Motor Yağı Tavsiyesi

@Mmt0634 benim anladigim tamamen servis danismaninin inisiyatifi hocam. Yapmak isterse yapmamasi icin bir engel yok. 
O zaman işin rengi değsir hocam daha farklı konuşamam gerekeçek...

Eski yag ile de gidemem Ankaraya 

Kendim değiştiriyorum 3 bakimdir şaka gibi kimseye de güvenim kalmadı yetkili servise de güvendiğimden değilde işte muhattap var sonuçta yine ne olsa servise gidiyorum. 

Akü değsimi devirdaim değişimi gibi en son gittiğim uyulamalar onları da kendim yapamam sonucta:) 

Doğuş oto yu arayip şikayet mi etsem die düşündüm şimdi o zaman mecbur kabul ederler ama ...??? 

Bilemedim :)

@Mmt0634  yani dogus otoyu da sorsaniz o da kabul etmem diyordur belki, dogus oto cankaya kabul etmiyordu bildigim kadari ile yag. Yani servis danismani ile aranizdaki diyaloga ve onun tavri cözer isi. Ama yazmakta fayda saglayabilir dogus otoya

@Mmt0634 aküyü de kendiniz değiştirebilirsiniz, ben öyle yapmıştım. etimesgut doğuş yapanlar var falan deyince kabul ediyor

@Mmt0634 aküyü de kendiniz değiştirebilirsiniz, ben öyle yapmıştım. etimesgut doğuş yapanlar var falan deyince kabul ediyor
Hocam 59 amper die bi aku yok piyasa da çok araştırdım hep 60 ah aküler var...

Kotlama işi ile de uğramamak adına yetkili serviste degiştirdim yoksa aklımda varta vardı daha önceki araçlarımda bende kendim değiştirirdim açıkçası uğraşmak hoşuma da gidiyor fakat bu kodlama işi çok araştırdım Vag Com kablomda olmayına yardımcı olacak kimse bulamadım servis çözdü işi...

Çorumdaki yetkili serviste yağını kendin getirebilirsin dedi fakat yağ kaynaklı sorunlara garanti veremem dedi motor oluyor yani çok da takılacak bir konu değil zaten motorun nesini garantiye sokacaklar. Bir de servisteki castrol yağın üstünlüğünü anlattı orda bir aparat var bir tarafta normal castrol diğer tarafta bu edge pro longlife yağ var elinle bastırıyorsun bir taraf içine girmiyor diğer taraf giriyor öyle bir aparat reklam aparatı yani. Servisler dışında piyasada asla bulunamayacağını söyledi vs. 

Alman üretimi liqui moly, serviste kullanılan türkiye üretimi castrolden iyidir. Sanırım bursa gemlikte zeytinyağı da karıştırıyorlar fıçıya.

Alman üretimi liqui moly, serviste kullanılan türkiye üretimi castrolden iyidir. Sanırım bursa gemlikte zeytinyağı da karıştırıyorlar fıçıya.
Gözümle görmediğim için zeytin yağı konusunda yorum yapamayacağım:)

Fakat ;

Serviste yag değiştiği zaman aracım sert calsiyordu aynı  kullanımda 0.4 litre fazla yakıt tüketiyordum hava koşulları yol trafik aynı...

Ayrıca adiyamanda bi yokusumuz var golbasi ilçesine giderken 4. Vitese kadar düşmek zorunda kalıyor araç hız sabitleme 90 ile giderken 

Liqui Moly yag ile 90 la giderken 84 km hıza kadar düşüyor tekrar 90 km yani vites düşürmüyorum motor çok rahat calsiyor...

Servise sordum hatta nasıl bi yag bu dedim orjinal castrol gemlik te fabrikası dedi tamam dır dedim...

Alman castrol aradım buldum iyi ama Liqui Moly kadar değil...

Ben yag konusunda çok hassasim yıllarca castrol dan hiç vaz geçmedim saolsun ali hocam tavsiye etti bu grupta öğrendim Liqui Moly die bir yağin olduğunu tereddüt ederek kullandım 1.2 tsi aracımı zaten çok sevmeme rağmen bir daha tutuldum diyebilirim...

Taktir sizindir fakat 

İlk defa geçecek arkadaşlarima önerim 

Yağı değiştirin 5 bin km sonra tekrar değiştirin inanilmaz farkı yaşayın ben çünkü oyke yaptım önceki yağ kalintilari motordan biran önce gitmesi gerektiği düşüncesi ile...

Memnunum şu anda...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt