Jump to content

A101 1 Nisan "Michelin hava pompası"

Recommended Posts

3 dakika önce, tfk35 yazdı:

Baya gürültülü bir cihaz plastik gövdeden dolayı hava basma hızı yavaş. Metal gövdeli tavsiye ederim

Metal gövdeli herhangi bir pompa mı yoksa A101'e gelecek olanı mı diyorsunuz hocam?

image.png.63e77c8c3b1c6ccbe64202aaf18ce5ab.png

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, frknyldrm yazdı:

Metal gövdeli herhangi bir pompa mı yoksa A101'e gelecek olanı mı diyorsunuz hocam?

image.png.63e77c8c3b1c6ccbe64202aaf18ce5ab.png

metal pompalar daha güçlü olur., ömrü daha uzun olur., plastik pompa adı üzerinde pompanın iç aksamı da plastik çabuk ısınır bayılma yapar, zorlarsanız elveda derr., Michelin 'nin adı var., o pompa metal olsa michelin onu 800-900 den aşşağı satmaz.,

4-5 sene önce paylaştığınız resimdekinden (tipi görünüşü aynı) bauhaus tan 80 tl.ye almıştım ama markası piranha değil gojo idi; https://www.bauhaus.com.tr/oto-hava-pompalari/gojo-carub-metal-govdeli-cakmakliga-baglanabilen-kompresor-60687753?ref=Cimri&utm_source=Cimri&utm_medium=Cimri&utm_campaign=Cimri-fiyat-karsilastirma

tfk35, frknyldrm ve ogzogz bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, forzaGilles yazdı:

metal pompalar daha güçlü olur., ömrü daha uzun olur., plastik pompa adı üzerinde pompanın iç aksamı da plastik çabuk ısınır bayılma yapar, zorlarsanız elveda derr., Michelin 'nin adı var., o pompa metal olsa michelin onu 800-900 den aşşağı satmaz.,

4-5 sene önce paylaştığınız resimdekinden (tipi görünüşü aynı) bauhaus tan 80 tl.ye almıştım ama markası piranha değil gojo idi; https://www.bauhaus.com.tr/oto-hava-pompalari/gojo-carub-metal-govdeli-cakmakliga-baglanabilen-kompresor-60687753?ref=Cimri&utm_source=Cimri&utm_medium=Cimri&utm_campaign=Cimri-fiyat-karsilastirma

Teşekkürler, şişme yatağın paketinden çıkacak pompadan çok bir farkı olmaz o zaman.

Pompayı biraz daha araştırayım o zaman, hemen almayayım.

forzaGilles bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, tfk35 yazdı:

@frknyldrm  metal gövdeli olan hava kompresörleri tavsiye ederim michelin de varmı bilmiyorum. Buna sırf michelin diye o para verilmez

Tavsiyeler için teşekkürler. :like:

21 dakika önce, Kysr038 yazdı:

Yaz günü çocuğun şişme havuzunu şişirirken çok uzun sürdüğü için aracın sigortası attı.

Yedekte sigorta bulundurmakta fayda var bu tarz ürünlerin kullanımında.

Tavsiyeler için teşekkürler. :like:

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Gönderildi: (düzenlendi)

format:webp

Evime yakın istasyon olduğu için,sadece dijital basınç ölçer araştırırken yukarıdaki ürünle karşılaşmıştım ve 2 senedir kullanıyorum.

Hem dijital göstergesi var hem de ayak ile basarak istediğim ayarla tutabiliyorum.

Yaklaşık 10 pompa 1 PSİ denk geliyor. Bu da benim için ideal.

Ancak tamamen inmiş bir lastik epey uğraştırır.

A101 de satılacak olan ürünü kullanmadım. Michelin ile bağlantısı yok. Sadece ismini kullanıyorlar. Ancak kalitesiz değil.  

Alışveriş sitelerinden gayet uygun olduğu için paylaştım. Bu demek olmuyor ki ucuz:) 

Almak isteyen ve aklında olanlar için güzel fırsat.

4-5 PSİ'a kadar değişimler için ideal olduğunu düşünüyorum.

2 yıl garantili. İhtiyaç anında bozulursa garanti birşeye yaramaz ancak tabii bundan sonrası şans ve tecrübe.

Yarından sonra ikinci el olarak daha yüksek fiyata satacaklarla karşılaşılabilir. 

tarihinde ogzogz tarafından düzenlendi
SCC bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
On 31.03.2021 at 2:46 PM, tfk35 yazdı:

Baya gürültülü bir cihaz plastik gövdeden dolayı hava basma hızı yavaş. Metal gövdeli tavsiye ederim

Kullanma kılavuzunda 90 db yazıyor. Evet, biraz sesli çalışıyor ancak telefondaki ses ölçer ile çalıştırmadan önce ortam sesi 40 db'di, çalıştırdıktan sonra 80 db'e çıktı. 

Videolarda çıkan ses biraz yanıltıyor. Ses kabul edilebilir.

On 31.03.2021 at 3:46 PM, Kysr038 yazdı:

Yaz günü çocuğun şişme havuzunu şişirirken çok uzun sürdüğü için aracın sigortası attı.

Yedekte sigorta bulundurmakta fayda var bu tarz ürünlerin kullanımında.

Kullanma kılavuzunda 8 dk'dan fazla kullanmayınız yazıyor ve biraz soğuduktan sonra tekrar çalıştırmayı öneriyor. 

Çakmaklık girişinde 10 amp cam sigorta var. Bi tane yedek koymuşlar. 

Araç çakmaklığında 15 amp sigorta mevcut. Mutlaka çalıştırırken 2. çakmaklık girişinde başka bir cihaz olmaması gerekir. 

Araç üzerinde denediğimde ise, basmak istediğiniz değerden 1 PSİ fazla seviyeye gelince durdurunca istenilen basınca ulaşmış olunuyor. 

Bir üst modelinde istenilen basıncı pompadan ayarlayınca duruyor. Ancak onda da 1 PSİ fazla ayarlamak gerekiyor. Ekstra ışık vs. var ancak gereksiz. Ve fiyatı da neredeyse 2 katı.

Daha önce bir konu açmıştım..

Aylık , haftalık , 15 günlük araç, motorsiklet, bisiklet lastiklerinin kontrolleri için uygun bir ürün.

Üzerindeki usb girişi mevcut. 800ma güç aktarıyor. Genel olarak yeni araçlarda usb girişi mevcut ve birçok çakmaklık şarj aleti var ancak olmaması durumunda iş görür.

Boyutu da küçük denilebilir.

mc12265.jpg.f99667fed7aaef9fcc5f82d07eca74f7.jpg

Ben beğendim.

frknyldrm bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yaklaşık iki yıldır bende de var bu cihaz. Üç dört sefer kullanmam gerekti. Hiç sıkıntı yaşamadım. Farklı bir cihaz kullanmadığım için karşılaştırma yapamam tabiki ama bence başarılı bir cihaz. Güç kablosu uzun, hava hortumu birazcık kısa sanki. Ben aldığımda içinden birkaç farklı uç çıkmıştı. Olumsuz olarak söyleyebileceğim tek şey biraz sarsıntılı çalışıyor. Bu yüzden de yerde sabit duramıyor, birazcık zıplıyor. Bu sarsıntıda dış yüzeyinin zarar görmemesi için ya bir bez üzerine ya da küçük bir kutu içinde yere koyuyorum.

ogzogz bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, mustafacagri yazdı:

180 tlye çakmaklıklı olan yerine 220 230'a şarjlı xiaomi almak daha mantıklı olmaz mı? gördüğüm kadarıyla xiaomi boyut olarak da neredeyse yarı boyutta

Alınabilir.

Aynı amaca hizmet ederler. Kullanışlılık farklılık gösterir.

Xiaomi, istenilen hava ayarlandığında durur. Şarjlı olması sebebiyle araç elektriğine ihtiyaç duymadan lastik hava kontrolü sağlanabilir. Üzerinde aydınlatması vardır. Michelin'e göre şarjı olduğu sürece daha pratiktir.

Michelin, bir ihtimal kullanım ömrü olarak İki ürün arasında (bozulma hariç) pilli olmadığından daha uzun yıllar kullanılabilir.  

Güncel fiyatları birbirine yakındır.

Konuya sebep olmasının sebebi 180 tl olması(ydı).

Xiaomi için 220 230 yerine 280 300 e çıkmak gerekebilir. (Aynı şekilde Michelin için de)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, ogzogz yazdı:

Alınabilir.

Aynı amaca hizmet ederler. Kullanışlılık farklılık gösterir.

Xiaomi, istenilen hava ayarlandığında durur. Şarjlı olması sebebiyle araç elektriğine ihtiyaç duymadan lastik hava kontrolü sağlanabilir. Üzerinde aydınlatması vardır. Michelin'e göre şarjı olduğu sürece daha pratiktir.

Michelin, bir ihtimal kullanım ömrü olarak İki ürün arasında (bozulma hariç) pilli olmadığından daha uzun yıllar kullanılabilir.  

Güncel fiyatları birbirine yakındır.

Konuya sebep olmasının sebebi 180 tl olması(ydı).

Xiaomi için 220 230 yerine 280 300 e çıkmak gerekebilir. (Aynı şekilde Michelin için de)

Son 1-2 haftadır 220-230 lara düştüğü için yazmıştım. Tabiki arada 100-120 tl oynarsa cazibesi kalmaz. Xiaomi'nin güzelliği daha çok yönlü olup kampta, piknikte vs birçok şeyi şişirmenin elektrikten bağımsız yapılması. Bu tarz çok yönlü kullanım da düşünenlere fikir olması açısından yazmıştım. 

ogzogz bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de şarjlı bekliyorum xiaomi den başka da alternatif pek yok bir tane var ama o da matkaba benziyor kocaman bir şey. Çinde satılan ürünler var güzel ama o da xiaomiden pahalıya geliyor. Xiaomiyi köpük pompası modifiyesinde kullanmak için alacağım zaten. Ama fiyatının baya bi düşmesini bekliyorum :D Geçen düştü onu da kaçırdık. 220 liralara. 

tarihinde VendeTTa tarafından düzenlendi
ogzogz bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, VendeTTa yazdı:

Ben de şarjlı bekliyorum xiaomi den başka da alternatif pek yok bir tane var ama o da matkaba benziyor kocaman bir şey. Çinde satılan ürünler var güzel ama o da xiaomiden pahalıya geliyor. Xiaomiyi köpük pompası modifiyesinde kullanmak için alacağım zaten. Ama fiyatının baya bi düşmesini bekliyorum :D Geçen düştü onu da kaçırdık. 220 liralara. 

İyi fikir:like:

VendeTTa bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...