Jump to content

1 Ayda 5. Çizik

EsXi
 Paylaş

Recommended Posts

1 dakika önce, HONEY yazdı:

Ben cocuk olsam bunu koz olarak kullanirmiydim

Kullanirdim kesin ipnelik bedava :)

Zaten her türlü çiziyorlar şansımızı denemek amaç :)

Burdan sonraki senaryo..

Araç sahibi : "burayı sen mi çizdin?"

Çocuk : " çizmiş olabilirim de olmayabilirim de.."

Araç sahibi: " neyse , gel ben sana bir dondurma ısmarlayayım" 

Çocuk : " tamam ,olur. (haha yine yedi numarayı..:lol:)" 

EsXi ve HONEY bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@EsXi Çok geçmiş olsun . Sizinle aynı dertten mustaribim . Sizinkini çoluk çocuk yaparken bizimkini arka bahçeye geçen eş dost komşu yapıyor koca koca insanlar... Eski aracımda uranüs griydi sizinkinden daha derin çiziklerdi rötüş boyasıyla kapattırmıştım ben tampondakileri ama kaportadakilere hiçbir şey yapamadım :) . Artık kapalı otoparkta dolu brandası kullanıyorum kaputla çamurlukları kapatmak için ön parçaları korumak adına. Görsel ekliyorum çok kalın ürün eğer tek ön tarafı çiziliyorsa atın önüne aracın kaplıyor zaten 3 parçayı komple

NOT: 2 Gün sadece 2 gün brandasız bıraktım sol ön çamurluk "+" şeklinde ufacık çizilmiş allahtan renk beyaz belli olmuyor bu sefer. 

WhatsApp Image 2021-08-18 at 19.30.48.jpeg

EsXi bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun hocam. Böyle can sıkıcı olaylar yüzünden artık arabaya doğru yürürken sağına soluna pek bakmamaya çalışıyorum  ya da göz ucuyla bakıp geçiyorum .d Hiçbir şey olmazsa bomboş otoparkta kapıyı açarken vuruyorlar. Ben birinin aracına dokunmamak zarar vermemek için bazen yan koltuğa geçip diğer taraftan iniyorum ancak çok dikkatsiz ve umrunda olmayan insanlar var maalesef.

EsXi bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sitede yaşanan dünkü olaylardan sonra açıkçası artık ebeveynler çocuklarına daha dikkatli bakıyor. Çocuklar ufak olduğu için geri gelirken arabanın arkasına geçiyorlar her ne kadar dikiz aynasına da baksam görmek imkansız çocukların boyu ufak olduğu için. Sensörlerde zaten her zaman çocukları görmüyor yarın öbür gün birisini arabanın altına alacağım diye korkuyorum. Yaşadığım olay üzücü ama umuyorum ki ders almışlardır. Haftaya kaput filmini de değiştirecektim üstüne bir de bunlarla uğraşacağım şimdi ne yazık ki. Ama bu bana bir konuda ders oldu. Bir daha beyaz renk araba alacağım koyu renk alıpta üzülmektense beyaz renk arabada çizikler daha az belli oluyor. Site yönetimiyle de konuştum otoparka ve güvenlik kameralarına bir düzenleme getireceklerini söylediler umarım işe yarar ve kalıcı bir çözüm olur.

3 saat önce, Atesci yazdı:

@EsXi Çok geçmiş olsun . Sizinle aynı dertten mustaribim . Sizinkini çoluk çocuk yaparken bizimkini arka bahçeye geçen eş dost komşu yapıyor koca koca insanlar... Eski aracımda uranüs griydi sizinkinden daha derin çiziklerdi rötüş boyasıyla kapattırmıştım ben tampondakileri ama kaportadakilere hiçbir şey yapamadım :) . Artık kapalı otoparkta dolu brandası kullanıyorum kaputla çamurlukları kapatmak için ön parçaları korumak adına. Görsel ekliyorum çok kalın ürün eğer tek ön tarafı çiziliyorsa atın önüne aracın kaplıyor zaten 3 parçayı komple

NOT: 2 Gün sadece 2 gün brandasız bıraktım sol ön çamurluk "+" şeklinde ufacık çizilmiş allahtan renk beyaz belli olmuyor bu sefer. 

WhatsApp Image 2021-08-18 at 19.30.48.jpeg

Kapalı otoparkım olsa kesinlikle arabayı ben de böyle saklayacağım fakat olacak olduktan sonra kapalı otoparkta da kaza oluyor. Bundan kısa bir süre önce arkadaşımın Passat'ına otoparkta sol boydan park ederken komşusu (alkollü) sürtmüştü. Kameralardan kimin yaptığı bulunsa da yine dediğim gibi başa geldikten sonra bir anlamı kalmıyor. 

2 saat önce, smhk yazdı:

Geçmiş olsun hocam. Böyle can sıkıcı olaylar yüzünden artık arabaya doğru yürürken sağına soluna pek bakmamaya çalışıyorum  ya da göz ucuyla bakıp geçiyorum .d Hiçbir şey olmazsa bomboş otoparkta kapıyı açarken vuruyorlar. Ben birinin aracına dokunmamak zarar vermemek için bazen yan koltuğa geçip diğer taraftan iniyorum ancak çok dikkatsiz ve umrunda olmayan insanlar var maalesef.

Bense artık arabaya binmeden etrafında en az 3 tur atıyorum. Herhangi bir şey varsa göreyim ki en azından nerede olduğunu bileyim park ettiğim yeri değiştirdim artık burada da arabanın başına bir şey gelirse pes edeceğim yapacak başka bir şeyim kalmadı çünkü arabayı da evime alamayacağıma göre çarem tükenmiş oluyor.

smhk bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...

Bir güncelleme yapayım;

2 hafta kadar önce Sonax'ta bu çizikleri ciddi oranda düzelttirdim. Birisi tamamen yok oldu öbürü ise araç temizken 15 CM'den yakın bir mesafeden bakılınca belli olur hale geldi. Aynı zamanda kaput filmini de değiştirdim. Toplam maliyeti 2000 TL tuttu. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
 Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...