Sizce Gerekli Mi?

VW Hala aynı marka cam üreticisine cam yaptırıyorsa evet. Siz arabayı aldıktan sonra değiştirdiyse, yeni bir sağlayıcıya geçtiyse, onun markasını kullanırsınız. @frknyldrm ve @DermanAluc yeni cam değiştirdiler. Eskisini hatırlamazlar ama yenisinin markasını söyleyebilirler en azından. 

Hayır.
Eskisi yan camlarla aynı mıdır yoksa farklı olma ihtimali var mı Ali?

Yarın bakıp yazayım şimdiki camın üreticisini.

Eskisi yan camlarla aynı mıdır yoksa farklı olma ihtimali var mı Ali?

Yarın bakıp yazayım şimdiki camın üreticisini.
Bilmem ki. Bence çok kritik değil, yeni takılanı söylesen yeter. Açıkcası VW logolu olduğu sürece markanında bir önemi yok bence de...

Bilmem ki. Bence çok kritik değil, yeni takılanı söylesen yeter. Açıkcası VW logolu olduğu sürece markanında bir önemi yok bence de...
Tamamdır yarın yazacağım inşallah.

Bence de çok önemli değil, vw üretim yaptırıyorsa malzeme ve üretim prosesi standartları sağlıyor demektir.

@EsXi hocam ben tam anlatamadım. Camın markasını bile önemsiyorsunuz acc gibi canınızı teslim edeceğiniz eklentiyi dışarıda yaptırıyorsunuz (başka çaresi yok mecbur merdiven altı yapılıyor) ama serviste değişecek on cama çok takılıyorsunuz. Buna anlam veremedim, eğer acc yapıyorsanız hiç düşünmeyin lane asistte yaptırın. 
Yalnızca aklıma geldiği için sormak istedim o da şuradan kaynaklanıyor. Geçen sene kuzenim ön camı değiştirmişti "Pilkington" marka cam takılmıştı. En ufak bir taş sekmesinde ön cam tuzla buz olmuştu. O yüzden sormak istedim. Cam VW yetkili servisinde kaskodan değişmişti.

@EsXi ön cam tuzla buz bile olsa değiştirmezdim sizin yerinizde olsam, rüzgar sesi yağmurda su sızması ve satarken kazada cama kadar girdi muhabbetleri bitmez.

misal şöyle bir başlık açın bakın ne diyecekler; alacağım aracın ön camı ile diğer camların üretim yılları birbirini tutmuyor kararsız kaldım ne yapayım?

bu forumdaki herkesin ortak cevabı uzak dur olurdu.

manuel araçta CC bile doğru düzgün iş görmezken ACC çok gereksiz olur. PLA deseniniz kullanması uğraştırıcı kendiniz daha hızlı park edersiniz.

koltuk ısıtma soğuk bir şehirde değilseniz yine gereksiz.

kısaca boşa para harcamayın, onun yerine gidip daha üst donanım veya otomatik bir araç alabilirsiniz.

satarken kazada cama kadar girdi muhabbetleri bitmez.
Kaportası kusursuz bir arabanın camı değişse ne olur değişmese ne olur hocam. Biraz birazcık mimiminnacık abarttığını düşünmüyor musun acaba :)  

manuel araçta CC bile doğru düzgün iş görmezken ACC çok gereksiz olur. PLA deseniniz kullanması uğraştırıcı kendiniz daha hızlı park edersiniz.

koltuk ısıtma soğuk bir şehirde değilseniz yine gereksiz.

kısaca boşa para harcamayın, onun yerine gidip daha üst donanım veya otomatik bir araç alabilirsiniz.
Soğuk bir şehirde değilim fakat kış aylarında araba ısınmadan gideceğim yere vardığım için koltuk ısıtma montajı yaptırmak istiyorum. Araç değiştirmeyi düşünmüyorum zira satsam yerine daha iyisini alamayacağım. PLA sistemiyle 360 derece sensör desteği de geliyor ayrıca kendi kendine park etmesi önemli değil fakat 360 derece sensör desteği güzel olur diye düşünüyorum.

@EsXi 

360 destegi biraz fake bir destek, yani sanal 360.

Gercek ustten kamera destekli olsa tamam ama bu durumda on arka park sensoru yeterli oluyor zaten.

@EsXi 

360 destegi biraz fake bir destek, yani sanal 360.

Gercek ustten kamera destekli olsa tamam ama bu durumda on arka park sensoru yeterli oluyor zaten.
Evet, sanal olduğunu biliyorum direksiyon açısına göre cisimden uzaklaşıp yaklaştığımızı gösteriyor sanırım. 

@Alii forumda bu temiz araba işini abartanları görünce inanın ben az bile söyledim, nihayetinde arabayı yaz kış karda buzda güneşte yağmurda dışarı bırakıyoruz üzerinde kedi köpek dans ediyor çok takilmaya gerek yok, ama temiz araba alacağım diye arabaya gusul abdesti aldıracak insanların mevcut olduğu platformlarda bunlar sakıncalı cümleler, cam değiştireceğim falan:) ben olsam 10 yaşında araba alsam yağının bile değişmemesini isterim nihayetinde değişen önemli:))))))))

Geri
Üst Alt