Anahtar Dönmeme Sorunu

antrakinon

Yeni Üye
İsim
Gorkem
Araç
Golf 7 1.2tsi
arkadaşlar merhabalar; sorunum şu bir kaç gündür anahtarı kontağa taktığımda çevrilmiyorsert bir şekilde öyle kalıyor sabit. direksiyonu oynatıyorum vs çeviriyorum yine olmuyor. zar zor bir kaç denemede döndürmeyi başarıyorum. kapattığımda da arka silecek oynuyor dörtlüler yanıyor bazen akü ile ilgili olabilir mi ??

arkadaşlar merhabalar; sorunum şu bir kaç gündür anahtarı kontağa taktığımda çevrilmiyorsert bir şekilde öyle kalıyor sabit. direksiyonu oynatıyorum vs çeviriyorum yine olmuyor. zar zor bir kaç denemede döndürmeyi başarıyorum. kapattığımda da arka silecek oynuyor dörtlüler yanıyor bazen akü ile ilgili olabilir mi ??
Anahtarın kolay dönmemesi ?

Anahtarda Yıpranma ile Mekanik diş aşınması yuvanın dislerinde yıpranma olabilecegi gibi

İmmobilizere optimal akü beslemesi gitmemesi durumunda böyle sorunlarda olabilir.

Yani akü kaynaklı olabilir.

Upvote 0
Anahtarın kolay dönmemesi ?

Anahtarda Yıpranma ile Mekanik diş aşınması yuvanın dislerinde yıpranma olabilecegi gibi

İmmobilizere optimal akü beslemesi gitmemesi durumunda böyle sorunlarda olabilir.

Yani akü kaynaklı olabilir.
cevap için teşekkürler artık uygun zamanda servis yolu göründü bana.

Upvote 0
cevap için teşekkürler artık uygun zamanda servis yolu göründü bana.
servise gitmeden önce basit bir wd40 ile 1 pıs anahtar yuvanıza sıkın. Anahtarınızın yamuk olmadığına emin olun. 3. işlem ise park ettikten sonra anahtarı almadan önce direksiyona mudahale etmeyin 1-2 saniye direksiyon sabit kalsın (aynı anda çevirip stop ederseniz belki direksiyon kilidi aynı arızaya benzer arızaya sebep olur)

Upvote 0

Geri
Üst Alt