Torpido gözü hava filtresi değişimi !

Recep_Gul

Paylaşımcı Üye

İsim
Recep
Arkadaşlar merhaba iyi akşamlar. Az önce meraktan hemde deneyim olması açısından torpido gözündeki hava filtresine bakayım dedim. içerisi yapraklarla doluydu. Bu filtreyi değiştirme zaman aralığı nedir ? Yoksa kirine göre mi değiştirmek gerekir. Eğer değişim öneriyorsanız hangi markayı önerirsiniz veya siz hangisini kullanıyorsunuz ?

IMG_7087.jpg

IMG_7088.jpg

IMG_7089.jpg

IMG_7090.jpg

Her bakimda degisiyor

Cok pahali birsey degil zaten

Benim arac hep agac altinda boyle yaprak girdiğini hic gormedim

3 Defa degisim yapildi bugune kadar

@Recep Gül 1 yıl ya da yıl içinde 15bin km doluyorsa ozaman. 

Ancak ben de ara ara kontrol ederim. Ufak tefek yapraklar olur. Silkeler takarım. 

Değişimi gerektiğinin en belirgin şekli beyaz ince tozları vs. Tutan tarafın artık griye yani resimdeki haline ulaşınca da değiştirmek iyi olacaktır. Bu halde yavaş yavaş toz kokusu ,küf kokusu da gelmeye başlayabilir.. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Her bakimda degisiyor

Cok pahali birsey degil zaten

Benim arac hep agac altinda boyle yaprak girdiğini hic gormedim

3 Defa degisim yapildi bugune kadar
Yaprakları görünce bende şaşırdım hocam, hadi kir olur anlarımda....Yaprakların oraya kadar ulaşması garibime gitti.

@Recep Gül 1 yıl ya da yıl içinde 15bin km doluyorsa ozaman. 

Ancak ben de ara ara kontrol ederim. Ufak tefek yapraklar olur. Silkeler takarım. 

Değişimi gerektiğinin en belirgin şekli beyaz ince tozları vs. Tutan tarafın artık griye yani resimdeki haline ulaşınca da değiştirmek iyi olacaktır. Bu halde yavaş yavaş toz kokusu ,küf kokusu da gelmeye başlayabilir.. 
küf kokusu değilde hafiften ara ara toz kokmaya, aldığım kokulu febrez'in bile kokmamaya başladığını fark ettim. Peki hangi marka filtre öneriliyor hocam, MAN'ın FP 26 Freciousplus adlı filtresinin diğerlerine göre biraz daha pahalı olduğunu ona görede kaliteli olduğunu anladım bunu alsam olur sanırım değil mi ?

@Recep Gül aşağıdaki konular filtre ve Klima bakımı ile ilgili tecrübelerim. 

Bende de şuan Mann fp26009 var sizin bahsettiğiniz filtre. Son bakımda servisten onu taktırdım. Daha önce de dışarıdan almıştım. Bir de arada mahle lao888 kullandım. Her ikisi de işini iyi yapıyor.

Standart karbonlulara göre daha ince tozları da tutuyor ve bakterileri yok ettiğini yazıyor.

Özetle ben memnunum. 

Hazır Almanya ikametli iken , 

Ben olsam MAHLE nin de bir tadına bakardım .

1.4 TSİ GOLF İCİN kodlarıyla

LAK 888 Karbonlu cabin filter

LAO 888 Antibakteriyel cabin filter.

Ben mesela 

Sıfır aracta Fabrikasyon VALEO polen filtresyle başladım 15 binde yetkili servis bakımında Mahle takmış doğus

30 bin mann

45 bin mann

60 bin Filtron denedik yola devam ediyoruz. 

Tr de Mahle  distrübütörü/resmi ithalatcısı  yok..... pek bulunmuyor satıcılarda  . Olsa mann / mahle rekabet olur fiyatlarda damping ihtimali dogardı. 

IMG_20210818_195739.png

IMG_20210818_200459.png

@Savatage Mahle ye baktım hocam,fakat pek iç açıcı yorumlar yoktu. Yorumlarda kötülemişler bayağı. Alıcısı yok gibi Air filtet yazınca direkt çıkan MAN filtreleri oldu.

Bende FP tipi bahsettiğim filtreden aldım. 

Yorumlarınız ve aydınlatmalarınız için hepinize teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt