DSG Vites Çerçevesi Restorasyon

İsim
Mehmet
merhaba değerli forum üyeleri aracımın vites çerçevesinde sanırım oto parfümü gibi bir kimyasal kaynaklı deformasyon var restore etmek için gösterdiğim bir yer yaparım dedi 350 tl gibi bir fiyat biçti ama P/R/N/D/S yazı kombinasyonu bir büyük punto ve ya bir küçük punto olabilir, belki birebir aynısı da olur dedi . ya da diğer çözüm aliexpress de 290/320 tl civarına bu çerçeve var sizce restore mi denemeliyim yoksa direkt aliexpress den çerçeve mi almalıyım ara sıra gözüme takılıyor

Ekli dosyalar

• 59736760-6A90-4DF4-95F7-A5865DFA5B61.jpeg
    59736760-6A90-4DF4-95F7-A5865DFA5B61.jpeg
    156.5 KB · Görüntüleme: 77

merhaba değerli forum üyeleri aracımın vites çerçevesinde sanırım oto parfümü gibi bir kimyasal kaynaklı deformasyon var restore etmek için gösterdiğim bir yer yaparım dedi 350 tl gibi bir fiyat biçti ama P/R/N/D/S yazı kombinasyonu bir büyük punto ve ya bir küçük punto olabilir, belki birebir aynısı da olur dedi . ya da diğer çözüm aliexpress de 290/320 tl civarına bu çerçeve var sizce restore mi denemeliyim yoksa direkt aliexpress den çerçeve mi almalıyım ara sıra gözüme takılıyor
Restorasyon yaptırıp beğenmezseniz, parça değişimi yapacaksınız. Maliyet 2 kat olacak

Çinden gelen parça birebir aynı görünüyorsa ben onu tercih ederdim

Bulunmayan veya çok pahalı bir parça olsa restorasyonu tavsiye ederdik ama bence bu parça için restorasyonu denemek bile hata olur.

@zulalyol abinin elinde olabilir bu parçadan, yoksa da aliexpress vs. yerlerden alınabilir.

Restorasyon yapan yerler lekeli bölgeyi zımpara benzeri bir yöntemle aşındırıp temizledikten sonra bölgeye lazerle yazı atıyorlar bildiğim kadarıyla. İnstagram’da bu işi yapan bir sürü sayfa var. Leke sadece vites çerçevesinde değil yalnız, start-stop butonu bölümüne de aynı işlemleri uygulamanız gerekecek. İki ayrı parçayı değiştirmek daha maliyetli olacağı için temizletmek daha makul görünüyor.

Kanınıza girmeyeceksem alternatif bir çözüm önereceğim. :) Topuzda bir sorun yok ama o bölümde bir değişikliğe girince şöyle bir şeyi de düşünebilirsiniz belki:

https://www.golftutkusu.com/topic/14575-vw-isikli-dsg-vites-topuzu/

Forumda çokça kullanan mevcut. Restorasyona veya değişime harcayacağınız parayla, mevcut lekeli çerçeveyi piano black (veya keyfinize göre) folyo kaplayarak yeni tip vites topuzuyla beraber farklı bir hava oluşturabilirsiniz. Farklı bir öneri, takdir sizin. Kolay gelsin. :)

Restorasyon yapan yerler lekeli bölgeyi zımpara benzeri bir yöntemle aşındırıp temizledikten sonra bölgeye lazerle yazı atıyorlar bildiğim kadarıyla. İnstagram’da bu işi yapan bir sürü sayfa var. Leke sadece vites çerçevesinde değil yalnız, start-stop butonu bölümüne de aynı işlemleri uygulamanız gerekecek. İki ayrı parçayı değiştirmek daha maliyetli olacağı için temizletmek daha makul görünüyor.
aynen hocam lekeli bölge için zımpara yapıp lazer atıyorlar dediğiniz yöntem de düşünülebilir tabi maliyet biraz artıyor ama yine bi çerçeve lazım olur gibi o yüzden önce çerçeve temin etmeye çalışayım 😊

Restorasyon yaptırıp beğenmezseniz, parça değişimi yapacaksınız. Maliyet 2 kat olacak

Çinden gelen parça birebir aynı görünüyorsa ben onu tercih ederdim
evet ustam beğenmeme durumu söz konusu aslında çok işlevli bi parça olmayacak zaten gözüme kötü görünmesin diye değişim daha mantıklı duruyor aliexpress de falan baktım biraz resimde aynı görünüyor tabi canlı görmek nasıl onu da anca alınca öğreniriz 😊

Bulunmayan veya çok pahalı bir parça olsa restorasyonu tavsiye ederdik ama bence bu parça için restorasyonu denemek bile hata olur.

@zulalyol abinin elinde olabilir bu parçadan, yoksa da aliexpress vs. yerlerden alınabilir.
aynen hocam forumda bir arkadaşla da görüştük varmış elinde pek maliyetli değil değişim daha mantıklı duruyor

Kac tane lazim:)

Ekli dosyalar

• E7C651F2-C7DD-485B-A001-28127B84550C.jpeg
    E7C651F2-C7DD-485B-A001-28127B84550C.jpeg
    158.1 KB · Görüntüleme: 53
  • 41BFFCA1-1710-4A89-919B-228F3147BEDE.jpeg
    41BFFCA1-1710-4A89-919B-228F3147BEDE.jpeg
    177.9 KB · Görüntüleme: 52
before after yapalım.. değerli forum üyeleri dsg vites çerçevesi (göbek kısmı) leke vardı gördükçe canım sıkılıyordu @HONEY bülent abi den temin ettik sağolsun🙏 start stop butonunda da leke vardı ücret talep etmeden gönderen @agacmalzeme mehmet hocama da çok teşekkür ediyorum 🙏 elinde parça olmasına rağmen ürün kalitesi benim içime sinmedi paran boşa gitmesin diyerek dürüstlüğünü konuşturan @ZaGani oğuz hocama da teşekkürü borç bilirim🖐 forumda yardımseverlik arkadaşlık üst seviye de diğer yardım etmek isteyip yorumlarda bulunan herkese golftutkusu ailesine tek tek teşekkür ediyorum 🙋‍♂️
847F372A-2516-4DB8-83B4-6A1C7685170D.jpegD3892CF1-5E83-4582-A965-77FBA2680C3C.jpegA48044A8-C5E9-4AE4-A595-4FD992987256.jpeg

Geri
Üst Alt