TPMS Lastik basınç göstergesi retrofit

agacmalzeme

Paylaşımcı Üye

İsim
Mehmet
Geçen hafta elime ulaşan sensörleri bu hafta montajını yaparak çalışır hale getirmeye çalıştım. Yaparken yaptığım aşamaların resimlerini çekerek paylaşmak istedim.

image.png

Ürün Linki : https://tr.aliexpress.com/item/32866483455.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1a994c4dD9MUGI

image.pngimage.png

13 nolu pine low kahverengi-turuncu kabloyu

12 nolu pine high gri-turuncu kabloyu bağladım. Bu pinlerden çıkardığım kabloları set ile gelen kablo tesisatındaki siyah sokete bağladım.

image.png

Kapı basamakları ve bagajdaki gerekli trimleri sökerek bez bantla bantladığım kablo tesisatını bagaja ulaştırdım kahverengi (-) kabloyı bagajda uygun bir yere somun ile sabitledim.

image.png

Alıcıyı bagajın sağ tarafında halının alt tarafına koydum. Ve VCDS ile kodlamaya geçtim.

image.png

image.png

image.png

Bu kodlamaları yaptım teyp ve kadrana TPMS görselleri geldi. Fakat bir sorunum var sersörden veri okuyamadım sensörün yeri değiştirip egzoza yapıştırdım yine okuyamadım.

.image.png

image.png

image.png

Aracın sağ tarafında denemeler sonucu görüp çalışır resimleri.

Ekli dosyayı görüntüle 47907Ekli dosyayı görüntüle 47908

Moderatör tarafında düzenlendi:
[mention=11839]HONEY[/mention] İnşallah sensörler bozuk değildir [emoji4] yoksa bi şekilde çalışır gibi.
4 adetin de bozuk olma ihtimali yok hocam rahat olun

%90 ihtimalle modülün yeri yanlis

İmza çaylak retrofitci

Hayırlı olsun, sensörlerin uzerinde tanimlayici kod oluyor. Antenle veri iletisimi icin o kodlari bir yerde tanimlamak gerekir diye düşünüyorum. Belki sizde boyle bir eksik nokta kalmıştır. Konuya vakıf degilim sadece fikir yürüttüm.

Geri
Üst Alt