İstanbul Akü değişimi tavsiyesi

oadanur

Üye
İsim
Osman
Arkadaşlar selamlar,

Servise gittiğimde aracımın aküsünün bittiğini ve değişmesi gerektiğini söylediler. eco serisi aküye 1600 küsür TL para istediler.
Pahalı geldiği için istemedim.
İstanbul Avrupa yakasında ikamet ediyorum. Aracın üzerinde de olan, Varta 60 Ah 12V EFB tipi akü almak istiyorum. Darıcada bulunan Apaydınlar'da aküyü buldum ancak biraz uzak kalıyor.
Bu aküyü İstanbul içinde uygun fiyata bulabilir miyim? Sizin değiştiğiniz ve sorun yaşamadığınız önereceğiniz bir yer var mı?
Tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Kargo ile apaydindan alin yada gidip alin cok fiyat farki var

Apaydinlar müthiş esnaf gecen ay arkadasin araci icin gittik deli gibi yogun ve hic islerini sallamadan düzgünce yapiyorlar

Kodlamasinida yapiyor

Cocuk varsa aile de darica hayvanat bahcesine götürün hemen yaninda

Sizde mutlu olun çocuklar da :)

Upvote 0
Eyvallah hocam. Hayvanat bahçesini ben de düşündüm ama aküden kar edicez derken parayı hayvanat bahçesine dökücez. tek kişilik bilet 130 lira olmuş maşallah. 😁 Acaba dedim buralarda bulabilir miyiz bi şansımı deneyeyim dedim. Kargo fikri de güzel ama onun da taktırılması kodlaması vs dert.

Upvote 0
Apaydınlar

Kargolama yaptığında
Orada taktırmanın üzerine 250 fiyat şişirir.
Eski aküyü oraya bırakmamak
Kargo ücreti
+250 daha fiyat biniyor.

Yani 1090+250

https://www.sahibinden.com/ilan/yed...art-stop-efb-blue-dynamic-n70-948115739/detay
Hocam arkadaşın aracındaki 60Ah mış ve 60 Ah arıyor.

@oadanur Bence bulunduğunuz yere apaydınlar 100km den az ise direk gidip orada değiştirin.
1.600 - 1.045₺ = 550₺ tasarruf.
150₺ si yakıta gitse 400₺ tasarruf.
Üstelik işi bilenler değiştirip kodlama yapacak.

Upvote 0
Hocam arkadaşın aracındaki 60Ah mış ve 60 Ah arıyor.
[/URL]

@oadanur Bence bulunduğunuz yere apaydınlar 100km den az ise direk gidip orada değiştirin.
1.600 - 1.045₺ = 550₺ tasarruf.
150₺ si yakıta gitse 400₺ tasarruf.
Üstelik işi bilenler değiştirip kodlama yapacak.
65 km mesafe hocam. Sanırım öyle yapıcam. Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

Upvote 0
65 km mesafe hocam. Sanırım öyle yapıcam. Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.
Apaydınlar iyi satıcıdır., genellikle yeni tarihli akü satar., ancak siz yine taktırmadan önce üretim tarihini sorunuz., akü yan duvarı üzerinde 14 haneli kodun ve garanti kartı üzerinde yazan 14 haneli kodun aynı olup-olmadığını kontrol ediniz., TR distribürtörünün sitesinden akünün üretim tarihini kontrol edebilirsiniz., ama site size üretim tarihini (gün/ay/yıl) olarak malesef söyleyemez., 1. çeyrek, 2 çeyrek olarak gösterir., tam tarih için 14 haneli kodu söylerseniz (gün/ay/yıl) olarak tarihi söyleyebiliriz.

Upvote 0
2021 Ekim ayında 2017 model 1.4 TSI DSG Highline aracımın aküsü için araştırma yaptım ve o dönemde VW servisinin yarı fiyatına, 6 ya da 9 taksitle Varta EFB 70 amperlik aküyü Bostancı Oto Sanayi içerisinde bulunan Bosch Car Service: Dadaşlar Teknik Oto'da değişimi yapıldı. Oldukça memnun kaldım ve çok hızlı bir şekilde servisten ayrıldım. Üstelik ustalar ehil oldukları gibi son derece beyefendi insanlardı. Fiyat almanızı öneririm.

Güncelleme:
Notlarımdan buldum. VW Tamaş Varta 70 EFB için 1793 lira, Moll akü için 1461 lira fiyat istemişti. 100 lira kadar da bir işçilik ücreti talepleri bulunmaktaydı. Çıkan aküyü de geri dönüşüme göndereceklerini söylediler. Servisin dışarıda satılan akülerde çeşitli sorunlar olabileceği iddiası üzerine de Karat'ın müşteri hizmetleri ile görüştüm ve bu iddiayı doğru bulmadıklarını söylediler. Çok sayıda alım yapan servislere dair öneride bulunmalarını talep ettim. Anadolu yakası için Dadaşlar, Gürçay ve Vardar Oto'nun iletişim numaralarını paylaştılar. Sonradan okuyacakların fikir sahibi olmaları amacıyla paylaşıyorum.

Bakırköy Nish Bosch Servis
  • 1041 lira (taksit sayısını kaydetmemişim)
Akücü Zafer Maslak Oto Sanayi
  • 1000 lira (8 taksit)
Tahmaz Bosch Car Service
  • 890 lira (4-6 taksit)
Bakırköy Akü ve Lastik
  • 925 lira (5 taksit)
Gürçay Oto Elektrik Varta Akü Servisi
  • 950 lira (4-6 taksit)
Vardar Oto
  • 900 lira (tek çekim)

8 Eylül 2021 tarihinde Dadaşlar Bosch Car Service'te 800 liraya 6 taksit olacak şekilde 2021'in ilk çeyreğinde üretilen aküyü taktırdım. Karat'ın web sitesinden de aküyü doğrulattım.

Son düzenleme:
Upvote 0
Bende 1 ay önce aldım bosch ağam akü kargo ile gönderdiler yere atsan patlamaz yanı altı üstü yanları karton koymuşlar kat kat kendim taktım ben sorun olmaz kargoda olsa

Upvote 0
Bugün akü değişimi için Apaydınlara gittim. Hizmetten son derece memnun kaldım. Son derece kibar ve saygılılar. Akünün tanıtımını vs de yaptılar. Ayrıca akü fiyatlarında da indirim olmuş ve hemen fiyatlara yansıttık dediler. Hafta için 1045 tl fiyat aldığım 60A varta aküye bugün 850 TL ödedim.

Servisten 1600 küsür fiyat vermişlerdi. Yarı yarıya karlı bir alışveriş oldu. Tavsiyeleriniz için tekrar teşekkür ederim.

Upvote 0
Bugün akü değişimi için Apaydınlara gittim. Hizmetten son derece memnun kaldım. Son derece kibar ve saygılılar. Akünün tanıtımını vs de yaptılar. Ayrıca akü fiyatlarında da indirim olmuş ve hemen fiyatlara yansıttık dediler. Hafta için 1045 tl fiyat aldığım 60A varta aküye bugün 850 TL ödedim.

Servisten 1600 küsür fiyat vermişlerdi. Yarı yarıya karlı bir alışveriş oldu. Tavsiyeleriniz için tekrar teşekkür ederim.
Hayırlı olsun., üretim tarihini kontrol ettiniz mi?

Upvote 0
Teşekkür ederim hocam hiç aklıma gelmedi. Nasıl kontrol ediyorduk?
Garanti kartı üzerinde (rakam ve sayılardan oluşan) 14 haneli bir kod bulunur., aynı kod akünün yan duvarında da bulunur/bulanması gerekir., bu kodu Varta Türkiye distribütörü karat güç firmasınjn sitesine girip kontrol ediyorsunuz., ancak sitede tam tarihi göstermiyor., 2021 3. Çeyrek veya 2021 4. Çeyrek gibi şeklinde gösterir., yani tam tarihi (gün/ay/yıl) şeklinde göstermiyor., 14 haneli kodu bana söylersiniz akünün üretim tarihini (gün/ay/yıl) şeklinde size söylebilirim :)
Karat güç sitesi için: http://karatguc.com/index.php/tr/seri-no-sorgulama

Upvote 0
Arkadaşlar selamlar,

Servise gittiğimde aracımın aküsünün bittiğini ve değişmesi gerektiğini söylediler. eco serisi aküye 1600 küsür TL para istediler.
Pahalı geldiği için istemedim.
İstanbul Avrupa yakasında ikamet ediyorum. Aracın üzerinde de olan, Varta 60 Ah 12V EFB tipi akü almak istiyorum. Darıcada bulunan Apaydınlar'da aküyü buldum ancak biraz uzak kalıyor.
Bu aküyü İstanbul içinde uygun fiyata bulabilir miyim? Sizin değiştiğiniz ve sorun yaşamadığınız önereceğiniz bir yer var mı?
Tavsiyelerinizi rica ediyorum.

servisteki eco seri hangi marka biliyor musunuz?

Upvote 0

servisteki eco seri hangi marka biliyor musunuz?
Moll veya Exide marka olur. Akünün üzerinde Economy Batteries yazar.,
Varta sadece orjinal yedek parça yani (eko seri olmayan) akülerde oluyor.

Upvote 0

Geri
Üst Alt