İsyan içerir

Herkese merhabalar,
Konu başlığındanda anlayacağınız üzere değerli hocalarım bu konu isyan içerir.
Son 1 aydır malum sarı sitede ve araç fiyatları ile ilgili gözlem yapıyorum kendi aracımı satayım üstüne biraz ekleyip donanımlı daha düşük km bir araç alayım diye.
Ne yazıkki fırsatçılar, galericiler , çizikten dolayı komple arabası boyalı olanlar ve en en önemlisi ekonomik durumun belirsizliğinden dolayı araç fiyatları ya çok faiş yada araba yok gelin birlikte yaptığım search değerlendirelim 
1.4 Motor seçeneği golf 7-7.5
Şanzuman : -
En az yıl 2016 -2020
En çok 80.000
Dış donanım sunroof
Gelen en ucuz fiyat
187 bin ( ağır hasarlı)
217 bin ( hasarlı)
230 dan başlıyor hasarsızları [emoji4]
(İstanbul tümü toplam 128 ilan)
Şimdi size soruyorum bu piyasa ne olucak artık yeni araba hayalmi olucak kısaca emeklerimizin karşılığı konforlu bir araca sahip olmak zenginlikmi oldu artık bu durumu gerçekten kabullenemiyorum. Şimdi belki içinden geçiren olabilir 20 fazla ver bütçen yoksa araba alma hayır param bütçemde  var fakat
 A)100 bin olan araca B ) 150 bin vermek
mantıksız olucağından bekliyorum.
Değerli Görüşleriniz nelerdir nisan a doğru piyasa nasıl ilerler ?

Arz fazla talep düşük olursa,o piyasa elbet talep edenin istediği seviyeye gelecektir.Her zaman istediğim galericilerin kendi kazdıkları kuyuda boğulmaları

@Seastar76 hosbulduk teşekkür ederim, lakin bir konuyu anlayamadım; neden kendimi tanıtmamam konusunda bu kadar hassas oldunuz anlayamadım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@carlos alıntıladığım konuyu dahi anlayamamışsınız ama,  okuyun bi ,  

2015 den beri insanlar yazmış, neden yazmış diye düşünün 

hemen yorum ve cevaplara dalmadan forumu inceleyin önce

@Seastar76 hosbulduk teşekkür ederim, lakin bir konuyu anlayamadım; neden kendimi tanıtmamam konusunda bu kadar hassas oldunuz anlayamadım.
Öncelikle aramıza Hoşgeldiniz. Forumumuzda adettendir Yeni üyeler kısaca kendinden bahsederler. Adı katıldığı şehir meslek yaş vs ... forum içerisinden ki kaynaşma ve yardımlaşma adına. Arkadaşlarımız ondan bahsetmişler aslında size.

Keyifli forumlar diliyorum, Trabzon'a Selam  

2019 kasım ayında aracımı satıp golf mk 6 borçlarımı kapatıp bende tam sizin kriterlerde bir araç almaya heveslendim  1.4 tsi dsg cam tavan buldum aldım ağır hasar kayıtlı olarak aldım ön tampon jantlar farlar replikaydı araca yakıştıramadım orjinalini taktım kaput taş izinden geçilmiyordu kaputu çamurlukları ve ön tamponu boyattım  4 tane sıfır lastik aldım ayrıca ilker34 hocam sağolsun bana kışlık lastiklerini hediye etti  

sonrasında zulal yol hocamızdan pla 3.0 retrofiti yaptık evveliyatında sürüş modu yaptık 

siz alıcı olunca kimse burnundan kıl aldırmıyor 

ülkemizdeki şark kurnazlarını unutmayalım geçen sene bu zamanlar bir maskeye 5 tl isteniyordu 

uzun lafın kısası bu saatten sonrada fiyatlar artmaya devam ediyor edecek 

nacizane görüşüm nisan ve mayıs aylarında fiyatlar dahada artacaktır 

@AhmetCakmak evet 346.000 TL (1.0 motorunun fiyatı) bu araç indirimli halde bu fiyat normal satış fiyatı 370.638 TL. bu fiyatlandırmaya göre 1.5 motorun fiyatı ne olur acaba.  

Cuba gibi bir ulke olarak kalabilirsek sansliyiz... 

Herkese merhabalar,

Konu başlığındanda anlayacağınız üzere değerli hocalarım bu konu isyan içerir.

Son 1 aydır malum sarı sitede ve araç fiyatları ile ilgili gözlem yapıyorum kendi aracımı satayım üstüne biraz ekleyip donanımlı daha düşük km bir araç alayım diye.

Ne yazıkki fırsatçılar, galericiler , çizikten dolayı komple arabası boyalı olanlar ve en en önemlisi ekonomik durumun belirsizliğinden dolayı araç fiyatları ya çok faiş yada araba yok gelin birlikte yaptığım search değerlendirelim 

1.4 Motor seçeneği golf 7-7.5

Şanzuman : -

En az yıl 2016 -2020

En çok 80.000

Dış donanım sunroof

Gelen en ucuz fiyat

187 bin ( ağır hasarlı)

217 bin ( hasarlı)

230 dan başlıyor hasarsızları :)

(İstanbul tümü toplam 128 ilan)

Şimdi size soruyorum bu piyasa ne olucak artık yeni araba hayalmi olucak kısaca emeklerimizin karşılığı konforlu bir araca sahip olmak zenginlikmi oldu artık bu durumu gerçekten kabullenemiyorum. Şimdi belki içinden geçiren olabilir 20 fazla ver bütçen yoksa araba alma hayır param bütçemde  var fakat

A)100 bin olan araca B ) 150 bin vermek

mantıksız olucağından bekliyorum.

Değerli Görüşleriniz nelerdir nisan a doğru piyasa nasıl ilerler ?
selamlar  , siz almak için bende satmak için yaklaşık 25 gündür sahibinden yamyamları ile  boğuşuyorum..

ilanıma  gelen saçma mesajlar ve art niyetle verilmiş düşük tekliflerden gına geldi.. yada arayıp boş muhabbet yapanlara laf anlatmaktan... aklı başında 5 adam denk gelmemiştir...

hele şu en alt paket varya golf 8 in lansmanda 300 adet verdik dedikleri   , yamyamlar  şimdide onu dillerine doladılar.    ee abi  225 ilan fiyatın son ne olur ?  sıfırı 196 dan veriyolar ona göre bişey yazda alalım  :)  en son  2 mesaj denk geldi böyle,  ikisinide kibarca sktir ettim , 

acaba dedim fiyatım mı yüksek .. kontrol ettim , gayet mantıklı gözüktü . senin de yazdığın gibi hepsi kazalı yada keyfe keder komple boyalı araçlar ve benden yüksek fiyatlarda :) :)  .    (hoş bugün gelen son 200 olur mu teklifinden sonra 235 yaptım fiyatı ) alırlarsa ekime almazlarsa malum bölgeye  kadar yolu var  dedim ..

ama şu var diğer araçlar nedense golf 7-7.5lardan çok daha fazla prim yaptı .. mesela eski aracım a3 ün ilanlardaki en düşük fiyatı sattığım rakamın 2 katından fazla.. keşke o dursaymış elimde :(     en satılmaz dediğim c30 um bile 2 ye katlamış...

@barracuda Aracınız gerçekten güzel led (j ve kayar led )olsa kusursuz ama eklenemez değil eklenir.

Şu dönemde yapılabilecek en iyi şey hocam seyirci kalmak dün sizlerin görüşleriyle (forum üyelerinin) bi istişare yaptım satsam yerine alabileceğim araba için 100 bin tl koymam gerekiyor ki bu gerçekten gereksiz bir rakam şu piyasa için .

Geçen gün birisi denk geldi aracınızı alicam fakat gti tampon takmışsınız replika u led takmışsınız kaput ucunda 15x15 el kadar lokal var diyorsunuz araba önden kazalı belli biraz indirim yaparmisiniz diyor . Mantığa bakarmısınız kısaca b*k atayım milletin malına fiyat düşsün. Şahsa orjinal tampon far ve jant lastiğin depoda olduğunu söyleyince vazgeçtim diyerek sıvışması bile cabası oldu.

Zihniyetimiz ve akıl ahlâkımız düzgün olmadığı sürece pek bir yol kat edemeyiz el ele verip birlikte hareket ticaret yonetmemiz gerekirken nasıl kusur ararız nasıl pislik yaparız milletin gözünden sakındığı mala nasıl dil uzatırız diye düşünen bir kesim var .

Özetle 1 sene daha beklerim gider sıfır alırım kararındayım şuan.

Geri
Üst Alt