Park pilot şuanda hizmet dışı

nozen9907

Üye
İsim
Nevzat Özen
Merhabalar aracıma gruptan bir geri görüş kamerası aldım montajını yaptık kodlamasını da açtırdım taktıktan sonra aracı geri vitese takıyorum logo kamera açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor kapatırken de parkpilot şu anda hizmet dışı hatası alıyorum çözümü bilen yardımcı olabilir mi ? şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-11-15 at 16.46.09.jpeg
    WhatsApp Image 2021-11-15 at 16.46.09.jpeg
    58 KB · Görüntüleme: 55

@İlker34 olabilir, senin tecrüben daha fazla :) Baglantilardakini diyosun değil mi?

Upvote 0

Bi arkaşın jetta sına bağlamıştık görüntü gelmedi geri vitesten tetik almıştık sonra röle bağladık görüntü gelmişti belki sorununuz bu çözülebilir bu şekilde

Upvote 0
Park modülündeki kamera install seçeneğini de aktifleştirdiniz mi? İsterseniz bunu da bir deneyin. Benim aracımda bir etkisi olmamıştı ama siz bir deneyin. Bunun yanında soket, kamera ve şase bağlantılarını kontrol etmekte fayda var.

Ekli dosyalar

• 003.png
    003.png
    103.2 KB · Görüntüleme: 24
Upvote 0
Park modülündeki kamera install seçeneğini de aktifleştirdiniz mi? İsterseniz bunu da bir deneyin. Benim aracımda bir etkisi olmamıştı ama siz bir deneyin. Bunun yanında soket, kamera ve şase bağlantılarını kontrol etmekte fayda var.
Kodlamayı ben yapmadım ama kodlamacı arkadaşım hata olmadığını söylemişti, sanırım görüntü kablosunda sıkıntı var, baştan çekicem ama en büyük korkum inşallah kamera arızalı değildir ve bu kadar uğraşmama değer

Upvote 0
Taktiginiz kamera low kamera diye geciyor tetiklemesini geri vites lambasi hattindan alip araya soyle bi devre koymaniz gerekiyor goruntu alsaniz bile goruntude parazitlenme olacak

Ekli dosyalar

• 98167A62-AA24-4663-B29E-AB775511FD97.png
    98167A62-AA24-4663-B29E-AB775511FD97.png
    899.3 KB · Görüntüleme: 32
  • 56689837-33C1-44EC-AD31-826A1B7EBFE3.jpeg
    56689837-33C1-44EC-AD31-826A1B7EBFE3.jpeg
    102.9 KB · Görüntüleme: 32
Upvote 0
Arkadaşlar merhaba konuyu tekrar güncelliyorum. Aracım jetta 2017 kendim bu kameradan taktım aynı sorunla karşılaşıyorum aracım ilk kontak ile kamera açılıyor daha sonra siyah ekranda kalıyor. Park pilot hizmet dışı uyarısı alıyorum sebebi nedir nasıl aşabilirim konuyu kodlamayı mı yanlış yaptım acaba ?

Upvote 0
Low tip kamera bağlamışsınız sanırım. Park sensörleri aracınızda orjinalinden varsa eğer lütfen park sensörleri(10) kamera yüklü seçeneğini işaretleyiniz.
onur bey merhaba , park sensörleri(10) dediginiz kısım tam olarak neresi oluyor vagcom ile mi işaretleyecegim bu kısmı =?

Upvote 0
Eğer park sensörünüz yok ise bu sebep yapıyor. Var ise çalışması lazımdı. Kodlamayı kontrol edin derim.

Upvote 0
Eğer park sensörünüz yok ise bu sebep yapıyor. Var ise çalışması lazımdı. Kodlamayı kontrol edin derim.
İlk kontak ile görüntü geliyor 1 dakika geçiyor tekrar geriye taktığımda siyah ekran da kalıyor vitesten çıkardığımda ise park pilot şuanda hizmet dışı diyor

Upvote 0
İlk kontak ile görüntü geliyor 1 dakika geçiyor tekrar geriye taktığımda siyah ekran da kalıyor vitesten çıkardığımda ise park pilot şuanda hizmet dışı diyor
Ünite ile kamera arasına 10-15 sn gecikmeli zaman rölesi atmanız lazım.Sistemin geri vitesten çıktıktan sonra 15 sn açık kalması lazım sonra kapaması lazım .aksi taktidirde sistem hata verir.İlk çalıştırmada görüntü gelir tekrar gider

Upvote 0
Eğer geriye taktığınızda görüntü geliyor ve vitesi çıkarmadığınız sürece görüntü kalıyorsa sorun başka birşey o zaman Zulal’in tavsiyesini de deneyin derim.
Benim aracımda park sensörü yoktu, kodlamayı park sensörüne göre ayarlamışım haberim yok, geri vitese takıyordum, 30-35 saniye görüntü alıyordum, sonra kendiliğinden siyah ekran verip hata veriyordu. Bir sonraki geri viteste ise park pilot hizmet dışı hatası alıyordum.

Upvote 0

Geri
Üst Alt