Golf 8 Trim Sesi

MK8

Yeni Üye
İsim
Mükramin Kart
Araç
Golf 8 impression
Yaklaşık 9 aydır golf 8 impression sahibiyim, aracımda sürekli bi trim sesi meydana gelmesinden çok yoruldum. Kış şartlarından kaynaklandığını düşündüğüm bazı sesler kesildi ancak dikiz aynısının arkasında bulunan far sensörünü kapatan parçanın yerinden oynaması kaynaklı gelen ses ve ön tavan aydinlatmadan gelen sesler bir türlü kesilmedi. Şimdide havaların ısınmasıylabirlikte kapılarin üzerinde bulunan piano black parçalar kapıyı açıp kapatirken ve seyir halindeyken sinir bozucu şekilde gıcırdıyor ve bu ses içeri giriyor. Bu ve benzeri şikayetleri olup çözebilen varmıdır şimdiden teşekkürler

Golf 7,5 aracımın iç aydınlatma kısmından gelen ses yüzünden kanser olduğum bir zaman sanayide gösterdiğim ustamız komple tavanı sökmem gerek tespit edebilmem için demişti..

Kolları sıvayıp kendim çözmeye karar verdiğimde tavanı sökmek berbat ama kendim yapmanın daha da berbat bir fikir olduğuna; iç aydınlatma cam çerçevesini, iç dikiz aynamı, iç dikiz aynanın trim tırnaklarını, ön cam sensör ayaklarını kırdığımda farkına varmıştım..

Sesi yapan illet parçanın ise güneşliğin oturduğu trimin içinde ki ufak bir demir parçasının yaptığını ve oraya sıkıştırdığım bir peçeteyle sesin kesildiğini farkettiğimde ise paramparça ettiğim iç trimlerimle bayağı bir bakıştık. siz siz olun ya bu tür sorunları kendiniz söküp yapmayın ya da bu kadar takıntılı olmayın😅
Kimse sizin aracınıza sizin kadar özenmez hocam, inan bana o sökenler de kıracaktı. İnternetten parçanın nasıl söküldüğünü araştırıp ona göre sökerseniz sorun olmaz.

Upvote 0

Benim km 4300 oldu. Aynadaki trim sesi başladı diyebilirim. onu kafaya takmıyorum ama rölenti çalışmasında 1000 devir bandında debriyajdan tık tık şeklinde ses geliyor. Ayağımı bastırmadan debriyaj üstüne koyduğumda ses kesiliyor. Bir kaç kez baktım ama hareketli bir parça da bulamadım. seyir halinde iken her hangibir ses yok. Bazen sürüş esnasında devir 1600 lere geldiğinde de oluyor bu tıkırtı.
Sizce servise gitmeli miyim?
100 km dir felan geçmdi bu ses

Upvote 0
Çapraz geçislerdeki gıcırtılar alt takım burçlarından da geliyor olabilir. Vw de kronik sorun, alttan yağlama veya burç değişimi yapanlar yazmıştı başka konulara

Upvote 0
Çapraz geçişlerde gelen sesler net şekilde fitil kaynaklı diyebilirim. Tozları bariz şekilde görebilirsiniz. Fitilleri 2-3 haftada bir islak mendille güzelce silin şaşıracaksınız.

Upvote 0
Ben sesin geldiği yeri söyleyince çok iyi, direkt kapının içine izolasyon yaparız dediler. Teslimat sırasında ise siz söylemediniz ama fitillerden gıcırtı geliyordu orayı da sprey yaptık dediler. Test sürüşü yaptılar mı bilmiyorum ama araç çok sessizleşti.
Ben servise gitmeden iyice dinleyip tüm ses gelen yerleri söylemeyi düşünüyorum. Ayrıca çapraz geçişlerdeki kapıdan gelen sesten de bahsedeceğim. Garanti kapsamında çözülüyor mu bu problemler ,ücret talep ediliyor mu acaba?
Çapraz geçislerdeki gıcırtılar alt takım burçlarından da geliyor olabilir. Vw de kronik sorun, alttan yağlama veya burç değişimi yapanlar yazmıştı başka konulara
Tam olarak dikkatli dinleyemedim sesi çapraz geçişte ancak bana kapıdan geliyor gibi geldi daha yakın bir sesti.

Upvote 0
Ben servise gitmeden iyice dinleyip tüm ses gelen yerleri söylemeyi düşünüyorum. Ayrıca çapraz geçişlerdeki kapıdan gelen sesten de bahsedeceğim. Garanti kapsamında çözülüyor mu bu problemler ,ücret talep ediliyor mu acaba?

Tam olarak dikkatli dinleyemedim sesi çapraz geçişte ancak bana kapıdan geliyor gibi geldi daha yakın bir sesti.
Evet ücretsiz olarak yapıldı. Seslerin geldiği yerler tespit edilerek servise gidilirse çok daha iyi olacaktır.

Upvote 0
Impression paket aracımda ekranın sağ üst köşesinden bozuk yolda ses geldiğini farkettim. Sağ üst tarafa elimle bastırdığımda da aynı ses geliyor. Bildiğiniz ucuz plastik kapak gevşer de bastırdıkça ses çıkarır aynısı.

Çapraz geçişlerde ön iki kapıdan ses gelmeye başladı. Aracı alalı bayiden alalı 7 ay oldu. Bunları duymak normal mi bilemedim. İstanbulda kapalı garajda duruyor aracım sürekli henüz 7bin kmde.

Pazartesi klima için serviste randevum var. Bunları da ileteceğim. Bakalım gelişmeleri buradan yazarım.

Upvote 0
Ucuz plastik, ucuz kauçuk, sıcak soğuk, nem, kirlilik , geri dönüşüm malzeme , maliyet kaygısı… ses gelmesi çok olası . Rakiplerinden daha çok ses veriyor ise o zaman benım asabım bozulur. Ben bu yönde kendime güncelleme geçtim😂

Upvote 0
Impression paket aracımda ekranın sağ üst köşesinden bozuk yolda ses geldiğini farkettim. Sağ üst tarafa elimle bastırdığımda da aynı ses geliyor. Bildiğiniz ucuz plastik kapak gevşer de bastırdıkça ses çıkarır aynısı.

Çapraz geçişlerde ön iki kapıdan ses gelmeye başladı. Aracı alalı bayiden alalı 7 ay oldu. Bunları duymak normal mi bilemedim. İstanbulda kapalı garajda duruyor aracım sürekli henüz 7bin kmde.

Pazartesi klima için serviste randevum var. Bunları da ileteceğim. Bakalım gelişmeleri buradan yazarım.
Benimde direksiyon arkasından yani kadranın oralardaki trimlerden en ufak bozuk yolda veya kalın yol yazılarının üzerinden geçerken zırıltı şeklinde geliyor. Emniyet kemeri tokalarındanda en ufak titreşimde çıkan bir zırıltı şeklinde ses var. Kronik olarak dikiz aynasından bahsedilmişti forumda, elimle biraz yokladım orayı oradaki plastikte yeterince sabitlenmemiş olsa gerek elle oynayınca sağa sola gidiyor muhtemelen ileriki zamanlarda ses yapacaktır bu yüzden dikiz aynasınıda belirteceğim.
Sizin bahsettiğiniz ucuz plastik bütün göğüste 2-3 parça halinde mevcut maalesef :).Yeni farkettiğim ses ise arka bagajın, arka camın alt kısmıyla temas eden kısmındaki plastiğin cama vurma sesi. Cam filmi takılırken muhtemelen o parça sökülmüş ve tekrar takılmış olsa gerek, arka tekerler çukura düştüğünde arka camdan ses geliyor. Henüz ses gelip gelmediğini anlamasamda muhtemelen her araçta aynı şekildedir diye düşünüyorum, şöför tarafı cam kontrollerinin olduğu plastik kısım ve sos tuşunun ve aydınlatmaların olduğu tavan plastiği, ikisinede bastırdığınızda garç gurç sesler geliyor.

Upvote 0
O ses 7-7.5 kasada diz hava yastığından geliyor şu videodaki gibi mi ses geliyor? @kaant06

Upvote 0
O ses 7-7.5 kasada diz hava yastığından geliyor şu videodaki gibi mi ses geliyor? @kaant06
Sizin vurduğunuzda çıkan ses, gez pedalının sağında kalan orta konsolu ayıran plastik kapağa vurunca geliyor golf8'de. Benim bahsettiğim ses ise direk kadrandan veya onun bağlı olduğu ufak trimlerden geliyor.

Upvote 0
Merhaba.
Yaklaşık 3 haftadır sıfır alınan aracı kullanıyorum. 2500Km'lik bu süreçte bende 3 farklı şeyle karşılaştım.
1- ayna arkasından gelen trim sesi benim kullandığım araçta da var. Elimle tuttuğumda ses gidiyor gibi ama sanki içerideki parça yerinden de çıkmış olabilir gibi geldi. Servise götürdüğümde veya boş bir zamanında satın aldığımız yere gideceğim.

2- Sağ taraftaki B sütunun orada, emniyet kemerinin olduğu döşemenin içinde bir ses var. Zırıltı gibi. Şu an müziğin sesini açarak bastırıyorum. Onu da serviste hallettireceğim artık.

3- Fitillerin oturduğu yerlerden gelen gıcırtı sesleri. Bu sesler özellikle otoparktan çıkarken aracın şasesinin burulmasından dolayı geliyor. Aslında gelmemesi lazım fakat araya toz girdiği için olduğunu farkettim. Dün aracımı yıkarken nemli bir bezle fitilleri de sildim. Sonrasında ses kesildi. Pislendikçe gelecektir. Çözümü maalesef yok.

İyi akşamlar.
yeni aracımızı almadan önce 2013 golf comfortline ımız vardı, bu bahsettiğiniz seslerin hiçbiri arabayı satana kadar gelmedi biliyor musunuz. Biz de arabamızdan memnun kaldığımız için sattık ve 2023 model sıfır golf 8 aldık. Ben de hassasımdır bu trim sesi konusunda ve gelmeye başladı, 2500kmdeyiz şu an, araba sessizken bazı sesler duymaya başladım, bakalım hayırlısı

Upvote 0

Bu kadar fazla olan sesler var ve herkes garantiden yaptırıyorsa. Genel bir bilgi ve geçmiş servislerde vardır. Muzdariplik çok. Mk7 de hiç mi hiç olmayan şeyler çıkmış. Yazık.
Almanyadaki araçlar ve buradaki 3. Sınıf ülkeler için gönderilenlet arasında fark yok diyen yalan söyler.
Nitekim subaru haberleri ile iyice tastiklendi bu konu.
Yaşayıp göreceğiz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt