Arkdan gelen su dalgalanma sesi

yalin

Üye
İsim
Selim
Merabalar arkadaşlar. Aracımda durup kalkarken veya yavaş giderken frene bastığımda guluk guluk ses geliyor depodan geliyor olabilir ama tam emin olamadım. Bagajda dalgalanma yapacak sıvı da yok anlam veremedim benzin deposu böyle ses yaparmi? Başına gelen varmı böyle bişey?

Merabalar arkadaşlar. Aracımda durup kalkarken veya yavaş giderken frene bastığımda guluk guluk ses geliyor depodan geliyor olabilir ama tam emin olamadım. Bagajda dalgalanma yapacak sıvı da yok anlam veremedim benzin deposu böyle ses yaparmi? Başına gelen varmı böyle bişey?
Stepne altına baktınız mı ordan su alabiliyor golfler.

Evet benzin deposu tam oranını bilmiyorum ama doluyken ses yapabiliyor bir diğer neden için yukarıdaki yorumu dikkate alabilirsiniz

Yakıt deposundan geliyordur büyük ihtimalle, siz yinede stepne altına dikkatlice bakın su birikmiş mi ama ses çıkaracak kadar su birikmesi illaki farkedilir diye düşünüyorum yani büyük ihtimal depo

Arka koltuğun oturma bölgesini çıkarıp bakın ses videodaki gibiyse yakıt pompası ve dalga sesi bunun için o kısıma 4mm kalınlıkta yalıtım malzemesi yapmanız gerekiyor. 2mm %30 keser 4mm üstü çok fazla etki eder CTK Sandwic yaptım ses kalmadı ..

Ekli dosyalar

• 20200613_175339.jpg
    20200613_175339.jpg
    290 KB · Görüntüleme: 35
Abii merhabalar,

2019 golf um var. Servise bu sıkıntı dan dolayı bende gittim. Yakit tankiniz full dolu olduğunda bu ses daha yüksek şiddetli gelir. Yarim depo altina inince ses şiddeti azalmaktadir. Servis personellerinin dediği laf şu, bu normal. Konforu etkileyen faktör değil. Yeni modeller de bile yer aldığı. Yakit tankinda odaciklarin yer almamasindan. Ilerde bir güncelleme gelirse cagrilirsiniz.
Bir abimde seat leon var ayni sorun onda da varmış zamanında yeni aldığı zaman. Baya bir uğraşmış yurt dışına mailler telefonlar sikayetler derken yalıtım yapmışlar zar zor. Bana oyle bir yaklaşım da bulunmadilar.

Abii merhabalar,

2019 golf um var. Servise bu sıkıntı dan dolayı bende gittim. Yakit tankiniz full dolu olduğunda bu ses daha yüksek şiddetli gelir. Yarim depo altina inince ses şiddeti azalmaktadir. Servis personellerinin dediği laf şu, bu normal. Konforu etkileyen faktör değil. Yeni modeller de bile yer aldığı. Yakit tankinda odaciklarin yer almamasindan. Ilerde bir güncelleme gelirse cagrilirsiniz.
Bir abimde seat leon var ayni sorun onda da varmış zamanında yeni aldığı zaman. Baya bir uğraşmış yurt dışına mailler telefonlar sikayetler derken yalıtım yapmışlar zar zor. Bana oyle bir yaklaşım da bulunmadilar.
Koltuk kısmı söküldüğünde yalıtımsız bir yüzey çıkıyor. Taban da 2/3 kat elyaf vs.. bir sürü ürün varken depo ve sac arasında boşluk var + Koltuk döşemesi de ses alır diye düşünmüşler de olmamış :) motor zırıltısı ve çalkalanma sesi bariz geliyor. Servis iyi bir ürün uygulasa ciddi maliyet 5/7 MM arası 3 katmanlı CTK Sandwic 4 plaka bin tl üstü fiyat yüzlerce araç gelse DSG bela oldu başlarına birde bunu mu karşılasınlar. :)

Ben hep 100tl'lik alıyorum,bende olmuyor. ( ağlancak halimize gülemiyoruz bile )

Arka koltuğun oturma bölgesini çıkarıp bakın ses videodaki gibiyse yakıt pompası ve dalga sesi bunun için o kısıma 4mm kalınlıkta yalıtım malzemesi yapmanız gerekiyor. 2mm %30 keser 4mm üstü çok fazla etki eder CTK Sandwic yaptım ses kalmadı ..
Evet ses bu ses hocam yalıtım yapacağız o zaman teşekkür ederim 🙏🙏🙏

Tüm arkadaşlara teşekkür ederim galiba sorun 3assagi 5 yukarı belli oldu...🙏🙏🙏

Evet ses bu ses hocam yalıtım yapacağız o zaman teşekkür ederim 🙏🙏🙏
En alttaki ürün ctk sandwic ortadaki sound magus NK-2 / Üstteki ürün Ctk Standart .. O bölgenin sesini sizi rahatsız etmeyecek düzeye indirecek ürün alttakiler.

Ekli dosyalar

• 20200613_113205.jpg
    20200613_113205.jpg
    287.8 KB · Görüntüleme: 24
Golf 8 için de aynı durum devam ediyor mu?
Golf 8'i olanlar bilgi verirse ve eğer ki ses gelmiyorsa koltuk altında izolasyon olup olmadığını geri dönüş yapabilirler mi?

Bu sesi tespit edebilmek için arabanın bagajda ne varsa söktüm eve taşıdım. Dün tesadüfen bunun depoyu doldurunca olduğunu tespit ettim. Bukadar saçma bir kronik sorun olamaz.

Geri
Üst Alt