Retrofit hakkında

isfa67

Üye
İsim
ismail
Golf 7,5 aracımı satacaktım vazgeçtim. Şimdi bi kaç ekleme yapmaya karar verdim.
ön camımda çok küçük bi çatlak var onu servisle konuşarak kamera bölmeli cama çevireceğim. İlk yapmak istediğim tabiki lane asist.
aracım highline olduğu için bcm değişimine gerek yok.
Bu uygulamayı yapan yaptıran bilgisi olan arkadaşlardan parça temini hakkında yardım istiyorum. Herkes alacağını AliExpressten mi alıyor. Yoksa ender elektronik vb yerlerden mi? Şimdiden herkese teşekkürler

Herkes alacağını AliExpressten mi alıyor. Yoksa ender elektronik vb yerlerden mi?
Merhabalar, lane assist ile ilgili parça numaralarını soruyorsan sitede oldukça geniş bir konuyla paylaşıldı. Yukarıdaki parça tedariki ise tamamen bütçe ve retrofit heyecanı diyorum ben. Ali'den beklediğim tüm parçalar hep bende değişik bir adrenalin yaratmıştır. O parça ile ile ilgili bilgi toplamak, bu sırada yeni arkadaşlar edinmek, parça montajına ön hazırlık ve kodlama, stres yönetimi.

Ama tüm bunların tamamı bütçe ile alakalı. Ali biraz daha uygun fiyata geliyor, elinden montaj gelirse. Eğer montajı kendin yapamazsan firmadan almak daha garantili ve sıkıntısız...

Merhabalar, lane assist ile ilgili parça numaralarını soruyorsan sitede oldukça geniş bir konuyla paylaşıldı. Yukarıdaki parça tedariki ise tamamen bütçe ve retrofit heyecanı diyorum ben. Ali'den beklediğim tüm parçalar hep bende değişik bir adrenalin yaratmıştır. O parça ile ile ilgili bilgi toplamak, bu sırada yeni arkadaşlar edinmek, parça montajına ön hazırlık ve kodlama, stres yönetimi.

Ama tüm bunların tamamı bütçe ile alakalı. Ali biraz daha uygun fiyata geliyor, elinden montaj gelirse. Eğer montajı kendin yapamazsan firmadan almak daha garantili ve sıkıntısız...
montajı kendim yapacağım. tedarik kısmı önemliydi benim için, dediğiniz gibi heyecan olunca insan bi an önce olsun istiyor.aliexpresste ortalama 2000 tl ye geliyor vergisi dahil olunca.geriye cam kalıyor.bugün servisle konuşacam cam için. Braketli bir set bulamadım onu heralde servisten temin ediyoruz.

Son düzenleme:
montajı kendim yapacağım. tedarik kısmı önemliydi benim için, dediğiniz gibi heyecan olunca insan bi an önce olsun istiyor.aliexpresste ortalama 2000 tl ye geliyor vergisi dahil olunca.geriye cam kalıyor.bugün servisle konuşacam cam için. Braketli bir set bulamadım onu heralde servisten temin ediyoruz.

Set halinde değilde, parça numaraları ile ayrı ayrı bakarsanız, daha hesaplı olabiliyor.acc için ben öyle yaptım. Lane asist içinde braket görmüştüm Ali de.7 ninkiler 7.5 a uymuyor ona dikkat edin.

Set halinde değilde, parça numaraları ile ayrı ayrı bakarsanız, daha hesaplı olabiliyor.acc için ben öyle yaptım. Lane asist içinde braket görmüştüm Ali de.7 ninkiler 7.5 a uymuyor ona dikkat edin.
çok teşekkür ederim bilgi için. ben 7 ve 7,5 aynıdır diye düşünüyordum iyi oldu

Son düzenleme:
Hocam kamera ve kablo alın sadece AliExpress den. Trim parçaları serviste daha ucuz. Ve çok daha kaliteli. Kamera pek yok piyasada o sebeple fiyat biraz pahalı. Montaj sonrası biraz da kodlama işi var. Hatta birde kalibrasyon. Kolay gelsin.

Sadece kamera ve kablosunu alın, eğer ACC takacaksanız ileride kabloyu ACC hazırlıklı almakta fayda var. Ayrıca iç trimleri servisten almak daha mantıklı, renk tutmaması gibi sorun yaşayabilirsiniz.

Kamera,
https://tr.aliexpress.com/item/32846749826.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.64314c4dNhvcvM
Hocam kamera ve kablo alın sadece AliExpress den. Trim parçaları serviste daha ucuz. Ve çok daha kaliteli. Kamera pek yok piyasada o sebeple fiyat biraz pahalı. Montaj sonrası biraz da kodlama işi var. Hatta birde kalibrasyon. Kolay gelsin.
bu trim işini genel olarak mı yazdınız?
a4 için almayı planladığım bir parça var, satıcı China Audi OEM dedi ama siz böyle yazınca kafam karıştı.

Benim iç trimlerin krem (shetland ) olması nedeniyle çinli dostların trimleri biraz daha beyaza yakın olduğu söylenmişti o dönemlerde. Bu sebep uyarmak istedim. Aldığım ve tecrübe ettiğim bir durum değil, ben onun riskine girmedim, servisten tedarik ettim.

a4 için almayı planladığım bir parça var, satıcı China Audi OEM dedi ama siz böyle yazınca kafam karıştı.

Ozan hocam sizin renk koyu, belki de siz sıkıntısız kullanacaksınız. Siz bana bakmayın. :) Ben biraz fazla titizim bu konuda maalesef.

kameranın oturduğu braket camla mı geliyor onu ayrıca almak gerekiyor mu?

acacım 2013 higline dsg ACC taktırmak istiyorum, kendi kendine dur kalk yapıyormu ?

abs beynı değişirse sistem düzgün çalışırmı ?

Geri
Üst Alt