Kapı Döşemeleri ve Kolçak Deri Kaplama

Maşallah çok güzel olmuş Furkan hocam. Direksiyon ile tam uymuşlar. Ben de Golf 7’de uygulamıştım Aliexpress’ten hazır alıp. Yağmur vs derken kumaş hemen kir gösteriyor.

Herkese merhaba,
İyi pazarlar ve hayırlı ramazanlar dilerim.

Kumaş kapı döşemesi ve kolçağın görsel olarak ne kadar rahatsız edici olduğunu (su damlasa leke oluyor, kolçak da kol dayadıkça beyaz beyaz görünüyor) benim gibi kullanıcılar iyi bilir.

Uzun zamandır aklımda olan ve ilk fiyat alışımdan bu yana maliyeti iki katını geçen bir uygulamayı daha da geç olmadan yaptırmış bulunmaktayım.
Deri olarak alman suni deri, iplik rengi olarak -direksiyon ile uyumlu olması adına- mavi tercih ettim.

Bu işlemi yaptırmak için -zamanında koltuk ısıtma pedlerinin montajında da tercih ettiğim işletme olan- Art Car'ı tercih ettim. İstanbul'da oto döşeme denince akla ilk gelen kaliteli yerlerden birisidir.
Gerek programlarının yoğun olması gerekse benim yalnızca hafta sonu müsait olmam sebebiyle epey bir süre randevu almak için bekledim ama sonunda muradıma erdim. :)

Randevu günü-saati de öyle bir zamana denk geldi ki; oruçlu ve üç saatlik uyku ile Beşiktaş Vişnezade yolunda buldum kendimi. :)
Eee, sevgi neydi? Sevgi emekti...

Fabrikasyon hali (alıntıdır)
Ekli dosyayı görüntüle 56712

Son Hali
Ekli dosyayı görüntüle 56711
Ekli dosyayı görüntüle 56710
Ekli dosyayı görüntüle 56707
Ekli dosyayı görüntüle 56708
Furkan Hocam,
çok güzel olmuş. iyi günlerde kullanın inşallah

Hocam sizde de kaplamadan önceki kumaşta kapı tarafındaki kol koyma yerinde beyaz beyaz lekeler oluyormuydu? Sanırım terden kaynaklanıyordu. Bende sadece yanlar için sipari geçtim gelince uygulayacağım
Leke vardı sildiğim halde geçiyordu, aslında iç taraflarda sorun yoktu ama yapmışken hepsini yapayım dedim. Ön arka kapılar ve orda kol dayama

İyi günlerde kullanın yakışmış kesinlikle siz nerede yaptırdınız ?
Allah razı olsun, 5 günlük ara tatilde Van’a gidince orda ki bir ustamız yaptı sağ olsun. İyi bir ustadır, Antalya’da var çok iyi bir usta buralara yapmak isteyen varsa iletişim bilgisi verebilirim. 😊

Allah razı olsun, 5 günlük ara tatilde Van’a gidince orda ki bir ustamız yaptı sağ olsun. İyi bir ustadır, Antalya’da var çok iyi bir usta buralara yapmak isteyen varsa iletişim bilgisi verebilirim. 😊
Hocam özel değilse, yaptırdığınız kişiyi zor duruma sokmayacaksak aşağı yukarı bir fiyat bilgisi paylaşabilir misiniz? Çünkü bütçeme göre bu işe girişeceğim ya da girişmeyeceğim fikir sahibi olmak istiyorum forum amacı gereği :)

IMG20221101172333.jpg

Ben de bugün Aliexpressten aldığım kapı döşemesini sürücü kapısında denedim, maliyet olarak düşük ama işçilik olarak yorucu geldi biraz.
Tüm set (8 parça) vergi ve kargo dahil 512 liraya geldi.

IMG20221101184944.jpg

Üst tarafa 3 çizgi çift taraflı bant çektim şimdilik sorun yok ama diğer kapıları 4 - 5 çizgi ile daha sağlam yapmayı düşünüyorum. Alt taraftaki parçanın oraya 4 bant çekmiştim ama o kadarına gerek bile yokmuş. O parça bantsız da sağlam duracaktır.

Öncesi sonrası göstermek için fotoğraf çekmeyi unuttuğum için sağ kapının yapılmamış halini ekledim.

IMG20221101185020.jpg

Soğuk havada değil de gündüz gözüyle ve sıcak havada yapılacak bir işmiş. Soğuk havada trimler zor esniyor ve suni deri döşeme de haliyle sert oluyor. Köşeler ve üst kısımda zorlandım biraz.

IMG20221101190037.jpg

Bakalım bir süre kullanalım, olumlu olumsuz şeyleri yazarım yine.

Bunu beğendiğim için orta kolçak için olanı da alacağım, orası da yaz kış çok toz ve leke oluyor çünkü...

Dikişler füme /gri olabiliyor mu ?

Dikişler füme /gri olabiliyor mu ?
Benim aldığım satıcıda sadece siyah - beyaz - kırmızı dikiş seçeneği mevcut idi.

Bazı ilanlarda özel renk talebine uygun sipariş de yapabiliyorlardı ama o an favorilere eklemediğim için bulamadım şimdi.

Geri
Üst Alt