Golf R Fren Kiti Montajı | 340 mm Frenler

Hayırlı olsun . bildiğim kadarıyla golf Tdi big turbo yapmıstınız onda fren guncellemesi yoktu galiba . Arasında hissedilir fark mevcut mu ? Sizce yapılmalı mı ? bende gecen haftalarda  1.4 tsi 125 big turbo yaptırdım adana rsa da fikir amaçlı soruyorum . 

@mehmetmert Benim sormak istediğim konu arka frenlerle uyumu hakkında,  Şimdi ön frenlerle arka frenlerin farkı  bayağı açıldı (henüz arkalar stock frenler olduğu için )    panik frende bir  dengesizlik yada  sorun oluyormu   arka frenlerin çok daha güçsüz olması sebepli?   

yada  340 lıkları  arabaya tanıttığınız için  araç frenlemede ön arka frenleri dengeliyor  mu ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Golfte fren guncellemesi yoktu, dedigim gibi orijinaller duruyor ama cok zorlaniyor 240 la giderken onunuze biri atladiginda 130’a falan inince zorlaniyor. Uguldamalar basliyor, duruyor ama iste gucu az. Orijinaller boyutuna gore mukemmel is yapiyor ama, stage1 arac icin bile bence gayet yeterli.

Arabanin frenlemesinin 80% ni onler yapiyor zaten, tum agirlik on tarafta frene basinca yigildigi icin tum gorevler onlerde. Yani sacmalama falan yapmıyor, kodlamalar arkalar icin yok zaten onler icin var sadece.

Orijinal arkalar 272mm, GolfR lar ise 310mm ama 4 ceker olmasindan kaynakli aracin arkasi daha agir tabiki. Neyse videoda da bahsettim zaten, arkalarifa yakin zamanda degistirecegim ama boylede bir dengesizligi yok, arkalarda zaten cok fazla bir frenleme gucu yok

geçen yıl sattığım golftede önlerde 312mm disk vardı. önceki 1.2 tsi golfteki 288 mm disklerden sonra  312 disk frenlere alışana kadar bayağı zorlanmıştım. araca binenler normal fren yaptığımda bile öne doğru yapışıyorlardı. hatta acemi gibi fren yapıyorsun diyorlardı. bu 340mm disk frenler düşünmek bile istemiyorum, adamı cama yapıştırır. hayırlı olsun...

Golfte fren guncellemesi yoktu, dedigim gibi orijinaller duruyor ama cok zorlaniyor 240 la giderken onunuze biri atladiginda 130’a falan inince zorlaniyor. Uguldamalar basliyor, duruyor ama iste gucu az. Orijinaller boyutuna gore mukemmel is yapiyor ama, stage1 arac icin bile bence gayet yeterli.

Arabanin frenlemesinin 80% ni onler yapiyor zaten, tum agirlik on tarafta frene basinca yigildigi icin tum gorevler onlerde. Yani sacmalama falan yapmıyor, kodlamalar arkalar icin yok zaten onler icin var sadece.

Orijinal arkalar 272mm, GolfR lar ise 310mm ama 4 ceker olmasindan kaynakli aracin arkasi daha agir tabiki. Neyse videoda da bahsettim zaten, arkalarifa yakin zamanda degistirecegim ama boylede bir dengesizligi yok, arkalarda zaten cok fazla bir frenleme gucu yok
tamamdır teşekkür  , bende önleri 312  yaptım geçen  yıl , bazen sanki arkalar çok hafif kalıyor yada hiç tutmuyor gibi  hissediyorum , belkide  arka balatalar bitiyor artık ondandır ..

@mehmetmert 

Maşallah Hocam Yapıyorsun bu sporu :)  

Gayet Güzel olmuş Hayırlı olsun güzel günlerde kullanman dileğiyle.

Merhaba aynı upgrade uygulaması leonum için bende yaptım video da bahsetmiş olduğunuz arkaları büyültmek için gereken parçalar nedir paylaşırsanız çok memnun olurum birde rs3 ün soğutma kanalları parça numarasını rica edicem @mehmetmert

Geri
Üst Alt