Jump to content

2018 golf 1.6 tdi dsg arka balata önerisi

Recommended Posts

Forumda yine konusu geçmişti, 7.5 kasaların arka fren balataları önlere göre erken bittiği söylemişti birkaç kullanıcı.

2018 model 42 bin km de aracımız için "balatalarınız bir sonraki bakıma kadar ancak gider, değişelim isterseniz" demişti servis.

Çok km yapmadığımız için kalsın demiştim.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, xfree37 yazdı:

42.500km de önler henüz yarı ama arkalar çok azalmış

bende dün baktım önler teni gibiydi arkalar yarımdı. Eski golf 7 aracımda 57 bin km kullandım hiç değişmedi dahada giderdi. Şimdiki golf 7.5 aracımda 33binde muhtemelen 50bin km de biter. Golf 7.5 aracalarla ilgili bir durum sanırım. Ama 42 bin km de az değil tabi kullanıcıya bağlı.

Tavsiyem; önler olsa herhangi bir serviste gidin değiştirin derdim ama arkalar önemli. Bir arkadaşım özel serviste değiştireyim dedi arka fren merkezi patladı 7 bin tl masraf çıktı 2 sene önce. Arkalar elektirikli ancak usta hidrolik gibi uygulama yapmış pistonu levye ile kastırmış geriye doğru. Araç bir müddet gidip kitlemiş arkalar. Aman dikkat.

Kysr038 bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, tuncer_2632 yazdı:

bende dün baktım önler teni gibiydi arkalar yarımdı. Eski golf 7 aracımda 57 bin km kullandım hiç değişmedi dahada giderdi. Şimdiki golf 7.5 aracımda 33binde muhtemelen 50bin km de biter. Golf 7.5 aracalarla ilgili bir durum sanırım. Ama 42 bin km de az değil tabi kullanıcıya bağlı.

Tavsiyem; önler olsa herhangi bir serviste gidin değiştirin derdim ama arkalar önemli. Bir arkadaşım özel serviste değiştireyim dedi arka fren merkezi patladı 7 bin tl masraf çıktı 2 sene önce. Arkalar elektirikli ancak usta hidrolik gibi uygulama yapmış pistonu levye ile kastırmış geriye doğru. Araç bir müddet gidip kitlemiş arkalar. Aman dikkat.

Diğer aracımız 2013 1.2 87 bin km şuan , ön arka fren balataları hala iyi durumda.

0 dan beri bizde hep sakin kullanıldı az fren kullanıyoruz onun da etkisi var sanırım.

Belki de eski balatalar daha kaliteliydi bilemiyorum.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@xfree37 Ben kendi aracımda 35 bin km civarında idi değiştirdiğimde çıkardığımda daha vardı balatada fakat erken değiştirmekte fayda diye düşünüyorum diskin ömrünün uzun olması açısından.Trw marka kullandım sert yapıda bir balata olduğu için biraz ötmeler yaptı ilk 5 bin km kadar ama önerim ferodo marka passat b8 aracımıza onu taktık onun materyali daha yumuşak olduğu için hiç ötme olmadı rodajınında güzel yapılması önemli tabiki.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2017 7.5 tdi dsg aracım 60 binde ön arka değiştirdim.Arkalar baya bitmişti önler max 10 bin giderdi.Değiştirmişken 4 balatayı da değiştirdim.Servis 1700 tl fiyat verdi.Ekonomi mi normal mi sormadım dışarda değiştirdim.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, tuncer_2632 yazdı:

eski çalıştığım ford yetkili servisinde şirkete ait kiralık golf, passat, superb araçların bakımında şahit olmuştum, arka balata değişiminde dışardan harici bir akü ile +/- vererek boşa çıkartıyorlardı arka kaliperleri, tabi +/- yönü olduğunu, ters bağlantıda piston aksi yönde hareket ederek zarar verdiğini söylemişlerdi.

bir de erken aşınmada bu xds'nin de payı ne kadar etkilidir?

tuncer_2632 bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, xfree37 yazdı:

Serviste yaptırmıcam ona kesin karar verdim, ferodo Ate walburg bunlardan birini denicem herkese teşekkür ederim

Ben olsam serviste yaptırırdım. Arka elektronik fren pompa fiyatı 10 bin tl yi geçmiştir riske atmaya değmez. :) 

Volkswagen Golf 7 Arka Elektrikli Fren Merkezi-600x338.jpg

tarihinde tuncer_2632 tarafından düzenlendi
Omer___Sahin bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, gturedi yazdı:

benim araçta 7.5 1.4 tsi. 40k km'de arka balatalar bitti, dışarıda degistirttim servis fiyatı yüksek geldiği için. 

Ne marka taktınız ses var mı? 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...