Google Maps Benim Ruhum Gibi Çalışıyor :(

Honey hocam selamlar, telefonun gprs modülü arızalı büyük ihtimal. Google haritaları aç durmadan seni bulmaya çalışıyor ve devamlı 50 metre 100 metre yerin oynuyor ise dediğim modül arızalı. Navi programın ile bir bağlantısı yok işin. mib 2.5 alıp gprs anteni bağlamamak gibi düşün. telefon uyduyu görmüyor.

El cevap: telefonu satıp yeni telefon almak. (işyerinden bir arkadaşımın telefonuna oldu ne yapsa düzelmedi)
O ihtimalle de var ama kafamdaki soru işareti yandex ve apple haritada sorunsuz çalışıyor

bahsi geçen durumu bazen eşimin iphone telefonunda yaşıyoruz saçmaladığı zamanlar çok oldu bizde de mesela olmayan yoldan yönelndirme yaptı vs.
Sonra kendim samsung telefonumla çözüyoruz olayı. Android candır :)
CarPlay android de olmuyor diye iPhone gectik simdi tekrar geri donmeyelim hocam :)

bülent abi iosun fısktık gibi haritalar uygulaması varken ne gerek var google mapse benim eşim android telefon kullanıyor bi kaç defa onun telefondan navi açtırıdım yolda dikkatim dağılmasın diye allah belasını versin beni hep abuk subuk yerlere soktu ios haritalar nokta atış hiç sapma yok bana kalırsa ios haritalar kullanman en azından başın ağrımaz :=)
Galiba öyle yapicam hocam bizimki aliskanliklari birakamamak :)

Kesin net cozum bu olacak

Bülent hocam, oturduğun şehrin çevrimdışı haritasını indir. GPS ten ve internet bağlantısından kaynaklı bir problem olma ihtimali yüksek. Fakat Google Maps te böyle birşey olması biraz garip.
İndirdim deneyecegim ustad

Turktelekom hattim ucuz internet fakir işi:)

Bu ihtimalle de olabilir

Parayi buluncaTurkcell gecicem :)

Genelde Ofline harita indirip öyle kullanıyorum. Bir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar.

Here Kullanın sorunlarla uğraşmayın.

Hocam bu CarPlay yansıtıyor mu ?
1640944168034.png
Car palye yansıtıyor henüz androd Autoya yansıtmıyor.
Türkiye haritasını da indirirseniz ofline da çalışıyor.
Ancak Trafik bilgisi gelmez ofline kullanımda.

Son düzenleme:
@HONEY sorun hep aynı güzergahta gerçekleşiyor ise jammer kaynaklı olabilir. Ankara'da çok yaşıyorum. Özellikle meclis bölgesinde harita kendini kaybediyor.

@Terms hocam

Bugun kurdum önerdiğinizi daha cok sacmaladi telefon olmayan sokağa yonlendirdi hedefe ulasmamak icin elinden geleni yapti :)

Benim telde sorun var sanırım

Ekli dosyalar

• 5D50F94F-3312-405C-83A9-6DD9F52B6D68.jpeg
    5D50F94F-3312-405C-83A9-6DD9F52B6D68.jpeg
    157.5 KB · Görüntüleme: 12
@HONEY Hocam ben Hre nin şehir merkezlerinde veya toprak bile olsa yol olan yerde saçmaladığına hiç denk gelmedim.
Sadec yazın torolarda yol olmayan yere gidince saçmaladı.

Sizin telefonun konum hizmetleri gps vs kapalı olmasın.
Veya uyguamarın izinlerinde konum izinli olmayabilir mi?
Şaşırdım dorusu.

@HONEY Youtube'ta birçok bu problemden bahseden video var .
(Düzelttim. Bu video yönü daima kuzey yukarı gelecek şekilde ayarlamak içinmiş)

Son düzenleme:

@HONEY Hocam ben Hre nin şehir merkezlerinde veya toprak bile olsa yol olan yerde saçmaladığına hiç denk gelmedim.
Sadec yazın torolarda yol olmayan yere gidince saçmaladı.

Sizin telefonun konum hizmetleri gps vs kapalı olmasın.
Veya uyguamarın izinlerinde konum izinli olmayabilir mi?
Şaşırdım dorusu.
Hersey acik izin verilmişt durumda

Sacmalik benim cihazda onu anladim :)

Geri
Üst Alt