1.6tdi durduk yere fan çalışması ve çözümü (rejenerasyon değil)

eemfatih

Yeni Üye
İsim
Fatih BB
Araç
Golf7 1.6tdi
2018 yılında benm arabada durduk yere fan çalışmaya başladı, canlı yardımı ve servisleri aradım kafayı partikül yakmaya rejenerasyona taktılar yaw diyorum akşam 6da arabayı bırakıyorum başında 1saat duruyorum fan man çalışmıyor sonra gidiyorum eve, sabah 8de işe gidecem geliyorum arabanın yanına fanı çalışıyor buluyorum yok efenm laf anlatamadık, internette araştırdım forumlarda da hep partikül yakma rejenerasyon aynı terane. Tabi fan gece boyu çalışınca sabahları akü bitik bulmaya başladım, hergün takviye makviye uyuz etti, şehirde yetkili servis de yok müsait zamana kadar beklemem gerekiyor. Sonra aklıma fanın sigortasını sökme geldi, buldum bi rölesi varmış sigorta kutusunda 645 numaralı röle, onu akşamları söküyorum sabah geri takıyorum sıkıntı yok. Böyle 2-3hafta geçti servise gidemedim, bi arkadaşımın passatı var o servise gitmiş aradım dedim bana şu röleden al bi tane sana zahmet, aldı geldi yeni röleyi taktım o gün bugündür sorun yok. Buna benzer sorun yaşayan olursa haberi olsun, motor içindeki sigorta kutusundaki 645 numaralı röle.

Son düzenleme:
muhtemelen rölenin kontak uçlarında ark oluştu ve sürekli devreyi tamamlıyordu. Bu durumda otomatik olarak fanı tetikliyordu. Sorunu çözmüş olmanız iyi olmuş.

Upvote 0

Geri
Üst Alt