COMİNG HOME ÖZELLİĞİNİ KONTAKTAN ANAHTARI ÇEKİNCE DEVREYE SOKMAK (FAR SENSÖRÜ OLAN ARAÇLARDA)

@MSE

muhammed hocam bugün aklıma geldi; ch veya lh'de gündüz aracı açıp kapattığımızda sadece drl'nin yanmasını sağlayabilir miyiz?

araca geldik kapıları açtık, veya araçtan inip kapıları kilitledik. hava aydınlık. arka stoplar yanmaksızın u-led'ler ya da gündüz sürüş farları ch ve lh'nin ayarlandığı sürede yanabilir mi?

@MSE

hocam bi de bu ch'u bi ara otomatik yaptık ya. o arada necati hocam bi değeri driver door yaptırdı. ilk mesajı son haline göre düzenlesek mi?

maniax dedi:
@MSE

hocam bi de bu ch'u bi ara otomatik yaptık ya. o arada necati hocam bi değeri driver door yaptırdı. ilk mesajı son haline göre düzenlesek mi?
Hocam anahtar kontaktan çıkarılınca ch devreye girmesi şeklinde ayarladık. İlk mesaja her ikisini de yazayım dedim ancak alıntı şeklinde paylaşmışız. Oturup bütün kodlamaları tek tek kendimize ait ekran görüntüleri ile Türkçe olarak düzenleyeceğim. Bugün çok yorgunum yarın yapmaya başlarım inşallah. Çok tembelleştim ya. Eskiden olsa alır bilgisayarı inerdim otoparka :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

MSE dedi:
@MSE

Hocam anahtar kontaktan çıkarılınca ch devreye girmesi şeklinde ayarladık. İlk mesaja her ikisini de yazayım dedim ancak alıntı şeklinde paylaşmışız. Oturup bütün kodlamaları tek tek kendimize ait ekran görüntüleri ile Türkçe olarak düzenleyeceğim. Bugün çok yorgunum yarın yapmaya başlarım inşallah. Çok tembelleştim ya. Eskiden olsa alır bilgisayarı inerdim otoparka :)

hocam ne zaman dinlenmiş olursanız. siz bu konuya yeterince emek verdiniz zaten. ;)

maniax dedi:
@MSE

hocam ne zaman dinlenmiş olursanız. siz bu konuya yeterince emek verdiniz zaten. ;)
Teşekkür ederim Murat hocam. Daha yapılacak çok şey var. Bir defa paylaşıp ölüme terkedemeyiz buraları :)

@erkanz hocam sizin ekran görüntüsü almak için bahsettiğiniz bir program vardı bir ara konuşurken bahsetmiştiniz. Onun adını tekrar alabilir miyim acaba. Whatsapp'tan da sorardım ama tüm hocalarımız istifade etsin istedim :)

Coming Home un kontaktan anahtarı çekince de yanmaya devam etmesi özelliğini ayrı bir başlığa almayı unutmuşuz. onu buldum ve mesajları ayırmış oldum.

kapıyı açmayla otomatik yanması konusunun içinde kalmış mesajlar.

Bu kodlamayı herkese tavsiye ederim bu vesileyle. çok premium duruyor araç. artık farlar sönmeden araçtan iniyorum ve 25 sn sonra sönüyor ayarladığım süre kadar. bu çok şekil oldu gerçekten. s=s16

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Orhan Hoca

Orhan Hocam aslında bu tercih meselesi, kodlamanın anlatım kısmında bahsedilip kodlama yazılırken de tercihli olarak belirtilir yeni başlık açmasak da olur. 

@fcsrn

Eren değişen birşey olmaz. Şöyle izah edeyim, sen kontağı kapatıp selektör yapıyorsun ve kapıyı açtıktan sonra farları yanıyor ya, işte ignition yaparsan anahtarı kontaktan çıkardığın anda (kontağı kapattığın anda da olabilir bende keyless olduğu için tam bilemiyorum) sistem hazır hale gelmiş oluyor oluyor ve selektör yaptığında farlar anında yanıyor. 

Yani yalnızca devreye girme şartı değişiyor, onun dışında fark yok. 

@Orhan Hoca

Orhan Hocam aslında bu tercih meselesi, kodlamanın anlatım kısmında bahsedilip kodlama yazılırken de tercihli olarak belirtilir yeni başlık açmasak da olur. 

@fcsrn

Eren değişen birşey olmaz. Şöyle izah edeyim, sen kontağı kapatıp selektör yapıyorsun ve kapıyı açtıktan sonra farları yanıyor ya, işte ignition yaparsan anahtarı kontaktan çıkardığın anda (kontağı kapattığın anda da olabilir bende keyless olduğu için tam bilemiyorum) sistem hazır hale gelmiş oluyor oluyor ve selektör yaptığında farlar anında yanıyor. 

Yani yalnızca devreye girme şartı değişiyor, onun dışında fark yok. 
1. meseja yazalım diyecem ama bildiğimiz mahiyette bir oluşum yok 1. mesajda.

necati hocanın ortalardaki mesajı var kodlama bilgisi olarak. onunda yazısını farkedilsin diye büyüttüm.

devam mesajlarda bahsedebiliriz hocam.

Moderatör tarafında düzenlendi:
1. meseja yazalım diyecem ama bildiğimiz mahiyette bir oluşum yok 1. mesajda.

necati hocanın ortalardaki mesajı var kodlama bilgisi olarak. onunda yazısını farkedilsin diye büyüttüm.

devam mesajlarda bahsedebiliriz hocam.
Hocam ben tüm kodları kontrol ettim hangileri güncellenecekse not aldım yavaş yavaş yapıyorum bunu da çözeceğiz inşallah :)  

Kodlama nasılsa, tamamı ilk mesajda olacak. Şekil yönüyle de amerikan park kodlamasına göz atabilirsiniz. 

Coming Home nin kontak anahtarı çıkınca yanması içinBCM ünitesin de

Select- --Central ELEKTRİC---ACCES (31347)-- Adaptasyon --(5)Comfort İllumination-Coming home Einschaltereignis    kanalında

driver door    olan değeri 

İgnition      olarak değiştirmek gerekli
Bence son derece keyifli ve Kalite hisli . Tavsiye olunur [emoji1]

One Life Live it.!!!

Necati ustam kodlama kısmındaki eksikliği tamamladım herkes için anlaşılır hale gelsin diye [emoji1]

Bence son derece keyifli ve Kalite hisli . Tavsiye olunur
emoji1.png

One Life Live it.!!!

Necati ustam kodlama kısmındaki eksikliği tamamladım herkes için anlaşılır hale gelsin diye
emoji1.png
Aynen öyle çok güzel bir özellik bu. :'(

Evet hocam autoda olmazsa coming-leaving home çalışmaz.

Merhaba , kolay gelsin ...Bu özelliği far düğmesi 0 konumunda iken kullanabilsek , iyi olurdu....

Geri
Üst Alt