Golf 8 1.0 e-TSİ yakıt tüketimi.

Gelişmiş ülkelerde elektirikli araçlara tesfik oluyor örneğin oto yollar ücretsiz oto parklar ücretsiz hatta çoğu alanlarda ücretsiz dolum tesisi dahi var yeterki elektiriki ye geçi  hava kirlenmesin mantığı...
Otoyol bizde de ücretsiz hocam.

Geçen hafta 1 defa Adana - Mersin sonra dönüş
Ertesi Gün Adana - Tarsus sonra dönüş.

HGS den hala hiçbirşey düşmedi geçişte gözükmüyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu benimde kafamı kurcalayanlar arasında ama S modunda biraz daha az oluyor bu kapanma olayı ve daha akıcı ilerliyor araç.
Bu çok mantıklı..

Golf 7 DSG kullanımında da eğer ki vites s konumuna alınırsa, yelken modu devreye girmiyor. 

E tabii vitesi s konumuna alınca kavrama tamamen tutunmaya odaklı ve gaz tepkisi komuta hazır beklediğinden ekonomi düşünmemesi beklenen hareket.

Bu mild hibrid için de aynıdır..

1.4 dsg aracım 1 full depo ile 680km  gidiyor 6.5- 6.8 civarı ortalama ile sakin kullanımda deposu aynımı bilemiyorum ama 360TL civarına doluyor onla kıyaslayınca çok bi farkı olmuyor gibi tam olarak e-tsi nin amacı yakıt tasarrufumu çevre kirliliğini önleme mi daha mı seri oluyor yoksa bilemedim kullanan arkadaşlar kıyaslama yapabilir

@007 Hocam yarın ekran görüntüzü bekleyenlerdenim.(ort hız ?? Ort tüketim iliskisi)

Golf 1.0 etsi style alacak bir dostumuz için yakıt tüketimi referansı anlamında büyük faydası olur bize

Bugün 357 fiyat aldık . Beyaz + sunroof style icin . 

Hedef 350 ama bayi bayi arastırıp zorlamak lazım.

Yanlız bu style golfü alıpta o belmont jantlarla nasıl toplum icine cıkılacak o da ayrı konu ? 

Ekli dosyayı görüntüle 47737
Bir ay önce arabayı teslim alırken limon sarısı style cam tavan 346 idi esenyurt doğuş otoda. Hatta bu şimdi mi söylenir demiştim içimden..

Merhaba,

uzun dönem ortalama yakıt 6.4 ortalama hız 46 km.. 730 km toplam mesafe.
Teslim aldığınızda uzun dönem verisi sıfırlanmış mıydı? 

Sorma sebebim , araç genel olarak bayide sadece manevra yapılarak kullanıldığından bu ortalamaya hız olarak eksi, yakıta da artı olarak ekleneceğindendir..

Bu sebeple verilerinizin daha da düşeceğini düşünüyorum. 

1.0tsi impression manuel, aracı aldığım da 70 km menzil vardi, şuan 1000km yaptim, 500km şehirdisi, 500 şehirici yaptım toplamda 400tl yakit almışım şuan menzil 95km kalmis gösteriyor yakıtı 7.15ten almıştım 40krs yakmisim km basina ama tabi güncel yakit fiyatlari ile 50krs bulur. 

Teslim aldığınızda uzun dönem verisi sıfırlanmış mıydı? 

Sorma sebebim , araç genel olarak bayide sadece manevra yapılarak kullanıldığından bu ortalamaya hız olarak eksi, yakıta da artı olarak ekleneceğindendir..

Bu sebeple verilerinizin daha da düşeceğini düşünüyorum. 
Oğuz hocam uzun dönem verisi kendi kendine sıfırlanırmı?

Ben uzun dönemi sıfırlamayın dedikten sonra bir kontrol edeyim dedim 
Uzun dönem 688Km gözüküyordu.

Oğuz hocam uzun dönem verisi kendi kendine sıfırlanırmı?

Ben uzun dönemi sıfırlamayın dedikten sonra bir kontrol edeyim dedim 
Uzun dönem 688Km gözüküyordu.
99 saat kullanımdan sonra sıfırlanır. Daha doğrusu 100 saate ulaşınca..

Örnek olarak ekliyorum..

IMG_20210531_232954-01.jpeg

(Geçtiğimiz hafta denk gelmişti ve yolda çekmiştim. Netleyememişim, sonra farkettim. Ancak anlaşılabilir olduğundan paylaştım)

@Zafer

Ben adamların ters orantısına hasta oldum

İmpresion golfün jantı , life jantından daha iyi ???

İmpresion ve life golflerin jantları style dan 5 misli iyi .

İmpresion>life>style  jant estetik sıralaması 

Tek dogruluk r-line da !

Valencia r-line jantlar hepsini tokatlar yere serer. Eee zaten en dolu golfün jantı da en afilli olması lazım . Birtek burada  isabet var.

@Mehmeteren0606 

@Savatage life ve impression jantlar ayni norfolk modeli
Evet . Dogru öyleymiş .

(y)

196 lık impresion üzerinde aynı jant olmasına ragmen benim gözüme daha albenili gelmisti life golfle aynı showroomda yan yana dururlarken . 

Fiyat albenisi / göz yanılması .

Mk7 yi satmadan , alıp deep freez e atılacak aractı 196 ya bu impression ama öyle bi lüxümüzde yok aracta yok tabi 

Geri
Üst Alt