Golf 7 1.6 TDI enjektör sorunu - 04L130277D kod

ottomans05

Yeni Üye
İsim
ali
Değerli forum üyeleri 2015 golf 7 1.6 TDI 110 BG aracım var . Geçenlerde aldığım bir yakıtın ardından sabah zor çalışmaya başladı ve soğukken çekişten düşme yakıt sarfiyatında artma ve soğukken yüksek sesli çalışmaya başladı.  3 özel servise ve  1 pompa Ustasına  götürdüm hepsi enjektör dedi yetkili serviste  ise triger seti ve devirdaim su pompası ile yakıt sistem temizleyici uygulanacak . 
eğer temizleyici kurtarmaz ise enjektör değişecek veya revize edilecek başına gelen var mı tecrübelerinizi paylaşabilirseniz  sevinirim .  

08B3D75F-03C9-4AD1-8F50-0B21D6E6CDDB.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kızdırma bujileri olabilir. kontak çevirdiğinizde arka koltuk altında depo içindeki vızıldama sesi gelmiyorsa şamandıra içindeki yakıt pompası basmıyor olabilir.
örnek video benzin dizel farketmez :
Cevabınız için çok teşekkür ederim, pompadan vızıldama sesi geliyor evet onda bir değişilik hissetmedim , bir kaç arkadaş kızdırma bujisi arızası olursa mutlaka arıza lambası yakacağını söylemişti herhangi bir arıza ışığıda yakmadı araç

Upvote 0

Merhaba , aracımda sabah çalıştırdığım zaman titreme oluyor motor sarsıntılı çalışıyor bazen gaz yemiyor, yakıt tüketimi iyice yükseldi tabir yerindeyse motor aptallaşıyor, dünden beri ikitellide enjektörcü geziyorum kimisi diyor enjektör walfı, kimi diyor direkt enjektörleri değişmen gerekiyor, herkes birbirine atıp tutuyor kısaca. En son gittiğim usta ise enjektörünü temizletirse geçer dedi. Kafam iyice karıştı Kısaca istanbul içi önerebileceğiniz özel servis var mı ?

Upvote 0
Konuyu hortlatayım, ayne dertten muzdaribim. Yaklaşık 1 aydır sabah ilk çalıştırmada araç çalışıyor, ayağımın altında yumurta varmış da kırmamak için gaza yavaş yavaş basıyorum. Hafif çöktüğümde araç tekleme yapıyor, gazı yemiyor, çekiş düşüyor. Spor moda alıyorum sorunsuz basıyor. Manuel’e alıyorum vites geçişlerini ben yapıyorum, yüksek devirde geçtiğimden problem çıkarmıyor. Herhangi bir arıza ışığı yakmıyor. Araç 125bin km 2015 1.6tdi 110 hp. İlk sahibiyim. 2 hafta önce bakıma gittim anlattım ama araç sıcak olduğu için bişey bulamadılar tabi. Konuyla ilgili de hocam otobanda 4.vites 2500 devir 70 ile git dediler, onu da yaptık nafile. Würth işine girsem mi diyorum. Önerilere açığım.

Upvote 0
Opet yada Shell kullanıyordum vuruntulu ve sesli çalışıyordu. İki ay oldu BP kullanıyorum
sabah bir dakika kadar çalıştırıp garaj ranpasından çıkıyorum şıkıtı vuruntu kalmadı hayretler içindeyim
yakıt bu kadar fark yarattı özellikle Shell çok bozdu bilginize. Bu bir boyutu enjektörler kaçırıyorsa
zaten geçmiş olsun. Motor belli bir ısıya erşince genelde düzeliyordur. Ben uzun yolda Würth bir dolu depo
yaz sonu kullandım devirli uzun yol motoru kendine getirdi. Şehir içi kısa mesafe kullanımları TDI motora göre değil.

Upvote 0
Şahsen ben en küçük problemi takıntı eden birisi olarak.
Dizellerde ısıtmalar önemli bende 1 tanesi hata verdi, diğerleri (3) aşırı kurum yapmıştı.. takımı (4) tanesini değiştirdim
140 binde araç 2013 model şunu bilmek gerekiyor her parçanın ömrü var. + ( Sıvılarda max 5 sene.! )
Değişim öncesi soğuk marşta araç içinden hissedilecek seviyede 30 saniye kadar titreşim hissediyordum.
Değişimden sonra titreşim yaklaşık 5 saniyelere kadar düştü ..
Bunu da takıntı yaptım, motor yağını incelttim 5w30 yerine 0w30 itecekler üst kapaktan gelen sesler bariz azaldı. :)
Yaklaşık 7 tam depoda bir wurth enjektor açıcı atıyorum 4de3 depoya ..
Enjektörü kötü durumdakiler yarım depoya atarsa daha etkili olabilir.
Ürün etkili mi evet 20 senede 10 kutu kullanmışımdır. Zararını görmedim attıktan bayağı sonra faydasını gördüm..
Mazot filtresini man.. 20k yi geçmeden mutlaka değişirim.. Sahte kalitesiz filtre enjektör ömrünü belirliyor.. Benzin gibi temiz yakıt değil.
Kısacası dizel araca iyi bakmak lazım.. :)
Kışın en az 1 dakika hareket ettirmeden gaz vermeden beklemek lazım.. anlık tüketim 0.8 de düşmeden hareket etmiyorum ben.:)

Son düzenleme:
Upvote 0
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba bendede golf 7,5 diesel 2017 model tdı golf var aracımın deposunda yakıttan dolayı enjektörler arıza verdi ve hepsini yeniden değiştirdim fakat önceden tüm viteslerde düşük devirde gaza basınca şıkırtı yapıyordu fakar enjektörler değişince şimdi 1-2 ve 3 vitese kadar yapıyor diğer viteslerde artık öyle bir sorun yapmıyor özelliklede kalkışlarda çok şıkırdayarak ses çıkartıyor dediğim viteslerin üzerine çıkıncaya kadar 4.vitesten sonra sesi kesiyor depo temizliğine kadar hepsi yapıldı enjektörlerde senkronize yapıldı ama soğukken sorun gene artmaya başladı sizce sorun ne olabilir. başına gelen yada bu düşük viteste şıkırtı sesi alan varmı bilginizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

(daha önce golf 7 1,2 vardı onu sattım bunu aldım başıma böyle bir olay geldi)

Upvote 0
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba bendede golf 7,5 diesel 2017 model tdı golf var aracımın deposunda yakıttan dolayı enjektörler arıza verdi ve hepsini yeniden değiştirdim fakat önceden tüm viteslerde düşük devirde gaza basınca şıkırtı yapıyordu fakar enjektörler değişince şimdi 1-2 ve 3 vitese kadar yapıyor diğer viteslerde artık öyle bir sorun yapmıyor özelliklede kalkışlarda çok şıkırdayarak ses çıkartıyor dediğim viteslerin üzerine çıkıncaya kadar 4.vitesten sonra sesi kesiyor depo temizliğine kadar hepsi yapıldı enjektörlerde senkronize yapıldı ama soğukken sorun gene artmaya başladı sizce sorun ne olabilir. başına gelen yada bu düşük viteste şıkırtı sesi alan varmı bilginizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

(daha önce golf 7 1,2 vardı onu sattım bunu aldım başıma böyle bir olay geldi)
1.6tdi lar genelde şakırtılı çalışıyor, eski 1.6tdi aracımda şakırtılı çalışırdı, temizlik yaptırmıştım satmadan önce , ses azalmıştı bir miktar ama genelde şarkıtlı çalışıyorlar.

Upvote 0
1.6tdi lar genelde şakırtılı çalışıyor, eski 1.6tdi aracımda şakırtılı çalışırdı, temizlik yaptırmıştım satmadan önce , ses azalmıştı bir miktar ama genelde şarkıtlı çalışıyorlar.
Neye temizlik yaptırmıştınız enjektörleremi yoksa yakıt deposuna katkı atarak motoramı....?

Upvote 0
enjektörler komple söküldü enjektörcüde ayar ve temizlik yapıldı geri takıldı
anladım ben sıfırı ile değiştirdim acaba adaptasyon mu senkronizasyonunumu iyi yapamadılar anlamadım başka bir ustayada götürmek istemiyorum dedim belki biliyorsunuzdur diye sormak istedim. sanırım başka bir usta yolu görünüyor. teşekkürler.

Upvote 0
anladım ben sıfırı ile değiştirdim acaba adaptasyon mu senkronizasyonunumu iyi yapamadılar anlamadım başka bir ustayada götürmek istemiyorum dedim belki biliyorsunuzdur diye sormak istedim. sanırım başka bir usta yolu görünüyor. teşekkürler.
rica ederim, yetkili servise de gösterebilirsiniz, neyin değişmesi gerektiği vs. tarzı bi liste ve fiyat hazılarlar size ,oradan yola çıkarak özel servislere gidebilirsiniz.

tek sorun sesten rahatsız olmanızsa bence araçta sorun yoktur gibime geliyor, çünkü vw 1.6 tdi ları şakırtılı çalışıyor, her ne kadar istenmeyen bir durumda olsa karakteri öyle genelde.

Upvote 0
rica ederim, yetkili servise de gösterebilirsiniz, neyin değişmesi gerektiği vs. tarzı bi liste ve fiyat hazılarlar size ,oradan yola çıkarak özel servislere gidebilirsiniz.

tek sorun sesten rahatsız olmanızsa bence araçta sorun yoktur gibime geliyor, çünkü vw 1.6 tdi ları şakırtılı çalışıyor, her ne kadar istenmeyen bir durumda olsa karakteri öyle genelde.
anladım ilginiz ve bilginiz için teşekkürederim dediğiniz gibi birde yetkili servise götürelim baktıralım bakalım ne diyecekler.

Upvote 0
rica ederim her zaman.
birde sizden birşey ricaedebilirmiyim muğla bodrum taraflarında tanıdığınız yada tavsiye edebileceğiniz iyi bir usta varmıdır wolkswagen üzerine ben bodrumda oturuyorum sürekli izmire gidip geliyorum ama oda artık beni yormaya başladı 350km git 350km gel 700-750km yol yaparak küçük birşeyde olsa oradaki ustama gidip gelmek zorunda kalıyorum sadece tabi dolayısıyla buda ekstra bir masraf oluyor benim için bu yüzden varsa bildiğiniz iyi bir usta emeğinin ve işinin hakkını veren birisi önerirseniz sevinirim. tekrar ilginiz için teşekkürederim.

Upvote 0

birde sizden birşey ricaedebilirmiyim muğla bodrum taraflarında tanıdığınız yada tavsiye edebileceğiniz iyi bir usta varmıdır wolkswagen üzerine ben bodrumda oturuyorum sürekli izmire gidip geliyorum ama oda artık beni yormaya başladı 350km git 350km gel 700-750km yol yaparak küçük birşeyde olsa oradaki ustama gidip gelmek zorunda kalıyorum sadece tabi dolayısıyla buda ekstra bir masraf oluyor benim için bu yüzden varsa bildiğiniz iyi bir usta emeğinin ve işinin hakkını veren birisi önerirseniz sevinirim. tekrar ilginiz için teşekkürederim.
maalesef o taraflara hiç hakim değilim hocam

Upvote 0

Geri
Üst Alt