5 Kişiye SFD Desteği

Aracınız henüz yeni bir platform üzerinde olduğu için kodlamalar standartlara göre farklılıklar gösterebilir. VCDS en son sürüm hakkındaki tam bilgiyi yine üretici verecektir.

Demek ki dışarıdan müdahaleyi sadece 2 yıl engelleyebildiler. Sfd jetonları her yerde. VW yine başaramadı engellemeyi.

Demek ki dışarıdan müdahaleyi sadece 2 yıl engelleyebildiler. Sfd jetonları her yerde. VW yine başaramadı engellemeyi.
VW tarafından yetkimiz var. Sfd 3 parti sitelerde kodu yine 30 dolardan satılıyor her erişim başı demekki her yerde yok :)

Bende de var sfd hocam. Obd eleven de yaptı. Artık ayağa düştü. Sfd jetenu üreten siteler var.

Akşam "Geri viteste ayna indirme" kodlamasını yaptım geri vitese takıp denediğimde ayna aşağıya inmişti bugün çalışmadı yerinden bile kımıldamadı nedense.. Kodlamaları kontrol ettim hepsi aktif enteresan bir durum.

Akşam "Geri viteste ayna indirme" kodlamasını yaptım geri vitese takıp denediğimde ayna aşağıya inmişti bugün çalışmadı yerinden bile kımıldamadı nedense.. Kodlamaları kontrol ettim hepsi aktif enteresan bir durum.

Kodlama sonrası adaptasyon yapmanız gerekmekte, kontağı açıp vitesi geriye alın ayna ayar düğmesini sağ tarafa alıp en alt kademeye ayarlayın ( inmesini istediğiniz noktaya kadar ). Ardından kontağı kapatıp vitesi boşa veya n konumuna alıp aracı çalıştırın 15 km/h hızın üstüne çıkıp tekrar geriye taktığınızda kalibre etmiş olacaksınız ( tüm işlemler boyunca ayana ayar düğmesi sağda )

Kodlama sonrası adaptasyon yapmanız gerekmekte, kontağı açıp vitesi geriye alın ayna ayar düğmesini sağ tarafa alıp en alt kademeye ayarlayın ( inmesini istediğiniz noktaya kadar ). Ardından kontağı kapatıp vitesi boşa veya n konumuna alıp aracı çalıştırın 15 km/h hızın üstüne çıkıp tekrar geriye taktığınızda kalibre etmiş olacaksınız ( tüm işlemler boyunca ayana ayar düğmesi sağda )
Olmuyor her türlü denedim. Gece kodlama yaptıktan sonra ilk denememde geri vitese taktığımda ayna yatmıştı adaptasyonu gündüz yapıp denerim diye kontağı kapattım. Sabah baktım ayna hala aşağı doğru yatıktı. Daha sonraki süreçte ayna hiç yatmadı. SFD kilidi devreye girdiği için adaptasyon yapmadığından şüpheleniyorum. Yada ayna hareketine ait herhangi bir sigorta var mıdır ki de ondan dolayı olur mu bilemiyorum. Resimde görüldüğü üzere ayna yatırma da aktif durumda..

Ekli dosyalar

• 20211203_070908.jpg
    20211203_070908.jpg
    63.2 KB · Görüntüleme: 16
Merhaba arkadaşlar. Golf 5 2005 model 1.6 fsi comfortline donanım aracım var. Bu geri vitese takınca sağ aynanın aşağıya inmesi meselesi benim aracımdada olabilecek birşeymi? Eğer oluyorsa nasıl aktif etmem gerekir.

Merhabalar. Orta kalite vagcom cihazı öneriniz var mıdır ?

Merhaba arkadaşlar. Golf 5 2005 model 1.6 fsi comfortline donanım aracım var. Bu geri vitese takınca sağ aynanın aşağıya inmesi meselesi benim aracımdada olabilecek birşeymi? Eğer oluyorsa nasıl aktif etmem gerekir.
Benim 2005 model emektar fabiada vardi. Sizde de vardir diye dusunuyorum.

Mümkün diye hatırlıyorum. 19 gateway üzerinden coding > byte 2 bit 7 (memory) ve byte 3 bit 7 ( memory ) >
52 Door elec Passenger > Coding ( long coding helper üzerinde ++256 değerine adapte edin.
46 Cent Conv > Long coding > Byte 14 bit 7 Olması gerekiyor not almışım eski bir model olduğu için pek denk gelmiyoruz açıkcası gelince yine check ederimç

Sanırım ayna hafıza modülü yok benim araçta ki ondan dolayı çalışmıyor olabilir. Halbuki ilk kodlamayı yaptıktan sonra R konumunda geriye taktığımda ayna aşağı inmişti ve bir daha hiç hareket etmedi. Aşağı inmiş olan aynayı manuel yukarı almak zorunda kaldım.

Kod:
Address 52: Door Elect, Pass. (J387)       Labels:* None
   Part No SW: 5Q4 959 592 H    HW: 5Q4 959 592 H
   Component: TSG BFS       010 0691 
   Serial number: 0000441254350
   Coding: 00301120DC00040100801000
   Shop #: WSC 35110 377 00133
   ASAM Dataset: EV_DCU2PasseSideMAXHCONT 001005
   ROD: EV_DCU2PasseSideMAXHCONT_VW27.rod
   VCID: 49CF54C8B931551330F-801C

No fault code found.

Ekli dosyalar