Performans Kodlaması (ACT Modu)

bu kod ile cok gıdıp geldım acsammı acmasammı daha bişi yapmadım ama araca zarar verirmi ondan korkuyorum güzel bi bilgi verirmisiniz

tamam eren bi test etsinler onlarda yap bende gelince test ederiz ;)

Sürüş profili seçimi değil mi bu. DCC li araçlarda teyp ekranından ayarlanabiliyor diyebiliyordum demekki illa DCC ye gerek yokmuş. VW sitesinde bilgilendirmesi mevcut araca zarar açabileceğini düşünmüyorum. 

ayrıca bu koda ek olarak yakın zaman da deneyecek arkadaşlar şu kodlamayı da bununla beraber yapabiilrler 

44-steering assist -

Long coding  de

Byte 0 -> Bit 7 Profil Seçimi aktif sürüş 

Siteden alıntı 

Merkezi multimedya ekranı üzerinden kontrol edilebilen sürüş profilleri Driving Profile Selection, Normal, Comfort, Sport, Eco, Individual sürüş profilleri arasında seçim imkanı sunmaktadır. Bu modlar, araçta bulunan ekipmanlara bağlı olarak ACC, Klimatronik ve kemer gerdiricilerine müdahale edebilmektedir.

Örneğin Sport modu seçildiğinde, direksiyon elektromekanik desteği azaltılarak daha sert bir karakter kazanırken, gaz pedalının hassasiyeti ve gaz kelebeğinin tepkileri hızlanmaktadır. Araçta adaptif Bi-Xenon farlar bulunuyorsa (Top Xenon), dinamik viraj farının hareketleri hızlanmaktadır. Aynı zamanda emniyet kemeri gerdiricileri de gerilerek sürücüyü koltuğuna sabitlemekte ve hızlı girilen virajlarda daha iyi bir hakimiyet sağlamayı amaçlamaktadır.
Necati Ustam tamda ben bununla ilgili araştırma içindeydim :)  süper hızlısın Maşallah her zaman ki gibi... yalnız takıldığım nokta şurası acaba her model ve opsiyonlarda bunu uygulama şansımız var mı? yoksa sadece belli özelliklerde ki yazılım ve donanıma sahip araçlarda m?ı bunu da zamanla göreceğiz sanırsam.Bu konuda gelişmeleri senden takip edeceğim artık :)  Bunu Kodlamayı yaptıktan sonra bende test edeceğim bakalım sonuçlar nasıl olacak.Hayırlısı .

44-steering assist -Long coding  de

Byte 0 -> Bit 7 Profil Seçimi aktif sürüş 

adaptation

charceristic curve of steering seçilecek ( comfort, dymamic default v.s var )

yine adaptation dan 

diriving profile switchover ( direct,)

Comfortu seçerseniz  direksiyon dynamic e göre yumuşuyor dynamic daha sert ve hisli oluyor ben 1 aydır comfort kullanıyorum dynamic pek tecrübe etmemiştim orhan hocamızdan kodu alınca jeton düştü ve dynamicte aldım ve direksiyonun yanında biraz daha hisli bir pedal olduğunu fark ettim adaptif far için daha gece yolculuğu yapmadım yapınca bilgi veririm. (Comfort yapanlarda pedal biraz daha tembelleşiyor) Dynamic: biraz daha hisli direksiyon+Biraz daha hisli pedal   Comfort : biraz daha yumuşak direksiyon +biraz tembel pedal  Aynı Leon Fr daki gibi oldu gibi oldu. Yalnız Fr da geçişlerde daha belirgin farklar vardı mesela golf te 1 tık leon da 2 tık gibi. Comfort modda Leon motor gücünede müdahele ediyordu. Sanki 122 hp ye düşüyordu Nerden anlıyorsanız derseniz Sporda 6. vites 100 km den sonra dip gaz anlık tüketim 20-21 lt Comforda 16 lt geçiremedim aynı koşullarda  normal modda da 20-21 di.
Bu anlattiginiz surus profil secmedeki sadece direksiyon modu.

Eco modda arac bassanizda gitmiyor sporttaki gibi.Gaz pedali tepkisi azaliyor.

Direksiyon da yumusuyor. Kodlama.guzel ama bunu tekrar geri almak icin kablo sok tak Laptop bagla baya yorucu. Kendi kablom var 1 kez bagladim araca ozellikleri actik arkadasimla kendimiz. 2. ye bulusmada baglarim diyordum ona bile usendim baglamadim.?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@necati abi benim arac 1.2 comfort opsiyon yok aracta o spor mod eco mod felan acabiliyormuyuz  medya ekraqnında gozukuyormu bır zararı varmı  birde performans kodlamasınında bır zararı varmı ve ne işe yarıyor tam olarak acıklarmısn zahmet olmassa 

Kullanıcıların iytiyacları doğrultusunda teknolojinin de gelişmesiyle beraber fabrika çıkış ayarıyla oynanmayan araç kalmayacak böyle giderse özellikle WW golf için...

Yinelemek istiyorum Tezimi....Araçlarımız Android Uygulamalar Aplikasyonları  gibi Kodlamalarla farklı Karakteristik özellikler kazanabilecek. Gün Gelecek Donanımsal olarak aynı araçlar olsa da bu Uygulamalar Opsiyonel olarak kodlama yada Yazılımsal pazarlamalarla satılacak :)  

Bu kodu yazıp yazmama arasında çok gidip geldik yöneticiler olarak. Çünkü biliyoruz ki bu kodu kullanarak bir çok sahtekar fahiş paralara insanları kandıracak. Öncelikli hedefimiz bu konuda budur. Kod tek satır ve 5dk alacak bir kodlamadır. Yani bu konuyu okuyan her kimse lütfen parasını kaptırmasın. En yakın kablosu olan arkadaşımıza ulaşarak dostluk içerisinde işini halletsin ;)  Yöneticiler olarak kendimiz denemeden kimsenin aracına zarar vermeyelim dedik. Birkaç haftadır deniyoruz ve sonuçlar olumlu. Bu kodlama dizel benzinli tüm modellerde geçerlidir. Golf, polo, passat, jetta, leon, octavia vs...

Kod ne mi yapıyor aracın düşük vites ve devirlerde çok daha iyi toparlanmasını sağlıyor. Bu kodu bize kazandıran dostlara selam @erkanz @MSE

44 steering

security 19249

Adaptation

Driving profile switchover -  Bunun değerini "Direct" ile başlayan yapın. Sadece bu kadar.

Bu kodları biz sadece paylaşıyoruz. Araca zarar verir mi uzun vadede bir fikrimiz yok. O yüzden sorumluluk size ait :)  
Merhaba Yusuf Hocam,

Bu akşam bu kodu deniycem elinize sağlık

Tespitlerini bekliyoruz sefa.

@MyValue
Valla uzun zamandır kodlamalara bakmıyorum Orhan abi yabancı kaldım vcds'ye girince napıyoduk onu bile hatırlamıyorum :D Sene sonunda muayene geliyor. Amerikanları kapatıcaz daha,   Ben bu beyaz led sislerden aldım ama henüz gelmedi. Beyaz sis muyenede sorun yaşatıyomu bilgin varmı abi? 

Bunları okuduktan sonra bu özellikleri kendi aracımda açmış gibi heyecan yapıyorum sizin adınıza :D

@MyValue beyazlar sıkıntı oluyor sanırım hocam.

Valla ben soylenenleri yaptim 1. Vites bayağı canlandi onu farkettim. Fazka deneme sansim olmadi bence cok iyi.

Ayrica birde sürüş modlari bolumundende dynamic seçimini yaptim direksiyon sertliğide gayet guzel oldu.

Emeği geçen tüm dostlara teşekkür ediyorum.

Ellerine sağlık...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Faruk_Bardak hocam o medya ekraninda dinaigi actim dediniz ya  o kodlama ile mi geldi benim aracta comfort 1.2 acilirmi

Geri
Üst Alt