Heyecanla bekliyorum

@KabileReisi@KabileReisi inşaallah sizlerede kazasiz belasiz gunler dilerim. Tesekkurler. Sokaga birakmakta zor geldi bu tutkuya bizde kaptırdık kendimizi hayırlısı bakalım sabah olsada bir daha baksak şu dunya malına :000074-medium:  

Hayırlı olsun.. Kazasız belasız kullanırsınız inşAllah.. 

@HCihan Aracınız hayırlı uğurlu olsun, güle güle mutlu günlerde aracınızı kullanın.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Hocam, hayırlı uğurlu olsun kazasiz belasız güzel gunlerde kullan insaallah

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@HCihan Hayırlı Olsun Aracınız. Ayrıca aramıza Hoşgeldiniz. Araç ilk anından fotolar güzel olacaktır. :)  

@HCihan Hocam, hayırlısı olsun, kazasız, belasız sürüşler diliyorum.

Pazarlıktan, aracınızla bayiden ayrılana kadarki süreci, gözlemlerinizi aktarabilirseniz bizleri sevindirir, forumu zenginleştirirsiniz. Farklı bir göz, farklı bir kalem, farklı bir anlatım formumuzun bakış açısını daha da genişletir, içeriğine değer katar. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Saygılar...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@HaK bey teşekkür ederim mesai sonrası başımdan geçenleri paylaşacağım.

Merhabalar,

Öncelikle iyi dileklerini belirten tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

2,5 hafta içinde başlayıp sonuçlanan Golf 7 sipariş maceramı paylaşıyorum.

Bu aracı almaya karar verdikten sonra;

* araç hakkında bir şeyler öğrenmek için

** yanlış ve eksik karar vermemek için (DSG mi manuel mi / Benzin mi Dizel mi /kumaş, jant  vs)

*** dikkat edilecek neler olduğunu bilmek için (hediye konusu dahil :) )bu siteye üye oldum ve aracı bu sitenin sayesinde keşfettim.

Vw de bir Golf 7 aracı inceledik ve ST. Ne bu işler nasıl oluyor diye sormaya gittik. Sağ olsun samimi davranışlarıyla ilk teklif, kaparo, sipariş iptali, araç geldiğindeki kur uygulaması hakkında ve opsiyonlar konusunda bilgi verdi .Nasıl bir araç istiyorsunuz deyince bende  Highline 1.6 TDI BMT 110 PS DSG istediğimi söyledim. Renk ve iç donanım ve kumaş seçimimi sordu opsiyonla hakkında konusunca 1 hafta sonra Almanya dan yola çıkan ve 1 hafta içinde Ankara da olacak aracı olduğunu söyledi. Bu aracı S.T. sipariş etmiş. Zaman zaman kotaya göre donanım oluşturarak müşteri haricinde sipariş veriyorlarmış. Her yönüyle bizim istediğimiz donanım ve opsiyonlar olunca bir titreme geldi. Bir yola giriyoruz hadi hayırlısı diye o gün bu gün heyecan işte. Bu arada Ankarada ki diğer bayilere ve Eskişehir deki bayiye aynı donanıma ve opsiyonel özelliklere sahip araç için kur farkı açısından Şubat sonu ve Mart başında ayrı ayrı fiyat almaya çalıştım. Hepside ilk teklif için yüksek fiyat verdi.

İlk teklifi ekliyorum.

Daha sonra bu aracı gece gündüz bu siteden nasıl bir araç alıyoruz memnuniyet acısından sıkıntıları var mı idamesi zor mu bakımları nasıl gece gündüz yorumlara ve eleştirilere bakarak bazen de soru sorarak sizlerden öğrenmeye çalıştım. Sonra araçın gümrükten girdiği hafta görmek için depoya gittik. Ve son kur uygulaması üzerinden 200 TL lik bir indirimle el sıkıştık. Bu arada kasko, Z.T.Sigortası ve ek garanti konusunda araştırma yapmaya başladım. Eski aracımı henüz elden çıkarmadığımdan hasarsızlık indirimlerimi aracı sattığımda yeni araca taşıyabileceğim söylendi. Birkaç arkadasın sigortacılarından, vw bayiinin anlaşmalı olduğu kasko personelinden, kendi sigortacım ve birkaç yerden fiyat aldım. En uygun kasko ve Z.T.Sigortası vw çıktı. Buradan kasko, Z.T.Sigortası ve 2 yıl ek garanti yaptırdım. Bu arada 248,50 liralık bir işlemin 290,50 TL + 73 TL noter vekalet ücreti vermek mantıklı gelmeyince ve eskiden plaka, ruhsat ve tescil işlemlerinin müşteriler tarafından da yapıldığını duyduğumdan S.T.ne bu işlemleri kendim yapabiliyor muyum diye sordum, S.T de ticari araç olsaydı olabilirdi, binek araçlarda ASBİS sistemi nedeniyle bunun yönetmelik gereği mümkün olmadığını söyledi.

Araştırdım dayanağını;

http://www.asbis.gov.tr/asbis-duyurular.asp

25 Şubat 2011 tarih ve 27857 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak 6111 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Diğer Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”la Karayolları Trafik Kanunu’nun 20, 21 ve 22 nci maddesinde değişiklik yapılmış olup, yapılan bu Kanun değişikliğine istinaden Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 29, 30, 31 ve 33 üncü maddelerinde yapılan değişiklik 09.09.2011 tarih ve 28049 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

İlçe emniyetten tescil memuruyla görüştüm aynı şeyi söyledi.

Bu siteden ise Murat bey sağ olsun aynı şeyi söyledi.

Aracı dün teslim almaya gittik. Fotoları ekliyorum.

Aracımızı aldık koltuk koruma hediyeleri oldu. Vw ile anlaşmalı olan firmadan Kaput filmi ve ZIRCONITE KAPLAMA tavsiye ettiler. Bunu ayriyeten sitede konu açarak arkadaşlara sordum.

2,5 hafta içinde başlayıp sonuçlanan Golf 7 siparişim öyle sonuçlandı.

Bu arada 2 ruhsat kılıfı, 2 anahtarlık, Trafik seti (Tüp yok) ve koku verdiler.

Sitede okuduğumda ve yapımda olmadığından hediye konusunda hiç konuşmadım.

Not 1 : Lastikler 4115 tarihli (Ekim 2. hafta 2015)

Not 2 : App Connect konusu (Sol alttaki Tuş Voice)

Araç ile fotoğraf çektirerek 5 GB bir görüntü aldım. Kontrollerimi bir kağıda yazmıştım orada yaptım. Soracaklarımı sordum. Arac ile binanın diğer tarafına giderek 300 TL ye orijinal paspas ve bagaj havuzu aldım.

Aracı tanıtan arkadaş ve ilk yakıt istasyonundaki görevliye bahşişi unutmadım ve ilk dolumu bir fotoğrafla belgeledik. Sonrası ise aile ile paylaşım işte.

Sitedeki arkadaşlara yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim.

Allah kimseye kaza bela vermesin. Sevdikleriyle sevdiği araca binmeyi nasip etsin. Selamlar

@HCihan

Değerli Hocam, 

Harika bir detaylı anlatı olmuş.

Ellerinize sağlık 

Saygılarımla 

Fotografları bir türlü yükleyemedim.

Fotografları bir türlü yükleyemedim.
5 mb tan büyük fotoğrafları yükleme izni maalesef bulunmuyor. 

Google drive a eklerseniz Gmail adresimi verebilirim benimle paylaşmanız halinde ben sizin adınıza yükleyebilirim

Geri
Üst Alt