Manisa'da bayan otobüs şoförünün çarptığı Golf 🙂

Trafikte gayet telefonuna bakarak seyir halinde yola devam eden bir suru arac var... Zaten arkadan giderken seritte geziyosa %90 telefona baktigini anladiginiz araclar bunlar... Kornaya basmazsaniz gelip size dokunacak ya da onunuze gecmis olacaklar... Normallesti bile artik :)

Yakın zamanda @Recep Gül hocam paylaşmıştı. Konu da tam üstüne gelmiş gibi oldu.

Trafikte tolerans olmamalı.

Kural dışı her hareket cezalandırılmalı. 

Bazen bazı kazalar insana tecrübe katar. Ancak can yanmışsa tecrübenin bir anlamı kalmaz. 

Daha dikkatli daha kuralcı sürücüler olmalıyız. Ayrıca araçlarımızın bakımlarını kontrollerini aksatmamalıyız. Muayeneden geçsin diye davrananlara tepkimizi koymamız gerekir. 

Yakın zamanda trafikte önümde giden aracın arka sağ lastiğinde, sol lastiğe göre gözle görülür şekilde basınç farkı vardı. Işıklarda özellikle yanına durdum, işaret ettim camı açtı. Durumu söyledim. Bir kontrol ettireyim diyerek teşekkür etti.

Sonuç olarak aynı trafik içindeyiz. Başkalarının hataları da dönüp kendimize gelebileceğini unutmamalıyız. 

Trafik şakaya gelmez.

öyle bir sistem olmalı ki telefonla arabaya binince telefon işlevsiz olmalı . navigasyon ve telefon multimedya üzerinden olmalı. jetgiller teknolojisi gibi oldu  B)

@ogzogz kesinlikle hocam. Bu konu ile ilgili bir anımı anlatayım sizlere..

Sirket isleri icin kullandigim aracı bakıma götürdüğümde usta muayene yakin mi diye sordu. Evet dedim az kaldi. O zaman agir kusur sayilabilecek bölgelerde yag kacaklari var yikatalim muayeneye girmeden gel dedi. Ben de bütün gün bu aracın üzerindeyiz bir kusur varsa görülsün arac kalsın yaptırayım.  Ne yolda kalalim ne de Allah korusun kazaya sebebiyet verelim dedim.

Kac senelik ustayim ilk defa boyle diyen biri gordum herkes geçmeye bakar diyor. Olacak is değil muayene neden var. Herkes geçilmesi gereken bir sinav olarak bakiyor ve karsisindakini kandırmayı hatalarin üstünü örtmeyi marifet sanıyor.  Toplumsal çöküntü olarak görüyorum maalesef.. sorsanız herkes kul hakkindan korktugunu söylüyor fakat aksini yaşıyor.. trafikte sorumsuz davranmak trafiği oyuncak olarak görmek zevkin adına riskli hareketler yapmak trafige cikardigin aracin hatalarini onarmak yerine onlarin üstünü örtmek kul hakkıdır!! 

@Terms dostum aractaki o kamerayı takmıyorlar sebebide ancak arac icinde yada iste boyle resmen aptalligi yuzunden bir baskasinin canini yakicak bir kaza bela oldugunda izlenildigi ancak ozaman kayitlara bakildigini bildigi icin e nasilsa bisey olmaz dusunceside biz turk milletinolarak az cok hepimiDede oldugu surece yaparlar yani daha neleri vardir ama bu iste kotu sonucu yuzunden gundeme gelen sadece bi tanesi olmus  burda daha onemlisi aslinda bir araca vurmus ama hadi arac kaskoydu sigortaydi geri gelir ya bir İNSANA vursaydi isten kovulmakla kalmicalti onca can tasiyan bir otobus bu sonucta bitane GERİ ZEKALİ aptal bi kadin yuzunden icimizden birinin aktabasi ailesinden birine vurdugunu dusunursek durumun nekadar vahim oldugunu daha iyi anlariz 

Geri
Üst Alt