Sarı Motor Işığı Yanıp Söndü Sonra Start Stop Hatası Verdi

EmreGren

Yeni Üye
İsim
Emre
Merhabalar. Golf 7 1.2 tsi aracımı daha bir hafta önce alarak aranıza katıldım. 

Aracım 115.000 kmde. 

Yolda giderken sarı motor ışığı yanıp söndü ve ardından ekranda start stop arızası yazdı. Kenara çekip kontağı kapattım açtım ve normale döndü. Ama start stop çalışmıyor hiç. Nedendir acaba başına gelen oldu mu daha önce? 

Bilgilendirirseniz sevinirim 🤗

@Culture33 hocam meraba aynı sorunu 2013 golf 7 1.2 tsi aracımda yaşıyorum ışıklarda beklediğimden ara ara star stop hata deyip epc lambasını yakıyor ve çekişen düşüyor araç kontağı açıp kapadığımda sorun düzeliyor. .P334B00 kodlu turbo şarj ayarlayicisi arıza kodunu veriyor. .aküyu değiştirdim tekrar yaptı tekrardan arızayı sildirmem gerekiyormiydu

Upvote 0

@dmuslu Aküyü nerede değiştirdiniz. serviste değiştirdiyseniz zaten servis gerekli işlemleri yapar. bu konuda sanırım sizin turbo şarj ayarlayıcısında bir sıkıntı var. kontağı kapatıp geri çalıştırdıktan ne kadar zaman sonra yapıyor. 

Upvote 0
@Culture33 aküyü serviste değiştirmedim. .araci çalıştırıp sevir halindede yapıyor trafik lambasinda beklediğimden star stop devreye giriyor stop ediyor beklemede kaldığımda epc lambasi yanıp araci kendiniz çalıştırın dior ekranda

Upvote 0
@dmuslu Bazı dizeller bunu yapıyor, bendeki B8 passatta da soğuk havada yapıyordu, araçta akü değişimi olmadan 1. yaşındayken yapıyordu, servise götürdüm baktılar herhangi bir şey bulamadılar ama sonrasında da yapmadı. aracın canı servis çekmiş :D  bir gösterin derim. akü kodlaması vs gerektirebilir. 

Upvote 0
@EmreGren ben ne kadar ustaya gosterdiysem wesgate turbonun yanında bi parça sökülüp bakilcak deniliyor

Upvote 0

Geri
Üst Alt