Sol Kapıdan Gelen Rüzgar Sesi ve Ayna Titremesi

GokhanG

Üye
İsim
Gökhan
Herkese selamlar. 90 km/h üzerine çıktığımda sol kapı fitilinden bir rüzgar sesi geliyor. Fiziksel olarak baktığımda herhangi bir yırtık vs görünmüyor. Kapı orijinal, herhangi bir sökülme vs de olmadı. Servise götürdüğümde fitilin değişmesi gerektiğini söyledi 1568 TL fiyat verdiler. Daha önce başına gelen var mı?
Bir de sağ iç ayna yüksek hızlarda titreme yapıyor. Dururken elle kontrol ettiğimde herhangi bir oynama filan yok fakat hareket halinde titriyor.
Teşekkür ederim :)

Geçmiş olsun. Golfün mü var derdin var :cry:
2015 model gofümdeki cam fitilleri hepsi eridi, yapış yapış, parça pinçik dağılmaya başladılar. Yağmur suyu girer korkusuyla parasıyla değiştirttik servise, ön kelebek camında da aynı sorun vardı. Onu da seneye değiştirteceğim :) Oysaki dışarıda çok nadir araç yıkarım, genelde evde özel şampuanlarla yıkarım, dışarıda da tabancayı yakın tutmam ama ne kadar sakınırsanız sakının başınıza geliyor. Sonra servis diyor, kullanım hatası .. Sanki asitle yıkadım arabayı...

Son düzenleme:
Upvote 0
Herkese selamlar. 90 km/h üzerine çıktığımda sol kapı fitilinden bir rüzgar sesi geliyor. Fiziksel olarak baktığımda herhangi bir yırtık vs görünmüyor. Kapı orijinal, herhangi bir sökülme vs de olmadı. Servise götürdüğümde fitilin değişmesi gerektiğini söyledi 1568 TL fiyat verdiler. Daha önce başına gelen var mı?
Bir de sağ iç ayna yüksek hızlarda titreme yapıyor. Dururken elle kontrol ettiğimde herhangi bir oynama filan yok fakat hareket halinde titriyor.
Teşekkür ederim :)
hocam boşuna fitil değiştirme fitiller için würthün bir ürünü var besliyor ve koruyor sesi keser ama öncelikle kapı ayarı olmadğında da sanki rüzgar sesi alıyormuş gibi oluyor .Bir de son olarak

burada bir çözüm var
bana kalırsa daha mantıklı çözüm ise şu
Arkadaşlar bunu deneyin ses kesilecektir saygılarımla cam fitilinin içine yumuşak hortum tarzı birşey sokun ve fazlalığını kesin bu kadar

Ekli dosyayı görüntüle 41896

Ekli dosyayı görüntüle 41897

Upvote 0
hocam boşuna fitil değiştirme fitiller için würthün bir ürünü var besliyor ve koruyor sesi keser ama öncelikle kapı ayarı olmadğında da sanki rüzgar sesi alıyormuş gibi oluyor .Bir de son olarak

burada bir çözüm var
bana kalırsa daha mantıklı çözüm ise şu
Forumun faydaları ❤ Kelebek camına fitil yerleştirme işini deneyeceğim. @Kadir1980'in yöntemini fotoğraflardan anlayamadım. İç sıyırıcıların oraya hortum sokup şişmesini mi sağlayacağız? Kapı kartonunu sökülmüş gibi fotoğraflarda sanki

Upvote 0

Geri
Üst Alt