Ön Tamponu Kaldırıma Sürttüm

EsXi

Üye
İsim
Kıvanç
Araç
Golf 7.5 Highline
Herkese selamlar bugün aracımı park ederken kaldırım yüksekliğini fark edemedim ve bir anda ön tamponun altını kaldırıma sürttüm. Hasarın fotoğrafını aşağıya bırakıyorum tampon daha öncesinde serviste boyanmıştı. Mini onarımla bunu serviste yaptırsam herhangi bir şekilde tramer işler mi? Veya yaptırmayıp böyle kullansam bir sorun olur mu? Çünkü aracın altına eğilmediğiniz sürece hiçbir şekilde bu hasar görünmüyor.

Vurduğum kısım sağ ön;
IMG_8440.jpeg

Önceki arabamda sol sis farının alt tarafı da aynı bu şekilde çizikti. Başta çok dert etmiştim ama bir süre sonra görmez oldum. Çok takıntılı değilseniz bir süre sonra görmemeye başlarsınız zaten. Ben olsam yaptırmazdım. Zaten tamponları ne kadar sakınsanız da bir şekilde çiziliyor. Daha geçen hafta evin önünde duran arabamın arka tamponunu çizmişler.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Upvote 0
Önceki arabamda sol sis farının alt tarafı da aynı bu şekilde çizikti. Başta çok dert etmiştim ama bir süre sonra görmez oldum. Çok takıntılı değilseniz bir süre sonra görmemeye başlarsınız zaten. Ben olsam yaptırmazdım. Zaten tamponları ne kadar sakınsanız da bir şekilde çiziliyor. Daha geçen hafta evin önünde duran arabamın arka tamponunu çizmişler.
Evet çiziliyor zaten şu an bile gözüme pek batmıyor o da sanırım aracın altında olduğu için fakat ilk vurduğumda gelen ses sanki karteri vurmuşum gibiydi aşağı inerken tampon kesin kırıldı diye indim fakat bu halini görünce yine ucuz atlatmışım diye sevindim.

Upvote 0
Geçmiş olsun binmeye devam edin birşey olmaz bence.

Upvote 0
@EsXi benim Sompo kaskom mini onarımlarda tramer işliyor ama daha önce ethica kaskomdan mini onarım yapmıştım tramer işlememiş yani her sigorta aynı değil

Upvote 0
@EsXi benim Sompo kaskom mini onarımlarda tramer işliyor ama daha önce ethica kaskomdan mini onarım yapmıştım tramer işlememiş yani her sigorta aynı değil
Poliçeyi okumak gerekiyor net bilgi için şu an Groupama kasko kullanıyorum. Ama bir tampon boyatmak serviste en fazla 2000 TL'dir onun da yarısı işçilik ücretidir muhtemelen.

Upvote 0
@EsXi

Bu hasarı sadece hasarlı kısım boyanacak sekilde lokal boyatmak 250 lira (200 dü ama herseye zam geldi)

Çok keyfe keder olacaksa 15 litre benzin parasına boyatılır geçilir.

Birde üstübü + pastayla üzerinden full kuvvet geçilsinde kalan reel hasar nedir görsek iyi olur.

belki göze daha az takılcak.....

Upvote 0
@EsXi

Bu hasarı sadece hasarlı kısım boyanacak sekilde lokal boyatmak 250 lira (200 dü ama herseye zam geldi)

Çok keyfe keder olacaksa 15 litre benzin parasına boyatılır geçilir.

Birde üstübü + pastayla üzerinden full kuvvet geçilsinde kalan reel hasar nedir görsek iyi olur.

belki göze daha az takılcak.....
Yaza doğru araca tamamen seramik kaplama yaptırma planım var o zaman düşünebilirim. Üstten bakınca (yakın mesafeden) beyaz bir çizgi görünüyor sadece (15 CM kadar) Servisin bunu lokal olarak tamponu sökmeden boyayacağını bilsem hemen yaptırırım ama tampon sökülecek sonrasında takarken ACC'nin radarını yerine oturtamayacaklar sonra ACC kalibrasyonuyla uğraşmam gerekecek.

Son düzenleme:
Upvote 0
Rötüş boyası ile ince ince üzerinden geçip kalın tümsekli olursa pasta senin işi halleder. Ama Rötüş boyası da boyasan gözle seçilmez bence

Upvote 0
görünmeyen bir yerde hocam , binin gitsin. geçmiş olsun

Upvote 0
Hocam benim araçta beyaz renk, benzer bir şey olmuştu. Rötuş boyası alıp fırçayla kendim hallettim. Dikkatli bakınca (ben yerini bildiğim için) illa ki fark ediliyor ama dışarıdan bakan anlamaz. Önerim 30-40 liralık rötuş boyası ile kendin halledersin.

Upvote 0
Değerli hocam, bende önceleri aynı durumlar için çok takıyordum, hemen gidip yaptırıyordum, birkaç gün sonra aynı durumlar :) Ama şimdi dert etmiyorum, biriktirip tek seferde yaptır derim.

Upvote 0

Geri
Üst Alt