Golf 7'den 308'e geçilir mi ?

@Han78 Çok net hakim olmamakla birlikte peugeot markasına broşüründen gördüğüm kadarı ile kaybedilecek olan donanımlar ;

Yorgunluk algılama, Alcantara koltuklar, Arka kol dayama, Ön park sensörü, Koyulaştırılmış arka cam

Doğal olarak kazanacağınız donanım otomatik vites olacak. Donanım tablosunda aslında bir çok donanım var gibi gözüküyor ancak bu biraz yanıltıcı olabilir. Keza golf 8 de tüm versiyonlarda tablet multimedia ünite ve hayalet gösterge olmasına rağmen en düşük paketteki hayelet ekranda diğerlerinde standart olan android auto vb. bulunmuyor. yani opsiyon var ama içi diğerleri ile aynı değil buna da dikkat emek lazım.

Tabi doğal olarak sıfır bir aracın alınması da bir artı. Ben eğer çok temiz veya dod vasıtası ile bulabileceğim bir 2. el higline dsg aracı tercih ederdim.

Amaç model yükseltmek, km düşürmek ve otomatik vitese geçiş yapmak ise geçilir. Ancak konfordan ve malzeme kalitesinden ödün vereceğinizi unutmayın.

Aile üyelerimizin geçmişte yaptığı tercihler ve şirket araçlarından gözlemlediğim kadarıyla, Peugeot markasının en altından üstüne ve ticarisine kadar her aracını test etme imkanım oldu. Sürüşü pek keyifli değil, malzeme kalitesi yok ve trim sesleri daha fazla. Elektronik ve motor arızaları ile meşhur. Tasarım olarak yeni gelen araçlara kadar bana uymuyordu ama artık göze hitap ediyorlar.

Yeni EAT-8 şanzımanı gayet güzel. DSG'ye göre daha uzun ömürlü ve kararlı bir şanzıman.

Şahsi olarak tercih eder miyim etmem fakat sizin tercih etmeniz için mantıklı sebepleriniz var. Km düşürmeniz ve otomatik vitese geçiş yapmanız sizi rahatlatacaktır.

Ben 2016 Golf 7 1.4 tsi highline satın almadan önce aynı model 308 1.6 dizel manuel allure ile arasında kalmıştım. dolayısı ile

artıları;

- panaromik cam tavan aracı çok ferah gösteriyor 

- bagaj hacmı 420 L 

- donanım olarak daha dolu idi(ne yazık ki vw  de tr grubu bu konuda yoksun)

- küçük direksiyon(bu kendi açımdan kullandığımda artı bulduğum bir özellikti)

eksiler;

- dokunmatik klima ayarları 

- arka koltuk diz mesafesi darlığı

- araç satışında vw grubu kadar iyi prim yapmaması( ne yazık ki burda algı söz konusu)

sizin durumunuz için artı olarak otomatik şanzımanı gerçekten çok başarılı, tam otomatik olmasına rağmen tepkileri çok iyi, ve 1.2 puretech motoru da hem vergi avantajı var hem de performans olarak iyi bir motor yanlış bilmiyorsam 130 ps 240 Nm tork var. 

Kendi durumumda dokunmatik klima ayarı, satış koşullarını düşünerek ve dizel olmasını istemediğim için golf tercihi yaptım. 

Önceki yorumları yapan arkadaşlar gibi, kullanmanız gerekiyor kesinlikle herkes küçük direksiyon ve kadran pozisyonuna, dokunmatik arayüze herkes pek sıcak bakmayabilir. 

sürüşünde ve konforunda çok büyük bir uçurum göreceğinizi hiç düşünmüyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merahaba,

Eşim kullanıyor. 2017 model 308 şirket aracı. Sıfırdan beri biz kullanıyoruz.

Bence Golf'e göre üç dez avantajı var;

1- Yol tutuşu (Golf'ü mumla aratır)

2-i cocpit denen zamazingo. Ben bir türlü direksiyon üstünden göstergelere bakmaya alışamadım.

3-Malzeme kalitesi

Dezavantajdan bahsetmişken akla ilk gelen avantajdan da bahsetmemek olmaz.

1-Dizel sessizliği ( benzinliye yakın çalışıyor.)

2-Bagaj hacmi (Hatchback bir araca göre muaazım bir bagaj hacmi var)

Geri
Üst Alt