Golf 8 Trim Sesi

MK8

Yeni Üye
İsim
Mükramin Kart
Araç
Golf 8 impression
Yaklaşık 9 aydır golf 8 impression sahibiyim, aracımda sürekli bi trim sesi meydana gelmesinden çok yoruldum. Kış şartlarından kaynaklandığını düşündüğüm bazı sesler kesildi ancak dikiz aynısının arkasında bulunan far sensörünü kapatan parçanın yerinden oynaması kaynaklı gelen ses ve ön tavan aydinlatmadan gelen sesler bir türlü kesilmedi. Şimdide havaların ısınmasıylabirlikte kapılarin üzerinde bulunan piano black parçalar kapıyı açıp kapatirken ve seyir halindeyken sinir bozucu şekilde gıcırdıyor ve bu ses içeri giriyor. Bu ve benzeri şikayetleri olup çözebilen varmıdır şimdiden teşekkürler

https://www.golftutkusu.com/forum/72-tanisma-salonu/ kendinizi tanıtmayı unutmayın iyi günler dediklerinizin hiç biri daha denk gelmedi bana direksiyondan trim sesi geliyordu onu servise gösterdim hallettiler sizde isterseniz servi

https://www.golftutkusu.com/forum/72-tanisma-salonu/ kendinizi tanıtmayı unutmayın iyi günler dediklerinizin hiç biri daha denk gelmedi bana direksiyondan trim sesi geliyordu onu servise gösterdim hallettiler sizde isterseniz servise danışın çözüm bulabilirler elbette
Merhabalar teşekkür ederim yorumunuz için daha önce bu konuyla servise gittiğimde tavan aydınlatması için normal dediler far sensörünün oldugu kapak kısmınınsa genel bi sorun olduğunu doğuş otomotivin bu konuyla ilgili çalıştığını kapağın değişimi için tüm araçların servise davet edileceğini söylediler. Kapının dışındaki piano black parçaların ses yapması havaların ısınması ile başladı

Upvote 0
Trim seslerini servis ücretsiz çözüyor bende vitesin oradan geliyordu ses…
mesela en ufak sarsıntıda garç gurç birde dizim değince delirmek üzereydim…
tekstilkent avek istanbul onlara anlattım video çektim test ettiler bir saate verdiler ses kesildi muhtemelen plastik ufak parçalar sıkıştırıp sesi kesiyorlar…
beni en çok rahatsız eden aslında üçüncü vitesten dördüncü vitese geçerken ses gelmesiydi onuda anlattım sorun yok dediler muhtemelen bilgileri vardı sprey falan olabilir sorunu çözdüler…
Kökten çözüm yaptım, ender elektronikte yalıtım yaptırdım aracımda ses yok şuan simdi fantazi olsun diye tavana yaptırıcam dışarıda vurunca boş teneke sesi geliyor:)

Aracını güle güle kullan ben seviyorum aracımı:)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MK8
Upvote 0
Çok teşekkürler yorumlarınız için, en kısa zamanda bu sesler için tekrar servise gidicem. Herşeye rağmen bende çok seviyorum aracımı golf her zaman bi başka 😊😊

Upvote 0
Yaklaşık 9 aydır golf 8 impression sahibiyim, aracımda sürekli bi trim sesi meydana gelmesinden çok yoruldum. Kış şartlarından kaynaklandığını düşündüğüm bazı sesler kesildi ancak dikiz aynısının arkasında bulunan far sensörünü kapatan parçanın yerinden oynaması kaynaklı gelen ses ve ön tavan aydinlatmadan gelen sesler bir türlü kesilmedi. Şimdide havaların ısınmasıylabirlikte kapılarin üzerinde bulunan piano black parçalar kapıyı açıp kapatirken ve seyir halindeyken sinir bozucu şekilde gıcırdıyor ve bu ses içeri giriyor. Bu ve benzeri şikayetleri olup çözebilen varmıdır şimdiden teşekkürler
Merhaba.
Yaklaşık 3 haftadır sıfır alınan aracı kullanıyorum. 2500Km'lik bu süreçte bende 3 farklı şeyle karşılaştım.
1- ayna arkasından gelen trim sesi benim kullandığım araçta da var. Elimle tuttuğumda ses gidiyor gibi ama sanki içerideki parça yerinden de çıkmış olabilir gibi geldi. Servise götürdüğümde veya boş bir zamanında satın aldığımız yere gideceğim.

2- Sağ taraftaki B sütunun orada, emniyet kemerinin olduğu döşemenin içinde bir ses var. Zırıltı gibi. Şu an müziğin sesini açarak bastırıyorum. Onu da serviste hallettireceğim artık.

3- Fitillerin oturduğu yerlerden gelen gıcırtı sesleri. Bu sesler özellikle otoparktan çıkarken aracın şasesinin burulmasından dolayı geliyor. Aslında gelmemesi lazım fakat araya toz girdiği için olduğunu farkettim. Dün aracımı yıkarken nemli bir bezle fitilleri de sildim. Sonrasında ses kesildi. Pislendikçe gelecektir. Çözümü maalesef yok.

İyi akşamlar.

Upvote 0
Merhaba.
Yaklaşık 3 haftadır sıfır alınan aracı kullanıyorum. 2500Km'lik bu süreçte bende 3 farklı şeyle karşılaştım.
1- ayna arkasından gelen trim sesi benim kullandığım araçta da var. Elimle tuttuğumda ses gidiyor gibi ama sanki içerideki parça yerinden de çıkmış olabilir gibi geldi. Servise götürdüğümde veya boş bir zamanında satın aldığımız yere gideceğim.

2- Sağ taraftaki B sütunun orada, emniyet kemerinin olduğu döşemenin içinde bir ses var. Zırıltı gibi. Şu an müziğin sesini açarak bastırıyorum. Onu da serviste hallettireceğim artık.

3- Fitillerin oturduğu yerlerden gelen gıcırtı sesleri. Bu sesler özellikle otoparktan çıkarken aracın şasesinin burulmasından dolayı geliyor. Aslında gelmemesi lazım fakat araya toz girdiği için olduğunu farkettim. Dün aracımı yıkarken nemli bir bezle fitilleri de sildim. Sonrasında ses kesildi. Pislendikçe gelecektir. Çözümü maalesef yok.

İyi akşamlar.
Yorumlariniz için teşekkürler öncelikle, Ayna arkasından gelen o oynayan parçanın arasına küçük bi kağıt parça koyarak gecici bi çözüm buldum ben şimdilik, fitillerden gelen sesler bende de var dediğiniz gibi sürekli siliyorum bende oraları yinede küçük problemler olarak görüyorum artık ilk zamanlarda çok takmıştım gelen sesleri

Upvote 0
Yorumlariniz için teşekkürler öncelikle, Ayna arkasından gelen o oynayan parçanın arasına küçük bi kağıt parça koyarak gecici bi çözüm buldum ben şimdilik, fitillerden gelen sesler bende de var dediğiniz gibi sürekli siliyorum bende oraları yinede küçük problemler olarak görüyorum artık ilk zamanlarda çok takmıştım gelen sesleri
Bunun çözümünü ben biraz araştırmıştım. Bu problemi yaşayan bazı arkadaşlar kapı içlerine (fitilin denk geldiği yerlere) şeffaf bant uygulaması yapmışlar. Bu çözümü de başka bir markanın yaptığını görmüşler. Biraz araştırıp bu çözümü siz de uygulayabilirsiniz. Deneyen çoğu kişi kesin çözüm olarak bahsetmiş.

Upvote 0
Bunun çözümünü ben biraz araştırmıştım. Bu problemi yaşayan bazı arkadaşlar kapı içlerine (fitilin denk geldiği yerlere) şeffaf bant uygulaması yapmışlar. Bu çözümü de başka bir markanın yaptığını görmüşler. Biraz araştırıp bu çözümü siz de uygulayabilirsiniz. Deneyen çoğu kişi kesin çözüm olarak bahsetmiş.
Teşekkür ederim denemek lazım fayda sağlar inşallah sesin ordan geldiğini anlayana kadar arabam esneme sesi yapıyor sanmıştım faydalı oldu bilgiler tekrar teşekkürler

Upvote 0

Bunu çok eskiden okumuştum hatta birkaç foto ekleyeyim BMW bu uygulanayı gelen şikayetler üzerine serviste yapıyordu sonra leoncular…
Google amcaya aşağıdaki cümleyi yapıştırın seat forumda yada videolarda çıkıyor…

Borusan'ın Kapı Fitil Seslerine Getirdiği Çözüm​

Ekli dosyalar

• 0ECE1CCD-97D2-493C-9B04-1D705A0169A0.jpeg
    0ECE1CCD-97D2-493C-9B04-1D705A0169A0.jpeg
    529.6 KB · Görüntüleme: 135
  • 6A7C43F0-43B5-411D-993C-5FA01E91B057.jpeg
    6A7C43F0-43B5-411D-993C-5FA01E91B057.jpeg
    77.1 KB · Görüntüleme: 137
  • CA798E6C-D0F3-40E4-8219-246A4DB39561.jpeg
    CA798E6C-D0F3-40E4-8219-246A4DB39561.jpeg
    47.9 KB · Görüntüleme: 138
  • Beğen
Tepkiler: MK8
Upvote 0
Bunu çok eskiden okumuştum hatta birkaç foto ekleyeyim BMW bu uygulanayı gelen şikayetler üzerine serviste yapıyordu sonra leoncular…
Google amcaya aşağıdaki cümleyi yapıştırın seat forumda yada videolarda çıkıyor…

Borusan'ın Kapı Fitil Seslerine Getirdiği Çözüm​

Aklima şu soru geliyor. Bunu bmw yıllardır yapıyorsa vw bunu bilmiyor değildir diye düşünüyorum. Sızdırmazlığa olumsuz bir etkisi olabilir mi?

Upvote 0
Merhabalar teşekkür ederim yorumunuz için daha önce bu konuyla servise gittiğimde tavan aydınlatması için normal dediler far sensörünün oldugu kapak kısmınınsa genel bi sorun olduğunu doğuş otomotivin bu konuyla ilgili çalıştığını kapağın değişimi için tüm araçların servise davet edileceğini söylediler. Kapının dışındaki piano black parçaların ses yapması havaların ısınması ile başl

Hocam merhabalar, burada yazdığınız dikiz aynasındaki trim sesinin aynısı golf 8 style aracımda bulunmaktadır. Aynı şekilde kapıların üzerindeki piano black kısmında sıcağa bağlı tıkırtı sesleri oluştu. Böyle bir araçta bu seslerin gelmesi gerçekten kabul edilebilir değil. Önceki aracım 2012 polo olmasına rağmen böyle bir ses mevcut değildi. Durumu doğuş otoya yazdım ve farklı kişilerin de bu sorunu yaşadığını yazdım fakat bununla ilgili şikayet almadıklarını söylediler. İsterseniz servise götürmemi söylediler. Ben Ankaradayım randevu almak istiyorum bu konuda. Bu duruma oldukça canım sıkılmış durumda. Silikon spreyde sıktım düzelme gelişme yok. Şu arabada trim seslerinin olması inanılır gibi değil! Bazı arkadaşlar müzik sesini açın demiş ama çözüm bu olmamalı böylesine bir arabada bu sorun olmamalı. Siz bu konuda ne yaptınız çözüm bulabildiniz mi? Merak ediyorum. Selamlar

Upvote 0
Hocam merhabalar, burada yazdığınız dikiz aynasındaki trim sesinin aynısı golf 8 style aracımda bulunmaktadır. Aynı şekilde kapıların üzerindeki piano black kısmında sıcağa bağlı tıkırtı sesleri oluştu. Böyle bir araçta bu seslerin gelmesi gerçekten kabul edilebilir değil. Önceki aracım 2012 polo olmasına rağmen böyle bir ses mevcut değildi. Durumu doğuş otoya yazdım ve farklı kişilerin de bu sorunu yaşadığını yazdım fakat bununla ilgili şikayet almadıklarını söylediler. İsterseniz servise götürmemi söylediler. Ben Ankaradayım randevu almak istiyorum bu konuda. Bu duruma oldukça canım sıkılmış durumda. Silikon spreyde sıktım düzelme gelişme yok. Şu arabada trim seslerinin olması inanılır gibi değil! Bazı arkadaşlar müzik sesini açın demiş ama çözüm bu olmamalı böylesine bir arabada bu sorun olmamalı. Siz bu konuda ne yaptınız çözüm bulabildiniz mi? Merak ediyorum. Selamlar
Benim life aracimda sag dikiz aynasi göğüs bolgesinden, surucu emniyet kemerinin oldugu direkten ve orta dikiz aynasindan geliyordu. Bakimda çözdüler 3 ay once.

Upvote 0

Benim life aracimda sag dikiz aynasi göğüs bolgesinden, surucu emniyet kemerinin oldugu direkten ve orta dikiz aynasindan geliyordu. Bakimda çözdüler 3 ay once.
Tamam hocam teşekkür ederim. Peki ekstra bir ücret aldılar mı? Bir de nasıl bir uygulama yaptılar bilginiz var mı? Bir de Ankara'da hangi servise götürdünüz hocam ?

Upvote 0

Geri
Üst Alt