Golf 8 Life "Bug"ları (hataları)

Bugün arabayı ilk çalıştırmada geri geri çıkarmak istediğimde geri park kamerası hatası verdi. Akşam saatlerinde eve dönerken aynı hata devam ediyordu. İngilizce forumlarda bu sorunun yazılımdan değil donanımdan kaynaklı olduğunu söylüyorlar. Bakalım…

Merhaba, Golf life paket araca sahibim, aracı tanımaya çalışıyorum. Bugün başıma ilginç bir olay geldi anlam vermedim belki sizde karşılaşmışsınızdır diye bir sormak istedim. Sokakta duvara çok yakın parketmiştim, geri geri çıkayım dedim biraz daha duvara yaklaşınca araba aniden vurmuş gibi durdu.Ter içinde kaldım inip hasara bakayım bari dedim, ama bir baktım araçta hiç bir şey yok, anlam veremedim. Life pakette çarpışma önleyici sensör mü var acaba youtube da şöyle bir videoya deenk geldim. Bu özellik bizim araçlarda var mı ?

Evet ön ve arka sensörlerde 10 km ve altına kadar manevra frenleme fonksiyonu özelligi bulunmaktadır 10 km üzerinde çalışmaz ve her zaman çalışmak durumunda değildir riskli oldugu durumda gerekli kurtarmayı çok sert bir şekilde belirtir ekranda da uyarı cıkar

Evet ön ve arka sensörlerde 10 km ve altına kadar manevra frenleme fonksiyonu özelligi bulunmaktadır 10 km üzerinde çalışmaz ve her zaman çalışmak durumunda değildir riskli oldugu durumda gerekli kurtarmayı çok sert bir şekilde belirtir ekranda da uyarı cıkar
Bende de life paket var fakat ön manevra frenleme çalışmıyor. test ettiğimde de çalıştıramadım malesef.

Ben Avmde görece yüksek plastik engelin üzerinden geçerken ani frenlemeyi yaşadım ve hızım oldukça azdı.

Geri
Üst Alt