Memleketten kar manzaraları

Bugün gidicem büyük ihtimal millet kendisi aça aça yolu arabalar ufaktan çıkartmaya yollardan almaya başladılar belediye araçları hala yok ortalıkta. Millet kendisi açıp kendisi gidiyor otobüsler aktif yazmışlar burda tüm seferler durmuş enteresan :)
Yukarıda paylaştığım foto Metrokent kalkış durağı, bir tane daha merkez durak önünden geçtim. Bir tane bile aktif otobüs yoktu. Kenarda bırakılmış otobüs ve taksileri görmek mümkün. Herkes işini düzgün yapsaydı bunlar yaşanmazdı bakalım hayırlısı hocam.

Yukarıda paylaştığım foto Metrokent kalkış durağı, bir tane daha merkez durak önünden geçtim. Bir tane bile aktif otobüs yoktu. Kenarda bırakılmış otobüs ve taksileri görmek mümkün. Herkes işini düzgün yapsaydı bunlar yaşanmazdı bakalım hayırlısı hocam.
katılıyorum hocam bakalım yola çıkınca yazarım durumları yine

İstanbulda 1 haftalık kış için kış lastiği mi alayım yha diyenler sağ olsun daha park yerinden zar zor çıkıp en ufak rampada veya ani frende ana arterleri tıkadılar :D Herkes bu sene ilk defa karda trafikte kalıp yürümüş gibi yazmış ama ben hemen her karda iş / okul çıkış trafiğini ön görerek arabasız çıkmama rağmen trafikten otobüs/taksi ilerleyemediğinden 2-3 saat yürüyerek eve ulaşıyordum bunu yaşayan tek kişiymişim sanırım :D Bazıları halen karlı havada yazlık lastikle çıkarım diye diretiyor onların günahları da kendi boynuna umarım kazaya karışıp kimsenin ahını almazlar… maximum 5.000 lira harcayacakları kışlık lastik yerine kazaya neden olup insanların aç susuz soğukta kalmaları vs umurlarında değil. O insanın cebinden 5 lira çıkmadı ama en ufak ihmal kaynaklı kazada ülke olarak yüzbinlerce lira maddi, değer biçilemeyecek kadar bedeni kayba uğruyoruz bu tabiki o bilinçsiz bencil kişiler için önemli değil. Benim arabamda kışlık lastik yok ben yola çıkmam diyemiyorlar. Çünkü en efe onlar ya altımda 500.000’lik araba var ama iyi bir lastik alamıyorum derlerse gururları incinir ;) Bizim milletteki vurdumduymazlık, yönetimin ihmalleri/denetimsizliği/koltuk sevdaları ve doğal afetler birleşince müthiş kombo oluyor :D Bence herkes önce kendi takkesini önüne alıp düşünsün niye kışlık lastiksiz yola çıkıyorum lastik alanlar enayi mi, trafiğin tıkanmasına yol açtığım an binlerce kişinin hakkına tecavüz eder miyim, bu millet salak mı hiç bir çalışma olmayacakmış gibi hazırlık yapıp yola çıkıyor? Sonra eksiklerini görüp ona göre adım atsın. Nasrettin hocanın da dediği gibi sen önce eşşeği sağlam kazığa bağla sonrasını allaha bırak. Herkes önlemini aldıktan sonra zaten yönetimin önlem alması da kolaylaşacaktır dolayısıyla böylesi nahoş durumları yaşanma ihtimali de düşecektir. Burada yanan lastikleri kışlık, depoları full, bakımları tam, zincirleri bagajında fırtınanın büyüklüğünü kafalarında kavrayıp zorunluluktan yola çıkanlara oldu. Diğerleri zaten hak ettiğini yaşadı…

Olaydaki Golf sahibi hakkında tek sorum şu.
Lastikler %99 yaz lastiğimiydi ?
Öyle ise gecmis olsun

Eger 4 mevsim lastikse
2 kere gecmis olsun

(Bir kaza icin bi de 4 mevsim yalanıyla kandırıldığı icin)

4 mevsim için neden yalan dediniz anlamadım :) ben scirocco aracımda michelin crossclimate varken (4 mevsim) uludağa çıktım rahat bir şekilde.

4 mevsim için neden yalan dediniz anlamadım :) ben scirocco aracımda michelin crossclimate varken (4 mevsim) uludağa çıktım rahat bir şekilde.
Crossclimate gerçek dört mevsim lastik, üzerinde kar lastiği işareti bulunan, yoğun olmayan karda da idare edebilecek güzel bir lastik lakin yıllarca yazlık lastiklerini dört mevsim diye millete satmış bizim lastikçiler ordan dört mevsim diye kalmış insanlarda

• Beğen
Tepkiler: SCC

Geri
Üst Alt