Jump to content

Replika Çift J Led Farlar hk.

fatihmyigit
 Paylaş

Recommended Posts

Herkese selamlar. Bugün aracımda takılı  J led farların bir tanesinde bir sorun olduğunu farkettim. Arabayı ilk açtıktan bir süre sonra sadece sağdaki led gündüz farının bir sonra tamamen sönmesi sizce normal mi ? Diğer j led far yanmaya devam ediyordu ancak. Far auto da her daim bende. Karanlık ortamda çekmeye çalıştım, bilemedim neden olduğunu, sizce nasıl bir yol izlemeliyim ? 😑😔

4938EAA6-1C19-4045-A1CC-799308D423D9.png

C4A11E96-10AA-4A3D-8754-F7799BA5D887.png

tarihinde fatihmyigit tarafından düzenlendi
zulalyol bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gönderildi: (düzenlendi)

@frknyldrm hocam tamamen gitmedi ilk başta yanıyor ikisi de normal olarak. Bir süre sonra sağdaki j led sönüyor; soldaki yanmaya devam ediyor. Yani bugüne kadar hiç sıkıntı olamamıştı çalışıyordu yaklaşık 5 aydır kullanıyorum. Dediğiniz gibi belki far kablo bağlantısı olabilir diye ben de düşündüm.👍🏽

frknyldrm bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

[mention=16324]frknyldrm[/mention] hocam tamamen gitmedi ilk başta yanıyor ikisi de normal olarak. Bir süre sonra sağdaki j led sönüyor; soldaki yanmaya devam ediyor. Yani bugüne kadar hiç sıkıntı olamamıştı çalışıyordu yaklaşık 5 aydık kullanıyorum.  Dediğiniz gibi belki far kablo bağlantısı olabilir diye ben de düşündüm.
Bunun sorunu j replika j farin parlakliginin yuzde yuz olarak yanmasindan kaynaklaniyor belli bi sure sonra devre bunu kaldiramiyor ve kondansator yaniyor. Bunun cozumu j ledlerin parlaklogini yuzde 60 dan yukari gecirmemek yani taktiktan sonra gunduz fari kodlanarak yuzde 60 parlaklik altina inidirlmeli. Arizali parcayi cikarin bi elektronikci kolaylikla yapiyor. Sadece devrede kisa devre olusmus yuksek ihyimal .

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@ilker80 

Çin üzerinden temin edebilirsiniz.

Türkiyeden aldığınız ürün hatalı çıkarsa geçmiş olsun iade kabul etmezler.

Aliexpress üzerinden alırsanız ürün hatalı çıkarsa dispute açıp para iadesi alabilirsiniz.

Tamamını alamasanız da tamamına yakınını alabilirsiniz.

Zamanım yok türkiyeden çözmek istiyorum diyorsanız dürüstlüğüne güvendiğim @zulalyol ile iletişime geçin derim.

tarihinde Redgti tarafından düzenlendi
zulalyol, frknyldrm ve ilker80 bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@ilker80

Bu Replika farlara garanti verebilecek yer yok sanırım.

Çünkü Çin'den toplu olarak getirtiliyor tuningciler oradan paylaşıyor diye duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum.

Fatura kesiliyor mu ?

Markası var mı ?

Getirenler ithalatçı konumunda ama üretici belli mi? 

Sanayi ve ticaret bakanlığından onayı olması gerekiyor garanti verilebilmesi için sanırım. 

Tüm bunları sağlayabilecek elini taşın altına koyup "resmi olarak" garanti verebilecek firma olursa bu fiyatlara satılamayacak takribi 3000 - 3500 tl civarı bir fiyatı olacaktır muhtemelen.

Bu yüzdendir ki verilen ürün takıp çalışana kadar satıcı sorumluluk kabul ediyor gözlemlediğim kadarıyla.

Uzun soluklu kullanımda üretici hatasından kaynaklı olabilecek hata ve kusur için kullanıcı ürünle başbaşa kalması ve kendi çözüm bulması kaçınılmaz oluyor.

Yukarda da belirtildiği gibi eğer devrede problem varsa tamirini yapabilecek elektronik işinden anlayan yerler iş görebilir.

tarihinde Kysr038 tarafından düzenlendi
fatihmyigit ve ilker80 bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@fatihmyigit Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan olmuştu sanırım. J led devreleriniz ısındığından lehimlerinde sorun olabilir yani lehim çatlaması gibi. Farları açıp bakmak lazım maalesef. Bence çıkmacılardan orjinal far bakın tek J olanlardan çift bulmak zordur. Yada osram kullanın forumda kullananlar var memnunlardı sanırım.

Ofarukko ve fatihmyigit bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...
Gönderildi: (düzenlendi)

Herkese selamlar,

Uzun uğraşı ve araştırmalar sonucunda Bursa’da Es Garage adında far beyni tamiri yapan bir yer buldum. Bu araştırmaları yaparken@zulalyol hocam Allah razı olsun bu kadar panikliğimin içinde her attığım mesajıma cevap verdi ve bana yol gösterdi far konusunda. 🙏🏽 Meslektaşım olan Çağrı hocam da bu süreçte sağolsun fikirleriyle ve yardımlarıyla hep destek oldu.🙏🏽

S Garage’daki usta j led fara ait elektronik kart içindeki bir tane lehimin slottan koptuğunu ve tekrar lehimlenirse sorunun çözülebileceğini söyledi. Gün içerisinde farı söktürüp bıraktım. Trafik cezası yeme ihtimalim de olmasında rağmen tek farla eve döndüm😅. Zaten yolda gören araca dönüp dönüp bir daha bakıyordu araç gözüne yumruk yemiş gibi durunca haliyle Neyse aynı gün far sorunun halledildiğini öğrenip gittim ve far araca monte edildi ancak sorunun maalesef devam ettiğini gördük. Sorun aynı zamanda far beynindeymiş onun da ekstradan tamir edilmesi gerekiyormuş. Derken ben aracı birkaç günlüğüne bırakmak durumunda kaldım. Sonuç olarak dün onarılmış olarak teslim aldım. Şu anlık herhangi bir sorun yok gibi gözüküyor ve gayet iyi çalışıyor. 🙏🏽

Sonuçta bu farlar replika farlar, yedek parça temini zaten büyük sıkıntı ve sorun çıkmama ihtimali zayıf yani bu gerçeğe alışmak durumundayız maalesef. Denk gelince bu olayı da tecrübe etmiş olduk.😪

400C55AD-785B-4C34-929B-05D302C163E6.jpeg

D1D53B25-4D58-4140-990F-31C1EEA5BB30.jpeg

55F3B730-FB8A-4A63-A161-76120DDCDC6A.jpeg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
 Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...