GOLF 7 U LED ARIZASI

Serviste castrol kullandıklarını duydum. Ne kadar doğrudur bilemiyorum. Youtubeda gördüğüm yağ değişimlerinde şanzıman için Motul Multi Dctf mekatronik için febı kullandıklarını gördüm. Hatta şanzıman filteside var ama değiştireni hiç duymadım. Kapalı kutusunda son kullanma tarihi varken şanzıman içindeki yağın ömürlük olması manidar.

Serviste castrol kullandıklarını duydum. Ne kadar doğrudur bilemiyorum. Youtubeda gördüğüm yağ değişimlerinde şanzıman için Motul Multi Dctf mekatronik için febı kullandıklarını gördüm. Hatta şanzıman filteside var ama değiştireni hiç duymadım. Kapalı kutusunda son kullanma tarihi varken şanzıman içindeki yağın ömürlük olması manidar.
Yanlış..!! Servis castrol kullanmıyor., Servis VW amblemli özel kutuda orjinal yağı kullanıyor., dediğim gibi bu yağ DSG için özel geliştirildi., bu yağ sırf kuru kavramalı dsg lerdeki arızaları azaltmak amaçlı geliştirildi.,

Kuru kavramalı DSG ‘lerde şanzıman filtresi yoktur., Sadece 2.0 TDI gibi güçlü motorlarda kullanılan ıslak kavramalı şanzımanlarda filtre vardır..!! 

Mekatronik hidroliğinde güncelleme yapıldı diye biliyorum.  Devreyi soğutma  + Tüpteki hava basıncına dayanacak + iletken olmayacak vs... 1 litre kadar.  Diğer yağ 1.9L  Klasik dişli yağı 70W 75W vs..  değişimini yapmanız durumunda dsg olduğundan çok belirgin fark olmaz ama metallerin sürtünmeden kaynaklı çapaklanması vs.. değişmesi iyi olacaktır. 2-3 senede bir değil de  100 binde bir  8 yılda bir olabilir. Düne kadar  fren sıvısı değişmez diyenler bu gün  teknolojik aletlerle tanışınca mutlaka değişmeli diyor. :)   Bence tüm sıvıların  belirli ömürleri var. Şu anda üretilen sıvıların geneli eskiye oranla çok farklı tam sentetik vs.. Motorlar mekanik parçalar daha fazla baskı altında. Antifriz bile 5 senesini göremiyor.( Petekleri tıkar - Üst kapağı çürütür vs...)  

Ben 130 binde manuel aracımdakini  şanzıman yağını gear 300 le değiştirdim 2 litre  çıkan yağda metal tozu çapak çıktı ve kararmıştı  değişim sonrası anında etkisini görmedim  4 bin km oldu ortalama şu anda geçişler çok daha iyi sıcakta soğukta uzun vadeli düşünmek lazım.

Peki orijinal vw logolu şanzıman ve mekatronik yağını nasıl temin edebiliriz? 

Peki orijinal vw logolu şanzıman ve mekatronik yağını nasıl temin edebiliriz? 
Servisten temin edebilirsiniz., dışarda satışı yok., mekatronik yağını değiştirmek için dışarda işinde ehli bir usta bulmak biraz zor..

Hocam araç 90k km de herhangi bir kazası işlemi olmamasına ve sakınarak kullanmama rağmen son 2 ay içerisinde u led patladı, cam tavan ön kısmından boya dökülmesi başladı, aracı p konumunda terk edin uyarısı vermeye başladı. Günden güne soğumaya başladım artık   
2015 Model aracım ilk sahibiyim bendede geçen ay cam tavanda dökülme başladı hatta servise cam tavandan gelen sesler üzerine bırakmıştım sonradan dökülmeyi görüp geri soluğu serviste aldım. O bölgeye tamir ederken kimyasal değdirmiş olabileceklerini düşündüm sadece. Sizdede olunca demek ki kendiliğinden oluyor demekle yetiniyorum şu an.

@forzaGilles Servisle tekrar görüşücem değişim için yine ömürlük derse artık vazgeçicem. @burakca Evde garaja iş yerinde kapalı otoparka koymama rağmen dökülme başladı diğer forum sitesindeki arkadaşlarda görsel paylaşmışlar maalesef şu ana kadar çözüm bulan yok.

Hocam araç 90k km de herhangi bir kazası işlemi olmamasına ve sakınarak kullanmama rağmen son 2 ay içerisinde u led patladı, cam tavan ön kısmından boya dökülmesi başladı, aracı p konumunda terk edin uyarısı vermeye başladı. Günden güne soğumaya başladım artık   
Okurken canım sıkıldı. umarım sırayla üstesinden hepsinin

@forzaGilles Servisle tekrar görüşücem değişim için yine ömürlük derse artık vazgeçicem. @burakca Evde garaja iş yerinde kapalı otoparka koymama rağmen dökülme başladı diğer forum sitesindeki arkadaşlarda görsel paylaşmışlar maalesef şu ana kadar çözüm bulan yok.
Şanzıman yağının ambalajında zaten son kullanım tarihi yazıyor., bu ne demek..? Bu yağı kapağını hiç açmasan bile belli bir raf ömrü var demek değil mi :)  

Servisin ömürlük demesini dikkate almayın, evet şanzıman yağı ömürlük ama araç üretcisinin araç için biçtiği kullanım ömrü 10 yıl :)  (Mercedes / BMW dahil) 

Serviste yedek parça bölümüne gidip ben şu XXXX şasi numaralı aracım için şanzıman yağı alıcam dediğiniz zaman kimse size bişey demez depodan getirirler bu kadar basit.. sistemin kapasitesi yaklaşık 1,7-1,9 lt. yani 2 lt. almalısınız.

@forzaGilles Hocam yine ufak bi sıkıntımız var 😂 Bu seferde sol ayna motorumuz çalışmıyor. Ayna katlama sağ ayna kontrolü hepsi çalışıyor ancak sol ayna ne yukarı aşağı nede sağa sola hareket etmiyor. Sizce sorun ne olabilir?

@forzaGilles Hocam yine ufak bi sıkıntımız var 😂 Bu seferde sol ayna motorumuz çalışmıyor. Ayna katlama sağ ayna kontrolü hepsi çalışıyor ancak sol ayna ne yukarı aşağı nede sağa sola hareket etmiyor. Sizce sorun ne olabilir?
Ayna yönlendirme motoru veya kontrol modülünde sorun olabilir. Uled arızasını ne yaptınız..?

Moderatör tarafında düzenlendi:

aracı p konumda terk edin uyarısı bir süre bende de çıktı bir kaç gündür arıza hatası vermiyor fakat gündüz ledlerim yanmıyor arıza veya hatada vermiyor farlar basic xenon 

p konumu hatası için servis 1000 tl civarı diyor 

acaba ne yapmalıyım 

Geri
Üst Alt