"Lane Assist" lendik :)

@agacmalzeme @HONEY@frknyldrm üstadların dediği gibi cam değişiminde en az 24 saat stabil kalması lazım arabanın, rüzgar sesi vs bi kenara, düzgün basılıp kurutulmamış cam silikonu sonrası su sızdırma çok yaşanan bi durum. Şimdi söküp tekrar takmaları gerek ama Cam'daki silikonun iyi söküldüğüne emin olun yoksa ilerde yine size problem olarak dönecektir tam temizlenmezse, parlak yüzey tamamen oluşana kadar her tarafını özel sökücüler ile söküp kimyasal olarak da temizlemeleri gerekiyor.

@CemK keşan mercanda değişim oldu benim ön cam , değişim yapıldı 6 saat sonra teste çıktılar sonra su testi yapıldı sıfır sorun.. hatta ismail mutlunun ön camıda mercanda değiştirdik sorun yaşamadı @mutlubey17

Merhabalar, ön cam değişim öncesi lane assist hattını çekmek istiyorum. Hangi pin nereye takılacak bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum.

Ön cam sökülüp yeniden takıldı ses gitti. Sol ön ve alt tarafta silikonun doldurmadığı yer varmıştı dışarıdan hava tutunca içeriden belli oldu. yanlız aynanın altındaki küçük 2 parça trimi takamadım sanki oraya göre değiller öncedende takarken çok zorlamıştı.

Ön cam sökülüp yeniden takıldı ses gitti. Sol ön ve alt tarafta silikonun doldurmadığı yer varmıştı dışarıdan hava tutunca içeriden belli oldu. yanlız aynanın altındaki küçük 2 parça trimi takamadım sanki oraya göre değiller öncedende takarken çok zorlamıştı.
Geçmiş olsun.Bendeki parçaların kodu doğru olmasına rağmen tiguan için çıkmıştı sizde bi kontrol edin dışarıda ikisi birbirini örtüyor mu diye.

@driver_can dışarda örtüşüyor fakat aynanın altında metal bir tırnağı traşladık aynı zamandada ön kısın ızgaralı gibi olan yer sanki dar geliyor aynaya. sanırım birebir uyumlu değil.

@agacmalzeme direk uyumlu uygun olan parça herhangi bir yeri traşlamanız gerekmez normal şartlarda.Ya takmaya çalıştığınız plastik kapaklarda bir sıkıntı var uyum sorunu yanlış parça vs gibi yada ayna yerinde değil.

@agacmalzeme MK7 kasaya MK7.5 Camı takildiysa eger ve Aynaniz da MK7 nin aynasiysa trimler uymuyo diye biliyorum, MK7.5 aynasi ve Trimleri alirsaniz uyar sanirim.

Ben MK7'ye MK7.5 aynasi taktim ve uygun trim yok maalesef, el isciligi ile uygun hale getirdim.

@driver_can @CemK araç 7.5 gelen camda 7.5 olan fakat takarken montaj hatası olmuş o düzeldi. Trim numaralarını forumda furkan arkadaşımız yayınlamıştı 7,5 kasa için. Sanırım 7,5 kasalarda trimler ayna için kendi içinde değişiklik gösteriyor. 

@CemK keşan mercanda değişim oldu benim ön cam , değişim yapıldı 6 saat sonra teste çıktılar sonra su testi yapıldı sıfır sorun.. hatta ismail mutlunun ön camıda mercanda değiştirdik sorun yaşamadı @mutlubey17
Bizde bir midline olarak bu opsiyonun tadına vardık :)  çok güzel bi donanım hayırlı olsun :)  . Mercanda cam değişimi yapılırken atölyenin ortasında değiştirildi kenarlarda park yeri yoktu gelen giden araçlara engel olmasına rağmen araca 6 saat marş bile verilmedi. Ustayla konuştuğumda ben böyle yapıyorum garanticiyim sonradan başımız ağrımasın demişti. 26 Ağustos 2020 de değiştirmişim. Şimdiye kadar bir su alma yada rüzgar sesi vs. bi sorun yaşamadım.

Geri
Üst Alt