Golf 7 Koku ve Buğu Sorunu

YunussemrE

Üye
İsim
Yunus Emre
Kış geldiğinden beri aracımı kullanıp park ediyim ertesi gün içinde kolu ve cam buhu sorunu oluştu heryeri kontrol ettim kuru. En son forumlarda okudum bagajda birikme gibi sorunlar okudum. Merak ettim bagaj döşemelerini biraz kaldırarak baktığımda resimde olduğu gibi 2 bölme var ilk bölme kuruydu en sonda stopların olduğu yerde bi bölge var el giriyor orada su doluydu tıpa vardı çıkardım su boşaldı. Bu tıpayı takmadım sorun yaşatırmı bana ?
Birde sol tarafta aynı yerde çok azıcık su vardı lakin o tıpa telik içindende park sensörü kabloları geçiyor. Ne yapayım kime yaptırayım bilemedim o yüzden değerli forumumuza danışayım dedim.

Ekli dosyalar

• 20220107_210824.jpg
    20220107_210824.jpg
    217.6 KB · Görüntüleme: 82
  • 20220107_210740.jpg
    20220107_210740.jpg
    99.9 KB · Görüntüleme: 80

Kırmızı halka ile işaretli yerlerde menfez kapaklarının altında sağda solda 2 adet tıpa var. O tıpalar alt kısımdan plastik kısmı tutuyor. Bu nedenle tıpayı çıkarmadan tam ortasından delik açın baş parmak geçecek kadar küçük delik açarsanız tıkanır suyu atması zaman alır vs.. içeriye verir suyun fazlasını.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Benim araçta ciddi anlamda balmumu vardı 1 parmak kalınlıkta ve yüzeyinde zamanla akan su ve pislikler koku yapmaya başlamıştı mumun yarısını kazıdım üst yüzeyi pis kısmı, mum spreyi almış olsaydım komple kazır yeniden sıkardım.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bu arada menfez kapakları su tahliyesi için değil kapılar kapandığında kabinde oluşan basınç tahliyesi için benim anladığım. Kapak seviyesi çok üstte o seviyeye geldiğinde çok fazla delikten su içeriye sızmış oluyor. 2.resim

Ekli dosyalar

• 20220107_210824.jpg
    20220107_210824.jpg
    157.7 KB · Görüntüleme: 36
  • gfdgdf.jpg
    gfdgdf.jpg
    79.2 KB · Görüntüleme: 35
Upvote 0

Son düzenleme:
Upvote 0
Soldaki halihazırda delik zaten park sensörü kablolarını ordan geçirmişler ortasından dediğin gibi başparmak girecek gibi delik. Ama orasıda ıslaktı. Tamam su birikmemiş ama 4 gündür yatıyor araba ıslak kalmış bez ile kuruladım.
Videoyu izledim o ızgara gibi söktükleri plastikten mi giriyor su ona göre ince bir silikon çekebilirim

Upvote 0
Soldaki halihazırda delik zaten park sensörü kablolarını ordan geçirmişler ortasından dediğin gibi başparmak girecek gibi delik. Ama orasıda ıslaktı. Tamam su birikmemiş ama 4 gündür yatıyor araba ıslak kalmış bez ile kuruladım.
Videoyu izledim o ızgara gibi söktükleri plastikten mi giriyor su ona göre ince bir silikon çekebilirim
2 tarafı da flaş açık resimlerini çekip atın ben size delinecek yerleri resimlerde düzelte yaparak işaretlerim. Bir tanesi işaretli delinecek yerin işaretliyorum diğer tarafıda net çekin ışıklı onuda işaretlerim.

Tıpayı çıkarsan da olur. Çıkardığından tıpanın alt kısımdan bir yeri tuttuğunu görürsün o yüzden çıkarmak yerine baş parmak kadar ortasını del..

Su birçok yerden geliyor. Kafan ona takılmasın biriken yer burası ...

Ekli dosyalar

• 20220107_210824 (1).jpg
    20220107_210824 (1).jpg
    330.3 KB · Görüntüleme: 14
Upvote 0
Evet hocam söktüğüm tıpalar dopru bi süre böyle kullanıp gözlemleyeceğim

Upvote 0

Geri
Üst Alt