Dsg kavrama değişimi

Jann

Üye
İsim
Can
Merhaba arkadaşlarlar 2013 golf7 1.4tsi act 140hp aracimin kavrama değişim zamani geldi catti . Aracim servis bakimli olmasina ragmen Malesefki yetkili serviste yuksek bir mebla cikiyor . Ozel bir servis onerirmisiniz . Maltepedeyim , Bostancı veya Kartal sanayi uyar. 

Guncelleme: Arkadaslar uzun suren arastirma ve siz degerli dostlarin tavsiyeleriyle en son serviste karar kildim ve dün (18.03.2021) 5.500 tl ye yaptirdim. Bilmeyenler icin söylüyorum; kavrama değişimi bir ariza değildir, manuellerde baski balata ne ise kavrama da odur. Kavrama değişimi arabanin degerini artirir, hele de serviste yaptirildiysa tadindan yenmez. İki yıl garantilidir. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mbonat bunu net olarak bilmiyorum ama tek kavrama degistirmek biraz mantiksiz olur gibi geliyor bana. Zaten coklu kavrama diye geciyor.

Upvote 0

Bende geçen hafta aracımı bakıma verdim ve verirken ufak bir silkeleme probleminden bahsettim. ( her zaman olmuyor sanırım daha çok başı ama farkettim) 

baktılar ona ve kavrama değişmeli dediler. Fiyat ise yüksek meblalarda... Piyalepaşa’da Uzay Oto bu arada.

Fakat Doğuş Oto Kartal’da iyi niyetimizi gayet iyi niyetle karşılayıp olması gerektiği ücrette yapıyorlarmış. az önce bir konuda okudum daha mart ayında değiştiren var 1500 cıvarı bir ücrete iyi niyet kapsamında... 

dilerseniz bir deneyin derim. Benim sorun biraz daha artacak olursa direkt doğuş oto kartal a gideceğim 
Valla ben Erel bana yakin yürüme mesafesinde diye gidiyorum ama gorunen o ki heralde bundan sonra kartal a gidecegim.

Upvote 0
@mbonat bunu net olarak bilmiyorum ama tek kavrama degistirmek biraz mantiksiz olur gibi geliyor bana. Zaten coklu kavrama diye geciyor.
Ona dikkat etmekte fayda var . Eğer çift kavrama değiştirmeye o para veriyorlarsa yaptırın . Arkadaşım geçen sene serviste söylediğiniz fiyata sadece tek kavramasını değiştirdi .

Upvote 0
@Jann Şaşırdım. Açıkçası km ile alakası olmaması lazım diye biliyorum. Eğer bakımlarını düzenli olarak yetkilide yaptırdıysanız çok daha uygun bir fiyat vermeleri lazımdı.

Upvote 0
@Jann hocam Kartal yetkili servis'e sorun, bazı arkadaşlar'ın gerçekten iyi niyet kapsamında uygun fiyata değişim yaptıklarını görmüştüm. Servisler arası fiyat farkı oluyor ilginç bir durum

Upvote 0
@Jann Şaşırdım. Açıkçası km ile alakası olmaması lazım diye biliyorum. Eğer bakımlarını düzenli olarak yetkilide yaptırdıysanız çok daha uygun bir fiyat vermeleri lazımdı.
Bende yeni ogrendim . Benden onceki sahibi bir tane bakimi atlamış o yuzden galiba yararlanmayacagim . :(

Upvote 0
Kavramanın çifti teki yok çoklu kavrama zaten tek parça set halinde oluyor içerisinde kulakcıklar, sekmanlar ve pullarıda dahil set değişiyor. 4000-5000 tl fiyat veren servise kesinlikle yaptırın dışarıda yaptıracağınız fiyatta ona yakın LUK marka kavrama seti kullanılıyor. İnternetten araştırıp bakabilirsiniz parçanın fiyatı zaten 3000-4000 tl arası değişiyor. Birde her usta onun torkunu ayarlayamıyor. Serviste yaptırın derim.

Upvote 0
Kavramanın çifti teki yok çoklu kavrama zaten tek parça set halinde oluyor içerisinde kulakcıklar, sekmanlar ve pullarıda dahil set değişiyor. 4000-5000 tl fiyat veren servise kesinlikle yaptırın dışarıda yaptıracağınız fiyatta ona yakın LUK marka kavrama seti kullanılıyor. İnternetten araştırıp bakabilirsiniz parçanın fiyatı zaten 3000-4000 tl arası değişiyor. Birde her usta onun torkunu ayarlayamıyor. Serviste yaptırın derim.
Tum gün suren bir telefon trafiginden sonra disarida en ucuz 3000 tl ye buldum ama takacagi kavramayi fiyat veren kisi bile tavsiye etmedi. Bu durumda servise yaptiracagim. Piyasadan daha ucuza geliyor

Upvote 0
Fiyat dengesi kurarken kullanacakları kavramanın markasını kontrol etmelisiniz. Ben yakın zamanda LUK marka kavrama ile değişimini yaptırdım. filresi yağı vb. toplam maliyet işçilik dahil 4.800,00-TL tuttu. Şuanda bi sıkıntı yok gayet memnunum.

Upvote 0
Fiyat dengesi kurarken kullanacakları kavramanın markasını kontrol etmelisiniz. Ben yakın zamanda LUK marka kavrama ile değişimini yaptırdım. filresi yağı vb. toplam maliyet işçilik dahil 4.800,00-TL tuttu. Şuanda bi sıkıntı yok gayet memnunum.
Ben serviste 5,500 tl ye yaptirdim. 2 yil garantili. Disarda da 4000 tl den basliyor fiyatlar. Ben guvenemedim servis cazip geldi

Upvote 0
@Jann Bence de doğru olanı yapmışsınız. Hayırlı olsun.

Upvote 0

Geri
Üst Alt