2014 model golfte xenon ampülün ömrünü tamamlaması 👋

Omer58

Katılımcı Üye

İsim
Ömer
Öncelikle iyi forumlar iyi pazarlar hocalarım 

2014 model golf highline uzun far asistanlı aracımda dün itibariyle aydınlatması bitik olan ampul ( ne zamandırki değiştirmek istediğim ama bi türlü kısmet olmayan )  akşam aracı çalıştırdıktan sonra ekrana gelen uyarı işaretiyle ömrünü tamamlamış oldu

IMG_20210709_222114.jpg

IMG_20210709_221916.jpg

işin güzel tarafı ise 07.08.2021 de muayene var o tarihe kadar kesin halletmem lazım muayene sağolsun önümüzü göreceğiz artık 

@forzaGilles @yeniisikoto hocalarımız ve forumdaki diğer konular ve youtube sağolsun daha önceden ampuller hakkında baya bilgi toplamıştım 

Osram Xenarc Cool Blue Intense D3S

Osram Xenarc Night Breaker Laser D3S 

bu iki ampul arasında kalmıştım gerek videolardan gerek çokca kullandığım superb prestigenin aydınlatmasına hayran kaldığımdan dolayı pahalıda olsa nihgt breaker serisini taktıracağım 

tabi onun öncesinde farların içinide dışınıda temizleteceğim far mevzusu çözmüş olacağız inşaallah

Ben intense almayı planlıyorum benden önceki sahibi sağolsun sahte philips  taktırmış  şu anda idare ediyor mor renge dönüşünce direk değiştreceğim sag ve solu 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Beyaz olması +   fiyatı +   

Beyaz olması +   fiyatı +   
Intensen ‘in renk tonu güzeldir fakat aydınlatma performansı olarak aynı şeyi söylemek pek mümkün değil., beyaz renk dışardan baktığınızda göze hoş gelir ama aydınlatma zayıflar., 6.000 kelvin gece görüşü anlamımda sağlıklı bir renk tonu değil.

@forzaGilles hocam o zaman siz nihgt breaker ı tavsiye ediyorsunuz 

Aydınlatma zayıflar gece görüşü açısından sağlıklı bir renk değil derken tam olarak nedir hocam

[mention=520]forzaGilles[/mention] hocam o zaman siz nihgt breaker ı tavsiye ediyorsunuz 
Aydınlatma zayıflar gece görüşü açısından sağlıklı bir renk değil derken tam olarak nedir hocam
Ornek su sekil

4300 kelvin xenon ustteki foto

Digeri Photon milestone 6000 kelvin led

Osram 4500 kelvin zenarc xenon alin butceniz varsa IMG_7582.png.jpgIMG_7580.png.jpgIMG_7580.png.jpg

@forzaGilles hocam o zaman siz nihgt breaker ı tavsiye ediyorsunuz 

Bütçenizin durumuna göre Osram Xenarc Night Breaker Laser D3S veya Osram Xenarc Original D3S

Bülent hocamın fotoğraf örneğinde olduğu gibi ışığın kelvin değeri arttıkça ışık beyaz dan açık maviye doğru kaymaya başlar.,

Xenon 'da en ideal oran 4.300 ile 4.800 kelvin arasındaki değerlerdir. daha yüksek değerlerde ışık (çok fazla beyaz) olduğu için gözü yorar., 5.000-5.200 kelvin sınır değer diyebiliriz..!!  sonrasında aydınlatma kötüleşmeye başlar. ışığın rengi artık beyazdan çok açık maviye doğru kaymaya başlar. ***(bu söylediğim değerler Xenon için geçerlidir, Led farlarda durumlar farklı)

Geri
Üst Alt