Bakım Hakkında

@futwrf bujileri de değiştireceğim. Önerdiğiniz marka var mı ? Sanırım Platinum buji kullanılıyor 

@dogukann922 ngk laser platinium almıştım ben, servisten de tedarik edebilirsiniz, bildiğim kadarıyla onlar da ngk kullanıyor. Sahtesi olabileceğinden dışardan alırken iyi araştırmak lazım..

Arkadaşlar TDI larda mazot filtresi motor kaputunun altındayken Benzinli araçlarda Deponun hemen üst kısmında arka koltukların altında ve deponun iç kısmında. Benzinli araçlarda Benzin Filtresi değişmiyor sadece arıza verirse parça komple değişiyor. İyi forumlar.

60 bin bakımda DSG şanzıman yağı değiştirmeli miyim ? Kuru kavrama mı yağlı kavrama mı bilmiyorum ama :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@dogukann922 hocam bujiler kesinlikle serviste değişsin yok servise girmiyor sa araç bujileri servisten alın istediğiniz usta değişim yapsın Veya siz yapın...

Buji önemli oda yetkili servisten almalisiniz dışarıda güven olmuyor...

@Mmt0634 evet direk yetkili servisten alacam sahtesi özellikle bosh markanın çok. Umarım fiyatı tuzlu değildir. 

@dogukann922 dsg yağ değişimi için uzun yıllar kullanacaksınız değiştirin. Servis değiştirmiyor diye biliyorum. Ömürlük deniliyor kuru kavramalılarda ama ülkemizdeki ömürlük süresi ile almanların ömürlük süresi arasında bikaç ömür fark olduğu için bir karmaşık durum var:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ack937 Uzun yıllar kullanmayacağım :)  peki golf 7 1.4tsi lar kuru kavrama mı ? yağlı kavrama mı ? 

@forzaGilles bugün doğuş oto onlien yardımdan fiyat aldım. Periyodik bakım + buji değişimi Zubizu indirmiyle 1750 TL ye geliyor. Biraz bana yüksek geldi fiyat dışarıda daha uyguna hallederim ama kararsızım.

@forzaGilles bugün doğuş oto onlien yardımdan fiyat aldım. Periyodik bakım + buji değişimi Zubizu indirmiyle 1750 TL ye geliyor. Biraz bana yüksek geldi fiyat dışarıda daha uyguna hallederim ama kararsızım.
ben sadece buji değişimi için demiştim., normal bakım motor yağına faiş fiyattan yazdıkları için pahalı

@forzaGilles direk perakende alıp dışarda taktırmak mantıklı olan :)  Periyodik bakım aşırı pahalı. Bir de dalga geçer gibi en son cam suyu ekleriz dedi :D  

Geri
Üst Alt