Formula 1 2021 Sezonu Yarış Takvimi

Ne sıralamaydı ama🙂 Norris son turda ucarak geliyordu zamanı silindi, perez verstappeni gecti, bottas🤦‍♂️

Perez ve Verstappen yarın hamilton'u çok zorlayacaklar. Bottas çok gerilerde kaldı destek veremez Hamilton'a. RedBull İki farklı strateji uygulayıp Hamiltonu avlayabilir.

İmola çok heyecanlı, atraksiyonlu geçiyor.

Çok güzel bir yarış oldu (y) Hamilton yaptığı hatayı 2. bitirerek düzeltebildi :)

Çok güzel bir yarıştı, Hamilton Russel in arkasında tur bindirmek için biraz acele etti gibi ancak Russel de tam yavaşlamıştı sanki başka da çaresi kalmadı, Russel kuru çizgiden çıkmak istemeyince Hamilton da ıslak zemine çıkıp virajı da oradan kuru zemin lastikleri ile dönmek zorunda kalınca bu pek mümkün olmadı, sonrası malum. Bottas Russel kazası imdadına yetişti, 9. Sıraya kadar düştüğü pozisyonu iyi bir sürüşle 2. Olarak bitirdi. Mclaren in geri dönüşü çok güzel oldu. Versttapen hatasız ve iyi bir sürüşle 1.liği haketti, Hamilton o hatayı yapmasa işi biraz zor olabilirdi, malum kırmızıyı gören boğa gibi gelen bir Hamilton vardı. Norris mükemmeldi belki de geleceğin şampiyon adaylarından.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@metinkar abi bende son dakika haberinde gördğm 11 12 13 haziranda yapılacakmış koronanın durumuna göre seyircili olacakmış uzun soluklu bir anlaşmanın habercisiymiş

Bu sezon hem ön sıralarda hemde orta sıralarda çekişmeli geçecek gözüküyor. RedBull mercedesi zorlayacak gibi. Üçüncülük için Ferrari , Mclaren , AlphaTauri hatta belki Renault bile çekişmede olabilir. Sezon içinde iptal edilen yarış olsa da bir kere daha İstanbul'da yarış yapılsa. Geçen seneki yarışın tadı damağımızda kaldı.
Dualarım kabul oldu :)  Seyircili veya seyircisiz farketmez o araçları istanbul parkta yarışırken görmek çok güzel olacak.Bu sefer Haziranda yapılacağı için havada güzel olur ve çok güzel bir yarış izleriz.

Çok sevindim, FIA ücret istediği sürece uzun süreli anlaşmalar hayal. TR vermeyecektir bu parayı, ama bu şekilde FIA müşküle düşünce yedekte bizi tutuyor olması genel hatları ile Turkish GP'den memnun kaldığını gösteriyor. 

Çok sevindim heyecanla izleyeceğiz, fakat diğer GP'ler gibi çok rahat izleyemiyorum, bir saçma şey olacak vs. gibisinden diken üstünde oluyorum. Ev sahipliği stresi :)  Birinci yarışta Noris'in arabasını boşa alamadı bıyıklı dayı, TV karşısında tırnaklarımı yediim valla :)  

Geri
Üst Alt