Otomatik Sürüş Farı Kumandası Arızası

hakanb

Üye
İsim
Hakan
Merhabalar, aracımda son 1 aydır böyle bir sorun başladı. Akşamları far sensörü farları açtığında bu arıza çıkıyor. Her kontak açıldığında birkez geliyor ekrana bu arıza. Farların çalışmasında ve sensörün çalışmasında herhangi bir sorun yok, far kumandası da çalışıyor, bu arıza nedir nasıl çözülür yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Not: Araç 2013 1.2 TSI Manuel Comfortline. Aracımda 5 aydır replika çift J far takılı. Ayrıca çinli Noname carplayli ekran mevcut. Gözlemlerim ekran takıldıktan sonra yağmur sensörünün hassaslığı biraz azaldı gibi, far sensörü de farları erken açmaya başlamıştı.

Edit: Aracı akşamları kumandadan açınca farlar açılırdı, artık açılmıyor, sadece kontak çevirince açılıyor.

Ekli dosyalar

• BF68DC22-5E43-4630-8DF0-5ACE48E4390C.jpeg
    BF68DC22-5E43-4630-8DF0-5ACE48E4390C.jpeg
    151.5 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:

çin malı teyp takıldıktan sonra vagcom ayarı yaparken başka birşeyi bozmuş olabilirler belki. vagcom kodlamasını bilen birisi mi yaptı?

Upvote 0
Merhabalar, aracımda son 1 aydır böyle bir sorun başladı. Akşamları far sensörü farları açtığında bu arıza çıkıyor. Her kontak açıldığında birkez geliyor ekrana bu arıza. Farların çalışmasında ve sensörün çalışmasında herhangi bir sorun yok, far kumandası da çalışıyor, bu arıza nedir nasıl çözülür yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Not: Araç 2013 1.2 TSI Manuel Comfortline. Aracımda 5 aydır replika çift J far takılı. Ayrıca çinli Noname carplayli ekran mevcut. Gözlemlerim ekran takıldıktan sonra yağmur sensörünün hassaslığı biraz azaldı gibi, far sensörü de farları erken açmaya başlamıştı.

Edit: Aracı akşamları kumandadan açınca farlar açılırdı, artık açılmıyor, sadece kontak çevirince açılıyor.
Hocam yeniden kodlama yaptır

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@insect Far ve ekranın montaj ve kodlamasını Ankara'da Necati ustaya yaptırmıştım. Bu arıza uyarısı yeni başladı ama son 1 aydır var.

@thelakayit Götürüp baktıracağım bakalım benim de aklıma başka birşey gelmiyor.

Upvote 0
Arkadaşlar dün akşam aracı park ettim indim, sonra araçta birşey unutmuşum kilidi açtım ve farlar yandı, şaşırdım kontağı çevirince arıza uyarısı da vermedi. Fakat bugün denediğimde sorun devam ediyor maalesef :) Dün ne oldu bilmiyorum bir anlığına düzelmişti.

Upvote 0
Arkadaşlar dün akşam aracı park ettim indim, sonra araçta birşey unutmuşum kilidi açtım ve farlar yandı, şaşırdım kontağı çevirince arıza uyarısı da vermedi. Fakat bugün denediğimde sorun devam ediyor maalesef :) Dün ne oldu bilmiyorum bir anlığına düzelmişti.
Hocam vcds kablonuz varsa şu kırmızı ile işaretlediğim kısma bir bakabilir misiniz.
IMG_20220114_235044.jpg
09 central electric
long coding
Byte 7

Ben de bu kısmı işaretlemeyince autoda hata veriyordu, bu kısım işaretli kullanıyorum o yüzden.

Halbuki aracımda öyle bir donanım yok, belki sizin anahtarda da bunu yapınca düzelir. Hata sadece auto konumunda veriyordu bende.

Upvote 0
Kablo yok maalesef, bir ara götürüp baktıracağım.

Birde mevcut arıza uyarısından bağımsız birşey sormak istiyorum, mesela akşamları kumandadan kilidi açınca farlar yanıyor, gündüzleri de gündüz ledlerinin yanması gerekir mi? Bende yanmıyor normal mi?

Upvote 0
Kumandadan kilidi açınca, hava aydınlıksa sadece sinyaller anlık yanıp söner, gündüz farı vs yanmaz hocam. Yani orjinali böyle. Ekstra kodlama vb şeylerle belki yapılabilir.

Upvote 0
Evet kodlamayla oluyor ozaman ama orjinali böyleyse gerek yok :) Teşekkürler.

Upvote 0

Geri
Üst Alt