Fikir Alışverişi Beyin Fırtınası

cengiz74

Katılımcı Üye

İsim
cengiz
Arkadaşlar Merhaba,
Biraz ilgisiz olacak ama bir konuda fikirlernize ihtiyaç duyuyorum o yüzden buradan sormak istiyorum anlayışınız için teşekkür ederim.
Yeni bir iş için isim arayışındayım,Faaliyet konusu dijital reklam ve sosyal medya
.İsim önerilerinizi bekliyorum.Hepinize saygılar..

Bu tarz şirket ismi belirleme için profesyonel çözümler var mıdır acaba.

Çünkü benim aklıma pek birşey gelmedi.

Genele hitap edecek, samimi gelecek, kolay hatırlanacak ve yaptığınız işi yansıtacak.. markalaşıp büyüdüğünde iyiki koymuşum diyeceğiniz bir isim olmalı.

Örneğin kitap satın almak için ilk aklıma gelen yer
k i t a p y u r d u
Daha sonradan tanıdığım ve nadir tercih ettiğim
İ d e e f i x e
İsmini doğru yazdım mı emin değilim.

Mesela
M o r h i p o
diye bir yer var geçen arkadaş oradan kıyafet alacağını söyledi, siteyi ilk çıktığı zamanlardan beri biliyorum ama hiç alışveriş yapmadım.

Gerçi bunları ben neden yazıyorum sizin iş reklam üzerine siz daha iyi biliyorsunuzdur.

aklınızdan geçen isimleri sıralayın en iyisi herkes fikir belirtir, değiştirir modifiye eder işe yarar birşeyler buluruz belki.

Bİr de bulunacak adın domaini de boşta olması lazım sanırım. Aklıma gelen birkaç şeyi google a yazdım domainleri alınmış

namelix.com

anahtar kelimeleri girin, yapay zeka size oneride bulunsun. en azindan aklinizda bir fikir cagristirir.

Arkadaşlar Merhaba,
Biraz ilgisiz olacak ama bir konuda fikirlernize ihtiyaç duyuyorum o yüzden buradan sormak istiyorum anlayışınız için teşekkür ederim.
Yeni bir iş için isim arayışındayım,Faaliyet konusu dijital reklam ve sosyal medya
.İsim önerilerinizi bekliyorum.Hepinize saygılar..
Turn on

namelix.com

anahtar kelimeleri girin, yapay zeka size oneride bulunsun. en azindan aklinizda bir fikir cagristirir.
Hocam onları çok denedim adam akıllı bişiyler çıkmıyor zaten çıksa herkes ordan alırdı..yin de teşekkürler..

Bu tarz şirket ismi belirleme için profesyonel çözümler var mıdır acaba.

Çünkü benim aklıma pek birşey gelmedi.

Genele hitap edecek, samimi gelecek, kolay hatırlanacak ve yaptığınız işi yansıtacak.. markalaşıp büyüdüğünde iyiki koymuşum diyeceğiniz bir isim olmalı.

Örneğin kitap satın almak için ilk aklıma gelen yer
k i t a p y u r d u
Daha sonradan tanıdığım ve nadir tercih ettiğim
İ d e e f i x e
İsmini doğru yazdım mı emin değilim.

Mesela
M o r h i p o
diye bir yer var geçen arkadaş oradan kıyafet alacağını söyledi, siteyi ilk çıktığı zamanlardan beri biliyorum ama hiç alışveriş yapmadım.

Gerçi bunları ben neden yazıyorum sizin iş reklam üzerine siz daha iyi biliyorsunuzdur.

aklınızdan geçen isimleri sıralayın en iyisi herkes fikir belirtir, değiştirir modifiye eder işe yarar birşeyler buluruz belki.

Bİr de bulunacak adın domaini de boşta olması lazım sanırım. Aklıma gelen birkaç şeyi google a yazdım domainleri alınmış
Hocam benim de bulduklarımın çoğu maalsaesef alınmış.Dediğiniz gibi domainleri ve sosyal medya hesapları boşta olmalı..Bu işi profesyonel yapanlar var.Hatta bionluktan hizmet satın aldım 2 kez ama biriyle de kavga ettim(amatördüler) hatta.İçime sinen isim bulamadılar ve içlerinde benim de bulduklarımı bile vardı..Sonra ordan başka bir siteden yardım almak istedim..Deli para istediler vazgeçtim.Ben de işimle alakalı kelimeleri yazdım ve ordan türüetmeye çalıştım ama artık türetecek isim de kalmadı o yüzden buraya başvurmak istedim,siz değerli ve kaliteli insanların fikirlerinden yararlanmak istedim.

benim bulduğum isim RekMark ,isimlerin de bi hikayesi olması ona değer katıyor.Ben reklam ve marketing isimlerini birleştirmiştim mesela.İnovasyonla dijitali birleştireyim dedim onda da çoğu alınmış,Hatta adamlar bu işi sektör haline getirmişler biri nova dijital için 5bin tl istemiişti.

benim bulduğum isim RekMark ,isimlerin de bi hikayesi olması ona değer katıyor.Ben reklam ve marketing isimlerini birleştirmiştim mesela.İnovasyonla dijitali birleştireyim dedim onda da çoğu alınmış,Hatta adamlar bu işi sektör haline getirmişler biri nova dijital için 5bin tl istemiişti
Rekmar mesela Antalya da mevcut

Ekli dosyalar

• ED9DD6E9-19FB-486D-9C31-F28B6B2E23B3.jpeg
    ED9DD6E9-19FB-486D-9C31-F28B6B2E23B3.jpeg
    69.4 KB · Görüntüleme: 8
Bu soru biraz “Hangi Golf’ü alayım” gibi bir şey olmuş. Tdi, tsi, dsg, highline, midline vs vs. Sadece dijital reklam ve sosyal medya diyerek bir yere varmanız imkansıza yakın çünkü tahayyül alanı çok dar. Hitap edeceğiniz kesime göre ismin İngilizce mi Türkçe mi olacağı bile değişebilir.

Bu soru biraz “Hangi Golf’ü alayım” gibi bir şey olmuş. Tdi, tsi, dsg, highline, midline vs vs. Sadece dijital reklam ve sosyal medya diyerek bir yere varmanız imkansıza yakın çünkü tahayyül alanı çok dar. Hitap edeceğiniz kesime göre ismin İngilizce mi Türkçe mi olacağı bile değişebilir.
Sayın Yunusaktaş91 benim iş alanım dijital mecralarda reklam ve yönetimi,tahayyül alanı çok dar demişsiniz burda bi açıklama gereği duydum:TDK ' ya göre tahayyül kelimesinin anlamı hayal etmek ,canlandırmaktır.Bahsettiğim konuyla ne alaksı var anlamadım açıkçası.Ben sadece seçmiş olduğum iş alanıyla alakalı isim önerilerinizi öğrenmek istedim.Misal cafe açacak olsaydım,dijitalle alakalı olmazdı.Yeterince açıkladım umarım yine de teşekkürler.

Sayın Yunusaktaş91 benim iş alanım dijital mecralarda reklam ve yönetimi,tahayyül alanı çok dar demişsiniz burda bi açıklama gereği duydum:TDK ' ya göre tahayyül kelimesinin anlamı hayal etmek ,canlandırmaktır.Bahsettiğim konuyla ne alaksı var anlamadım açıkçası.Ben sadece seçmiş olduğum iş alanıyla alakalı isim önerilerinizi öğrenmek istedim.Misal cafe açacak olsaydım,dijitalle alakalı olmazdı.Yeterince açıkladım umarım yine de teşekkürler.
TDK açıklaması için sağolun, Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Açıklamaya göre de en doğru kelimeyi kullanmışım ama kendimi ifade edemedim sanırım, amacım yardımcı olmaktı. Ayrıca iş alanı reklam olan birinin kendi reklamını yapabilmesine yardımcı olamadığım için üzgünüm. Rekmark çok iyi, kolay gelsin.

Geri
Üst Alt