2012 Golf 7 Highline Far Değişimi

mardan1978

Katılımcı Üye

İsim
burhan
Selam arkadaslar benim arac 2012 golf 7 higline ilk cikan golf7 lerden,  tayvan mali çift j farlarlardan  taktirmak mantiklimi ? aydinlatma  iyi olurmu ?  Ne yapayim ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mardan1978 hocam aracinizdaki farlar orijinal zenon diye biliyorum hiç degismeyin bence gereksiz masraf olur. 

Selam arkadaslar benim arac 2012 golf 7 higline ilk cikan golf7 lerden,  tayvan mali çift j farlarlardan  taktirmak mantiklimi ? aydinlatma  iyi olurmu ?  Ne yapayim ?
Orjinal mercekli bi-xenon farlarınızdan aldığınız aydınlatma performansını başka hiç bir fardan alamazsınız..!! 9 yaşına gelmiş bir aracın artık ampülleri ömrünü tamamlamış hepsi bu., 2 adet D3S tip Xenon ampülü alıp değiştirin eskisi gibi iyi aydınlatır.,

Fakat xenon ampülü alırken dikkat edin sahtesi çok olur., en çok philips 'lerin sahtesi olur., Osram öneririm., Ampül tipi: D3S alacaksınız.,

Osram Xenarc Original D3S

Osram Xenarc Night Breaker Laser D3S

Şu aralar Taiwan J farların beyin arızası verdiği konusunda yardım arayan çok kişiyle karşılaşmaya başladım açıkçası bende düşünüyordum soğudum başka çözüm arıyorum

Kisalarimi  degistirecem  ben takabilirmiyim?

Uzunlar degisecekmi  ?

Ekli dosyayı görüntüle 47741
Aracınızın farları bi-xenon tip., yani hem kısa ve hem de uzun farı tek bir ampül kontrol ediyor., uzun fara geçince merceğin arkasındaki perde kalkar bu sayde uzun fara geçilmiş olur., yani araç uzun far için başka bir ampüle ihtiyaç duymuyor.,

Siz değiştiremezsiniz farın arkasına el girmiyor çok dar., malesef ampülleri değiştirmek için ön tampon sökülmesi gerekiyor., sonrasında farlar yerinden sökülüp ampül değişiyor., yetkili servis, özel servis veya oto elektrikçide değiştirebilirsiniz., ampül değişimi sonrası far ayarı (digital far ayar cihazı ile) yaptırmanız gerekir çünkü farlar yerinden söküleceği için far ayarınız bozulacaktır..!!

Xenon ampülünün sahtesi çok olur., mutlaka güvenilir bir yerden almalısınız., evet verdiğiniz resimdeki ampüller doğru ürün., bu aşşağıdaki satıcı Osram ana bayisidir isterseniz buradan alabilirsiniz., satıcılar n11 'e komisyon ödedikleri fiyat biraz pahalı olur., o sebebten gidip elden alırsanız fiyat biraz daha uygun olur., kendileri ile tel.den bir görüşün fiyat pahalı gelirse., verdiğiniz resimdeki n11 'deki otomısırlı satıcısından alırsınız: https://www.instagram.com/yeniisikoto/?hl=tr

Osram Xenarc Night Breaker Laser D3S (bu ampül biraz pahalıdır ama piyasadaki en iyi ampüldür, aydınlatma performansı en iyi olan ampül)

Not: far camındaki kaşları sökmenizi öneririm., bu tip estetik görünen şeyler aydınlatmayı olumsuz etkiler..!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles gunduz ampulleri H21W soketli  led yapmak istiyorum  photonun  taksam sikinti cikarirmi abi ?

20210430_134858.jpg

@forzaGilles gunduz ampulleri H21W soketli  led yapmak istiyorum  photonun  taksam sikinti cikarirmi abi ?

Ekli dosyayı görüntüle 47744
Buna gerek yok., gündüz ampülleri orjinalinde PW24W tip ampüldür., zaten bu ampüle uygun direk sök-tak şeklinde olan Led ampüller halihazırda zaten mevcut. yalnız kodlama gerekiyor mu tam emin değilim genelde ihtiyaç duymuyor., led ampüllerin sıkıntısı normal ampüle göre daha fazla ısı üretiyorlar bu biraz sıkıntı bilginiz olsun;

https://fardoktoru.com/oto-led-ampuller/led-gunduz-fari-ampulleri/pw24w-led-gunduz-fari-ampulu

https://fardoktoru.com/oto-led-ampuller/led-gunduz-fari-ampulleri/pw24w-led-ampul

Not: bu arada Xenon ampülünü photon marka falan tavsiye edenler vs.. olursa uzak durun başınız ağrır paranızla rezil olursunuz.

Geri
Üst Alt