Golf 8 Rline 17 jant+lastik 7000TL verilirmi? yoksa zamanla fiyatları düşermi

Nexeni o kadar sevdim ki özellikle 34 psi basınçla pamuk gibi.. rayda gider gibi ve aşırı sessiz .. bir tek sudaki kızaklamasını çok beğenmedim.. ama kuru havada efsane .. eski 17 Continental sport contact’larımdan çok daha iyi bir lastik .. nasıl bugüne kadar haberim olmamış hayret edilecek bir durum ..
Daha önce forumda çok kez referans oldum 18”nexen nfera su1 kullanıcısı olarak. Porsche bile fabrika çıkış kullanıyor.

Ben 0 lastik janttan bahsedildiğini düşünüyorum.. ikinci el ise ve orijinalse bile o fiyatlar zor. Dijonları 8 sene kullandım.. degil 3000, 6000 bile verseler vermezdim ..
Büyük ihtimalle sıfır ayarındadır. 2019 da arac 1000 km de iken bridgestoneları 1000 TL ye satmıştım. Dijonlar duruyor ama 3500 yazdığımda okadar eder mi diyorlardı çoğu arkadaşımız da 2750-3000 bandında sadece jant olarak sattı. 18 jurvaları 2019 da 4000 tl olarak aldım ozaman 18 nexen tanesi 365 TL idi şimdi olmuştur 600 herhalde

Moderatör tarafında düzenlendi:
Nexeni o kadar sevdim ki özellikle 34 psi basınçla pamuk gibi.. rayda gider gibi ve aşırı sessiz .. bir tek sudaki kızaklamasını çok beğenmedim.. ama kuru havada efsane .. eski 17 Continental sport contact’larımdan çok daha iyi bir lastik .. nasıl bugüne kadar haberim olmamış hayret edilecek bir durum ..
Yanlış bilmiyorsam Nexen Avrupa'ya 5-6 sene önce yatırım yaptı. Belki bundan ötürüdür haberinizin olmaması hocam. 1942 Kore menşeili bir firma. Çekya 'da fabrika kurdu.(2015) 

• Beğen
Tepkiler: 007
fabia aracımızda fabrika çıkışı nexen lastikler ile gelmişti 40000km kadar kullandık ve gayet memnun kaldık 

• Beğen
Yanlış bilmiyorsam Nexen Avrupa'ya 5-6 sene önce yatırım yaptı. Belki bundan ötürüdür haberinizin olmaması hocam. 1942 Kore menşeili bir firma. Çekya 'da fabrika kurdu.(2015) 
Bundan sonra tercihim Nexen .. erken de yıpransa ki hiç zannetmiyorum; diğer lastiklere göre fiyat uygun; değiştirilir.. yol tutuşu hepsinin üzerinde 👍

• Beğen
Tepkiler: Nfk
@007 Merhabalar jantlar orjinal, Arkadaşım geçen ay Golf 8 aracından bayide sökülme style 17 inc jant lastiklerini, Lastikde Bridgestone markaydı, 4.000 TL'Ye zor sattı,

17 Rline Jant lastikde 6.000'TL ye sattı, Bende 17 İnc geçmek istiyorum ama, şimdi genelde 750-1000'tl arası zam koymuşlar sahibinden satanlar, neden 1 ayda 1000 lira arttıgını anlayamadım sadece

Bu arada garip gelicek ama inanın replika jantlar daha pahalı, bizim milletimiz güvenlikten once gorselligi düşünüyor, Adam 17Rline jantını cıkartıp yerine gidip 17 replika Dallas jant takıyor, 17 bergamo takıyor anlamak zor tabi ama, forumda takılan arastıran insanların bilgili insanlar oldugunu düşündügümden bizlere garip geliyor, ben Replika jant pahalı diye orjinal alıyorum durum artık o vaziyete gelmiş inanın :)

16 İmpression jant lastiklerime 2.500 Tl verdiler, replikalar sadece jantlar 2.300'liradan başlıyor,

Konuyuda fazla saptırmıyayım, Sizce  5000 liraya style Jant+Lastikmi alınmalı , 7000 Liraya Rline Jant lastikmi ?

Bu arada bulundugum bir GOLF 8 TR whatsapp grubu var, kimler satıyor diyen olursa 
Davet link;
https://chat.whatsapp.com/DcJoFREHCr37mVIrb0Vg1t 

• Beğen
@007 Merhabalar jantlar orjinal, Arkadaşım geçen ay Golf 8 aracından bayide sökülme style 17 inc jant lastiklerini, Lastikde Bridgestone markaydı, 4.000 TL'Ye zor sattı,

17 Rline Jant lastikde 6.000'TL ye sattı, Bende 17 İnc geçmek istiyorum ama, şimdi genelde 750-1000'tl arası zam koymuşlar sahibinden satanlar, neden 1 ayda 1000 lira arttıgını anlayamadım sadece

Bu arada garip gelicek ama inanın replika jantlar daha pahalı, bizim milletimiz güvenlikten once gorselligi düşünüyor, Adam 17Rline jantını cıkartıp yerine gidip 17 replika Dallas jant takıyor, 17 bergamo takıyor anlamak zor tabi ama, forumda takılan arastıran insanların bilgili insanlar oldugunu düşündügümden bizlere garip geliyor, ben Replika jant pahalı diye orjinal alıyorum durum artık o vaziyete gelmiş inanın :)

16 İmpression jant lastiklerime 2.500 Tl verdiler, replikalar sadece jantlar 2.300'liradan başlıyor,

Konuyuda fazla saptırmıyayım, Sizce  5000 liraya style Jant+Lastikmi alınmalı , 7000 Liraya Rline Jant lastikmi ?

Bu arada bulundugum bir GOLF 8 TR whatsapp grubu var, kimler satıyor diyen olursa 
Davet link;
https://chat.whatsapp.com/DcJoFREHCr37mVIrb0Vg1t 
Merhaba hemen gruba katıldım.. eğer aracın  gücünden çok çalmayacaksa kesinlikle R line jantlarını almanızı tavsiye ederim..

4000 e daha önce gitmis dediginiz 

17 Style Jant + lastik icin  en fazla 500-1000 km yaptıgı varsayılırsa ve sıfır ayarında olarak kabullensek bile

4000 binlik bu takımın Sırf 17 lastikleri ,,, sıfır ama ikinci el oldugundan 1800 eder (lastikcide sıfır 2200 e falken var nexen var semperit var)

Yani 4000 in 1800 ü lastikse jant anca 2200 eder. Trajik durum budur

17 lik Bir mk 8 jantı icin  (sırf jant) 2200 gibi rakam ortaya cıkıyor ki 

Harbiden 2200 den fazla etmez.

VAR incelemesine gerek olmayan 10 metre acık ofsayt bu style  jantların konusulacak tarafı yok.

Zaten simdi 5000 istiyorlarsa ?

Gidin 7000 e rline takımları alın hayrını görün.

Antalyadan bir arkadaş style 1.0 golf teslim  alacak bu hafta.

Aldıgında araç fotolarını gönderirsen jantları  siyah poşetle kapat öyle foto gönder hayırlı olsun derim dedim

Şu modeli çok yakıştırdım ben de Golf 8’e. Gti jantı diye geçiyor fakat orjinali henüz yok sanırım replikalar var. 

4A15EC9B-8877-466A-8111-B049B0971752.jpeg

Geri
Üst Alt