kendime kızıyorum başkasına değil, hala ve ısrarla golf istiyorum... maalesef...

kendime de yapılsa ancak bu kadar sinirleneceğim bu tavır karşısında çoktan bırakmam lazımdı bu sevdayı...

ama golf işte, atsan atılmıyor, tutkuya dolanmışız vazgeçilmiyor...
Değerli üstadım 

Sizi fırtınalı duygulara yelken açtıran duygularınız seat Leon alınca duyulmayacak..

Herkesle iddialaşmak mümkündür bu aracın dıştan karizmatik görünümünün Golf ten de iyi olabildiğine dair...

Bir günlük sadece ve sadece bir günlük kiralayıp deneyin lütfen....

Sağından solundan ucuzluk ve bayağılık fışkıran bu araca katlanabilirseniz gidip satın alın...

Gidin 20 bin fazla verip Audi alın... İç mekan kalitesi arıyorsanız ... Ama 20 bin daha azına en az onun kadar kaliteli iç mekana ve çalışılmışlık hissi uyandıran detaylara sahip Golf almak varken pireyi kızarak yorganı yakan duygularınızı susturmayı başardınız diyelim ki, şimdi de buyrun mantığınızı susturmayı deneyin...

Duygularımızın  oyununa gelmemeli.

Bu adamlar size asla BMW veya Mercedes alacağınız zaman göreceğiniz itibarı göstermeyecek. Piyasada tekler ve alternatifleri bile ne yazık ki yok...

Biz Golf satsaydık keşke. .. ciddi rakip olurduk bu iş bilmezlere...

Ama sattığı malı satmak için zerre kadar gayrete gerek yokken ve mal kendi kendini satıyorken .. bu pas ve küf normal değil mi?

burada aramızda Golf satıcılarına kızıp da siparişinden vazgeçen ve Leon alan.. Ama buna  bir yıl dayanarak ve kendi kendine hata ettiğini itiraf ederek iptal ettiği siparişten 10 bin lira fazlasını ödeyerek Golf alan dostlarımız var...

Karar vermeli üzüm mü yemeye geldik yoksa bağcıyı dövmeye mi? 

Ben bir iki arkadaş çağırayım gözü kara ve bağa dalalım. .

Şimdi Hasan Hocam dertli... @HaK

Yerden göğe haklı. .

Ama bunları da bilmeli...

@HaK ben aracımı 25 aralıkta aldım ve aralık başı banttan inmiş ve gelen 6.5 ekranda 03 nolu resimdeki ile aynı. Sizinki 16 model olmasına göre eski gelmesi kötü olmuş ki 3 ay beklemişsiniz. Bu durumda ne denir bilemedim :(

Ben 2014 model Leon FR ımı satarak GOLF aldım ki iyi ki aldım diyorum. Dış görünüş kesinlikle FR ın daha güzel ve çekici ama içine bindiğinizde GOLFte alacağınız hazzı kaliteyi leon da alamazsınız. İkisinide kullanmış biri olarak pire için yorgan yakmayın GOLFten vazgeçmeyin derim.
Saygılar...

lastik üretim tarihi hariç diğer konulardaki görüşlerinizde haklısınız. lastik raf ömrü 6-7 ayda eskimez. zaten dikkat ettiyseniz tüm araçların lastik markaları da farklı oluyor. stoktan hangisi denk gelirse o takılıyor. benim araçta 18" bridgestone potenza var. bana kalsa alacağım lastikler:

- goodyear eagle F1 assymetric

- dunlop sport maxx rt

- conti sport contact 5

mesela michelin pilot sport 3 gelse aracı almazdım. zeng,n porsche ve ferrari kullanıcılarına göre hazırlanmış bir lastik. 10000km sonra erimeye başlıyor.

@silvershadow Hocam benim derdim ne golf ile ne de bağcı ile, bağcının sahip olduğu zihniyetle. Herşeyi kabullendiğimiz için her alanda kalitesizliği mahkum oluyoruz. Her toplum layık olduğu şekilde yönetilir derler ya, aynen öyle, her alanda bunu yaşıyoruz maalesef.

Ben yorganı yakarken bir işe yarasın istedim sadece. Varsayalım ki VW müşteri kümesi bizim forum üyelerimiz olsun, ve benim araca ya da benzeri ayıplı araçlara hiçbiri talip olmasın, 8 ay stokta kalsın bu araçlar. VW benzer araçları ülkemize göndermeye devam eder mi ya da Doğuş stoklarına almayı sürdürür mü? Hiç sanmam... İşte o gün geldiğinde yakılan yorganlar boşa yanmamış olacak, müşteriler, arkadaşlarımız, çocuklarımız kazanacaktır.

Yine Golf alabilirim, daha yüksek fiyatla da alabilirim, ama göz göre ayıplı ürün almam. 2014-2015 Model Medya cihazını, 36-37 hafta lastiklerini almam. Almam ki, bu araçlar ellerinde kalsın, müşteri profilinin değiştiği yavaş da olsa hissedilsin, VW ya da Doğuş'un ülke insanına bakış açısı değişsin.

Hayal mi bu yazdıklarım? Belki öyle, ama bence hayalini bile kuramamaktan çok daha iyi, çok daha umut vaadedici...

Bekliyorum, sayımızın artmasını, gelecekte ürün almak isteyenlere bir faydamız olmasını. Yoksa böyle geldiiii, böyle gideceeek, her daim ayıplı ürünler cenneti olacak Türkiye...

Saygılar..

lastik üretim tarihi hariç diğer konulardaki görüşlerinizde haklısınız. lastik raf ömrü 6-7 ayda eskimez. zaten dikkat ettiyseniz tüm araçların lastik markaları da farklı oluyor. stoktan hangisi denk gelirse o takılıyor. benim araçta 18" bridgestone potenza var. bana kalsa alacağım lastikler:

- goodyear eagle F1 assymetric

- dunlop sport maxx rt

- conti sport contact 5

mesela michelin pilot sport 3 gelse aracı almazdım. zeng,n porsche ve ferrari kullanıcılarına göre hazırlanmış bir lastik. 10000km sonra erimeye başlıyor.
Değerli Hocam, 

Bu güzel incelemeye müsaadenizle ben de Bir ekleme  yapayım.

Ortalama bir lastik raf ömrü 5 yıldır. 

Bir lastiğin yoldaki ömrü ise kullanılma sertliğine blok fren ve esp nin  devreye girmesi yanı sıra çıkilan yüksek hızlara bağlı olarak kilometresi 25 ila 50 bin km de bir değişmelidir. 

Şayet yılda sakın kullanımla 10 binin altında kalacaksınız sorun.. ama 10 bin sınırına yaklaşırsanız o zaman sorun yok çünkü zaten 5. Yılda mecburen değiştireceksiniz.

Bu altı aylık gecikme neye nasıl yol açar ben hesap edemedim.

@silvershadow Değerli Murat Hocam,

Bir hafta önce kendi aracımın lastiklerini değiştirmeyi düşündüğümden Bostanlı'da bir Michelin bayisine gittim. Usta, daha önce 3 yıl olan raf ömrünün yakın zamanda 4 yıla çıktığını belirtti. Sipariş verdiğim ST ise 2 gün önce tel. ile yaptığımız görüşmede; lastik garantisinin 10 yıl olduğunu, dert etmememi söyledi. Dert etmiyorum dedim kendisine, 2-2.5 ay normal de, neden 7-8 aylık lastikle geliyor SIFIR araç dedim, raf ömrünün de 4 yıl olduğunu bildiğimi ekledim. Göz göre göre 10 yıl olduğunu söylemesi müşteriye nasıl baktığının en büyük kanıtı değil mi? İşte benim kabul edemediğim bu zihniyet.

Cumartesi Als. Vosmer'e uğradım, Highline ve üretim yeri aynı olan, büyük olasılıkla iptal ettiğim araçtan önce geldiği (en iyi aynı zamanda gelmiş olabilir) halde lastik üretim haftası 2015 49. haftaydı. Demek ki FIFO uygulanmamış dedim, yazdığım hipotezimi doğruluyordu durum, özel sipariş verenler dikkat etmeliydi yani. Bayilerin kendileri için sipariş verdiği sahipsiz araçlara üretim sürecinde daha bi özen gösteriliyor gibi.

Saygılar...

@ByTKN Hocam, bu durum VW ve DOĞUŞ'un bize ne gözle baktığının net göstergesi, peki Biz hakediyor muyuz bunu? Demek ki ediyoruz.

Hala bana Golf al, kaçırma diyen dostlarım var, çok iyi niyetli olduklarından hiç şüphem yok.

Ben GOLF almayacağım demiyorum ki, inşallah GOLF alacağım fakat ayıplı ürün almayacağım. Göreceğim, kontrol edeceğim, öyle alacağım.

Saygılar...

Değerli üstadım 

Sizi fırtınalı duygulara yelken açtıran duygularınız seat Leon alınca duyulmayacak..

Herkesle iddialaşmak mümkündür bu aracın dıştan karizmatik görünümünün Golf ten de iyi olabildiğine dair...

Bir günlük sadece ve sadece bir günlük kiralayıp deneyin lütfen....

Sağından solundan ucuzluk ve bayağılık fışkıran bu araca katlanabilirseniz gidip satın alın...

Gidin 20 bin fazla verip Audi alın... İç mekan kalitesi arıyorsanız ... Ama 20 bin daha azına en az onun kadar kaliteli iç mekana ve çalışılmışlık hissi uyandıran detaylara sahip Golf almak varken pireyi kızarak yorganı yakan duygularınızı susturmayı başardınız diyelim ki, şimdi de buyrun mantığınızı susturmayı deneyin...

Duygularımızın  oyununa gelmemeli.

Bu adamlar size asla BMW veya Mercedes alacağınız zaman göreceğiniz itibarı göstermeyecek. Piyasada tekler ve alternatifleri bile ne yazık ki yok...

Biz Golf satsaydık keşke. .. ciddi rakip olurduk bu iş bilmezlere...

Ama sattığı malı satmak için zerre kadar gayrete gerek yokken ve mal kendi kendini satıyorken .. bu pas ve küf normal değil mi?

burada aramızda Golf satıcılarına kızıp da siparişinden vazgeçen ve Leon alan.. Ama buna  bir yıl dayanarak ve kendi kendine hata ettiğini itiraf ederek iptal ettiği siparişten 10 bin lira fazlasını ödeyerek Golf alan dostlarımız var...

Karar vermeli üzüm mü yemeye geldik yoksa bağcıyı dövmeye mi? 

Ben bir iki arkadaş çağırayım gözü kara ve bağa dalalım. .

Şimdi Hasan Hocam dertli... @HaK

Yerden göğe haklı. .

Ama bunları da bilmeli...
ben passatı ve a3 ü golfün yanında beğenmemişken seat şöyle kenarda dursun zaten Murat kardeşim, başından beri diyorum beni golften soğutamayacaklar, onlara rağmen alacağım o pasifiği... :)

3 ay beklemeyi göze almak gerçekten alan kişi için büyük ıstırap. Aracımı şubatta aldığımda oyak reno indiriminden haziran teslimi araçta alabilirdim. Ama cumartesi showroomdan seçerek, salı günü aracı teslim aldığımda o süre bana çok uzun gelmişti... Nasıl bir araçla,hem de aracın gerçek fiyatını bilmeden 3 ay beklemek bana akıl karı gibi gelmiyor. Adınıza üzüldüm gerçekten..SELAMLAR...

@tolqa35 Hocam, ülkede o kadar çok akıl karı olmayan şey var ki, bu da onlardan biri işte. Aslında bu diğer olanların yanında ihmal edilebilir düzeyde. Dolduruşa geldik, kusura bakma artık...  :000296-medium:

Saygılar...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@tolqa35 Hocam, ülkede o kadar çok akıl karı olmayan şey var ki, bu da onlardan biri işte. Aslında bu diğer olanların yanında ihmal edilebilir düzeyde. Dolduruşa geldik, kusura bakma artık...  :000296-medium:

Saygılar...
Sn Hasan Hocam Aydın Lena firmasıyla görüştünüz mü? ST. Mert Salih Beye benim selamımı söyleyerek fiyat almanızı önerebilirim. Kendisi indirim konusunda inisiyatif kullanan biridir. SELAMLAR...

@HaK ben aracımı 25 aralıkta aldım ve aralık başı banttan inmiş ve gelen 6.5 ekranda 03 nolu resimdeki ile aynı. Sizinki 16 model olmasına göre eski gelmesi kötü olmuş ki 3 ay beklemişsiniz. Bu durumda ne denir bilemedim :(
Peki geri görüş kamerası varmı hocam aracınızda

@Krsdylmz01 Bende yoktu hocam, ne bileyim gerisini görmek istemeyene App connect vermeyeceklerini  &:  , umarım Sizde vardır.

Saygılar...

@HaK hocam bi şeyler netleşsede herkes rahatlasa bir @ByTKN hocamda varmıymış geri görüş acaba yani görünüşe göre geri görüş kamerası olan araclarda gelio bu sürüm

Geri
Üst Alt