Golf 7 1.2 tsi için motor yağı seçimi

@rager007 yokuşlarda motor sıcaklığı  105 derece yazmışsınız fazla değil mi benim herzman 90 derecede sabit.aracım1.2. beniznli bu arada.

Ayrıca motor soğutma sıvısının ne kadar zaman aralığında değiştirmek gerek 
4-5 senede bir değişmesi gerek 

@cengiz74 hocam önünüzdeki dijital ekrandan sürüş bilgileri sanırım ona girip yağ sıcaklığını buluyorsunuz 

@rager007 yokuşlarda motor sıcaklığı  105 derece yazmışsınız fazla değil mi benim herzman 90 derecede sabit.aracım1.2. beniznli bu arada.

Ayrıca motor soğutma sıvısının ne kadar zaman aralığında değiştirmek gerek 
Hararet 90 da sabittir benim bahsettiğim yağ ısısı gizli özelliklerden açık olmayabilir. Yağ 90 olamaz :)

@Fikirmizah hocam bugün tüm gün gözüm  ekranda yağ sıcaklılığını kontrol ettim,yokuşlarda ve hızlanmalarda 87-93 bandındaydı

@cengiz74 normal seviyede 105-110 dahi normaldir tabi hemen düşmesi koşuluyla

ama soğutma sıvısı 90 olmalı oynamalar varsa mutlaka kontrol edin ya antifiriz derecesinde ya devir daimde bir noksanlık vardır 

dostlar merhaba. castrol 5-30 için internet üzerinden güvenilir bir satıcı önerirmisiniz.

dostlar merhaba. castrol 5-30 için internet üzerinden güvenilir bir satıcı önerirmisiniz.
Castrol ‘de benim bildiğim tek yetkili satıcı;
Castrol Edge LL 5w-30 https://www.lastikcim.com.tr/motor-yaglari/

Nette aynı yağı “yarı fiyata” satan pek çok yer mevcut ancak Castrol yağ olarak sahtesi çok fazla olan bir yağ olduğu için o riske girmeye değer mi.? orası tabiki sizin bileceğiniz bir şey..,

Ben 600 tl.ye (Made in Türkiye) Castrol almak yerine;
Liqui Moly TopTec LongLife III 4200 5w-30
veya
Mobil 1 ESP 5w-30 tercih ederdim.

Geri
Üst Alt