Motor Yağı Tavsiyesi

ByHG

Yeni Üye
İsim
Hanifi
Castrol edge mi Liqui moly mi ?

Araç VW Golf 1.2 TSİ yağ konusunda servisin tavsiyesi Castrol fakat forumlarda sürekli Liqui Moly deniyor kullanan oldu mu ne gibi farkı var 

sizlerin tavsiyesi nedir hayırlı ramazanlar 🌙 

B6E50243-B2C9-4CFD-91EA-71D0F505E505.jpeg

29197230-A10B-4DE6-9F46-B559D64FADFE.png

@ByHG Servisin kullandığı castrol değil o sizin paylaştığınız.
Servisin kullandığını servisten ve yurtdışından başka bulamazsınız.

image.png

Servislerin kullandığı budur.

Castrol Edge Professional LongLife III 5w-30

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Terms anlıyorum servisteki yağla farkı var mı merak ettiğim 2 yağ arasında çok fikir ayrılıkları var hangisini kullanmamız faydalı 

@ByHG Servisin kullandığı castrol değil o sizin paylaştığınız.
Servisin kullandığını servisten ve yurtdışından başka bulamazsınız.
Eskiden di hocam ne yazık ki almanyadan gelmiyor 

Fıçı halinde geliyor servise ve turkiyede üretiliyor türkiye castrol bursa gemlik te üretiliyor...

Çoğu castrol sarı kap kırmızı kapak derdik önceden bakarsanız altına üretim yeri türkiye yazar 

Alman üretim olanda var ankara şaşmaz da buldum gerçekten fark çok fazla kia araçta 2 sini de denedik alman olan bariz ses farkı ve çekis farkı var...

Kia ya yaramıyor bizim yağlar :) Liqui Moly... 1.6 dizel versiyonu için en azından babam da var memnun kalmadı sert calisti kia...

Serviste ki nasıl gemlik ürünü olduğunu castrol kullanan servisler söylüyor zaten yavaş yavaş shell yaga geçen serviseler çoğaldı örneğin Antalya fethiye başaran gibi dışardan da yag kabul etmez shell kullanır oda sıcakta 7 bin km den sonra köprneye ve azalmaya başlar normal derler :)

gelelim konu sahibinin sorusuna.. 

Benim aracım da 1.2 tsi ve kesinlikle yakıt sessiz çalışma performans gibi açık ara fark olarak Liqui Moly diyorum 2 yılıdır kullanıyorum çok memnunum 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim aracım da 1.2 tsi ve kesinlikle yakıt sessiz çalışma performans gibi açık ara fark olarak Liqui Moly diyorum 2 yılıdır kullanıyorum çok memnunum 
Ne güzel.

Bizim sevislerde kabul etse de bizde Liqui Moly kullansak.

Mobil 1 5w30 Esp kullanıyorum tavsiye ederim 👌

@ZITIPAŞA Ben Adanada yım İbrahim bey. Yağ bakımı için İstanbula gelemem.

Yine de faydalanabilecek arkadaşlar için teşekkürler.

@Terms aslinda adanada dogus oto falan emsal gosterilirse adanada ki serviste kabul edebilir hocam.

@Terms aslinda adanada dogus oto falan emsal gosterilirse adanada ki serviste kabul edebilir hocam.
Yok hocam etmiyorlar :(

bende adiyaman vimsa ya o kadar açıklama yapmama rağmen 2 adet 1.2 tsi golf u yan yana çekip motor sesini dinletmeme rağmen biri servis castrol diyer benim aracım Liqui Moly yag mavcut...

doğrudur fakat imkansız dedikleri için servis olayını bitirdim...

fakat tiriger sistemim değişecek on disk balata da değişecek oyuzden yetkili servise gitmek gerekiyor etimesgut doğuş kabul ediyorsa Ankaraya sık gidiyorum ailem Ankarada etimesgutta yaptırabilirim...

Antalya ve fethiye de kabul etmiyor urfa ve adiyaman da bildıgim servisler bunlar...

kabul eden nasıl ediyor etmeyen nasıl etmiyor anlamış değilim...

@Mmt0634 benim anladigim tamamen servis danismaninin inisiyatifi hocam. Yapmak isterse yapmamasi icin bir engel yok. 

Geri
Üst Alt