Motor ve kaput temizliği

İsim
Doğukan
Arkadaşlar merhaba, yasaklardan dolayı kendimi araç temizliğine adadım. İşe ilk önce kaput keçesini çıkartarak başladım. Genel temizleyici ve detay fırçası yardımıyla da kaput altındaki her yeri temizledim. Keçeyi de düz bir zeminde yapısı bozulmaması adına makinayla tozunu çekip sildim. Ancak bir sorunla karşı karşıyayım. Kaput altı orta kısımda grilik var.  Baskı yapmadan ciftlede üstünden geçtim. Fakat geçmedi. Boya uçmuş gibi sanki. Isıdan mı olur ya da işleyen bir kir mi bilemedim. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek var mı ?

2015 model aracım. 2-3 hafta oluyor aracı alalı. Şuan bir işkillenmedim değil. Resimleri paylaşıyorum şimdiden teşekkürler.

20210502_122701.jpg

20210502_122710.jpg

20210502_122719.jpg

20210502_123259.jpg

20210502_124931.jpg

20210502_152909.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elinize sağlık hocam. Keçeyi çıkartırken nasıl çıkartıyoruz acaba paylaşır mısınız onu da? Motor içerisinde sağ far arkasında yeşil bir yansıma mı var yoksa başka yeşil bir şey mi var acaba? 

@mustafacagri Tesekkürler. Bobinin üstüne su akmasın diye yeşil bez koymuştum yansıma yapmış :)  Klipsler mandal tarzında birbirine doğru baskı uyguladığınızda çok kolay çıkıyor. Ancak benim kaput altı keçeden kaynaklı boya atmış sanırım. Seneden kaynaklı olabilir. Ona tam bir cevap bulamadım malesef

USRCRKZDSZ10312016191541_0515.jpg

Grilik olması normal hocam fabrikada oraya nasıl olsa gözükmüyor diye çok boya atmıyorlar İbiza'lara vs bakarsanız onlarda keçe yok hepsinin kaputunun orta kısmı gridir

@KaanU inanın bilmiyorumdum aracı yeni aldım hatasız acaba diyorum kaput mu değişmiş boyalı mı falan diye kendi kendime kurup duruyorum . Hem takıntılı hem amatör olunca sonuç bu  :)

@dogukann922 sıfır satılanlarında arasında boyalı değişenli çıkıyor merak etmeyin, ama bence iyi bir ekspertize girmesi gerekiyor belkide bir sıkıntı vardır.

@dogukann922 sıfır satılanlarında arasında boyalı değişenli çıkıyor merak etmeyin, ama bence iyi bir ekspertize girmesi gerekiyor belkide bir sıkıntı vardır.
Hocam hem kendi ustalarıma baktırdım. Hem de gold plus paket expert yaptırdım.  :D  hiç bir şey çıkmadı çok şükür ancak modelden kaynaklı  bazı modellerde de aynı sekildeymiş. Bende bilmediğim için  biranda kafama deli sorular geldi.

@dogukann922 konuyla bağımsız ama özel değilse aracın detayları ve fiyatı nedir acaba? Piyasayı merak ettiğim için soruyorum

@Musaaksoy 2015 model dsg 1.4 tsi 125hp highline aracim sunroof var hata boya degisen yok sadece ayna kapagi kirilmis trameri 1390tl servis bakimli ben 230 bin tl ye aldim. Aldigim kisi ev alacagi icin piyasaya gore biraz uyguna mal ettim. Golften memnunum.  :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@dogukann922 ben de comfortline dan 1.4 dsg cam tavan highline a mı geçsem diye düşünüyorum, o yüzden sormak istedim hocam, uyguna almışsınız açıkcası. km kaçtı?

@mustafacagri Tesekkürler. Bobinin üstüne su akmasın diye yeşil bez koymuştum yansıma yapmış :)  Klipsler mandal tarzında birbirine doğru baskı uyguladığınızda çok kolay çıkıyor. Ancak benim kaput altı keçeden kaynaklı boya atmış sanırım. Seneden kaynaklı olabilir. Ona tam bir cevap bulamadım malesef

Ekli dosyayı görüntüle 46597
Ben de diyorum fıstık yeşili ne varmış motorun içinde diye :D takarken de o zaman bastırınca tık tık tık diye yerine geçiyordur. Takması son derece kolay o halde. Teşekkür ederim bilgilendirme için :)

Kaput altındaki boyayı gördüm ama bir fikrim yok benim de açıkçası. Belki bende de bu şekildedir, sökmediğim için bilemiyorum. Orası nasılsa keçe ile kapanıyor diye boyaya özen gösterilmemiştir düşüncesi benim de kafama yattı ama farklı araçlarla da yine karşılaştırmadan kafa rahat etmeyecektir :)

@Musaaksoy 54 bin. Bende comfortline Jetta vardı 1.2 yakıt olarak jetta tabi ki daha ekonomik ancak sürüş keyfi konfor yol tutusu güç golfte. Bende comfortline bakmıştım ancak highline karar verdim. 

@mustafacagri evet direk klipsleri iç yuvaya elinizle itekleyin tıkır tıkır oturuyor. Bende boyaya özen gösterilmediği kanaatindeyim :)  rica ederim

Geri
Üst Alt