DSmart memnuniyetsizliğim

yusuf

Yönetici
İsim
Yusuf
Şikayetvar üzerinde ne yazdıysam buraya da yazıyorum :)

D-Smart'ı defalarca kez aradım. Sorunum yayınlarda sürekli siyah ekrana düşme. Hava kötüyken çok oluyor. Hava iyiyse sorun yok gibi. Hava kötüyken Dsmarttan değil de normal uyduya geçersem tüm kanalları sorunsuz izliyorum. Yani çanak antende falan bir bozukluk yok. Çanak anteni de D-Smart yetkilileri gelip kurdu zaten. Ben her hava bozduğunda bu sorunu yaşıyorum. 

1. Sorunumu düzeltin diyorum. Servis çağırın 45 lira verin düzelir diyorlar. Ya düzelmezse ne olacak diyorum. Yapacak bir şey yok para ödeyeceksiniz kontrat bitene kadar cevabı alıyorum. 
2. Aboneliğimi iptal edin diyorum yayın alamadığım için. Olmaz 300 TL verirseniz olur diyorlar. 

Ben hem yayın alamıyorum hem de para vermeye zorlanıyorum. Demem o ki bir daha asla ve asla DSmart almam alan yakınımdan da uzaklaşırım. Verdiğim her kuruş haram olsun.

@yusuf DSmart ve Digitürk ile ilgili düşüncelerimi yazsam siteden süresiz ban yazarsiniz, yazmazsanız da adamlar okursa başım belaya girer   :mad:

DSmart = Digiturk = Tivibu 

Bunlarda sorun; sözleşme imzalandı mı iş biter. Kölesi olmuşsundur. Üyesi değil. Geçenlerde DSmart'ı iade ettim. Tivibu aldım. DK 1 - Gol 1. Bana gelen uzaktan kumanda ( işteyken kurulum yapmışlar ) her tarafından pislik akan bir alet. Bildiğin leşh. Aradım müşteri hizmetlerini. Söyledim ; " yeni üyeye böyle mi davranıyorsunuz? Eve gelmişim heyecanla Tivibu nedir diye bakacağım, çıkan kumanda binbir muameleye maruz kalmış halde. " Tamam beyefendi servis yönlendiriyoruz 25-TL ücreti var. Fesüphanallah deyip ağzıma ne geliyorsa saydirip kapattım telefonu. Ertesi gün doğrudan elde kumanda Türk Telekom'a. Dediler burada degistiremeyiz ama size ücretsiz servis yönlendirme yapacağız. Be tuhaf tipler; madem ücretsiz yapabiliyorsunuz, beni niye buraya getiriyorsunuz. 

Özetle hepsi birbirinden kara...

@yusuf DSmart ve Digitürk ile ilgili düşüncelerimi yazsam siteden süresiz ban yazarsiniz, yazmazsanız da adamlar okursa başım belaya girer   :mad:

DSmart = Digiturk = Tivibu 

Bunlarda sorun; sözleşme imzalandı mı iş biter. Kölesi olmuşsundur. Üyesi değil. Geçenlerde DSmart'ı iade ettim. Tivibu aldım. DK 1 - Gol 1. Bana gelen uzaktan kumanda ( işteyken kurulum yapmışlar ) her tarafından pislik akan bir alet. Bildiğin leşh. Aradım müşteri hizmetlerini. Söyledim ; " yeni üyeye böyle mi davranıyorsunuz? Eve gelmişim heyecanla Tivibu nedir diye bakacağım, çıkan kumanda binbir muameleye maruz kalmış halde. " Tamam beyefendi servis yönlendiriyoruz 25-TL ücreti var. Fesüphanallah deyip ağzıma ne geliyorsa saydirip kapattım telefonu. Ertesi gün doğrudan elde kumanda Türk Telekom'a. Dediler burada degistiremeyiz ama size ücretsiz servis yönlendirme yapacağız. Be tuhaf tipler; madem ücretsiz yapabiliyorsunuz, beni niye buraya getiriyorsunuz. 

Özetle hepsi birbirinden kara...
Size de geçmiş olsun hocam. Ağustos ayına kadar sabrediyorum. Ondan sonra Uydu yayınından devam :)  Tövbe artık...

Evde digitürk ve d smart var, kötü hava da siyah ekran sorununu digitürkte çok yaşıyoduk, en ufak kuvvetli rüzgarda hop, yayın gidiyordu. Abartmıyorum yaklaşık 1-1.5 sene uğraştık bu sorunla, adamlar geliyor bakıyor yok, yine aynı yine aynı. 

Üstüne bi de bizimkini yaparken komşununkini çıkarıp gidiyorlardı, komşuyla aramız bozuluyordu.

Bir ara davalık olmuştuk digitürkle hatta, şimdi ne oldu bilmiyorum, kayıt altına alınan görüşmeyi istiyordu annem.

Neyse, en son biz kendimiz araştırıp sorup piyasada ki en iyi denilen televizyoncuyu getirttik. Adam geldi baktı, "Abi yukarı çatıdan gelen kablo çok kalitesiz değişmesi lazım." dedi, tamam dedik değiştirdi gitti. 

Şuanda gayet iyi çalışıyor çok şükür. D smartın gittiği durumlarda çalıştığı bile oluyor bazen :D

Belki benzer bir sorundan kaynaklanıyor olabilir sizin durumda Abi 

Evde digitürk ve d smart var, kötü hava da siyah ekran sorununu digitürkte çok yaşıyoduk, en ufak kuvvetli rüzgarda hop, yayın gidiyordu. Abartmıyorum yaklaşık 1-1.5 sene uğraştık bu sorunla, adamlar geliyor bakıyor yok, yine aynı yine aynı. 

Üstüne bi de bizimkini yaparken komşununkini çıkarıp gidiyorlardı, komşuyla aramız bozuluyordu.

Bir ara davalık olmuştuk digitürkle hatta, şimdi ne oldu bilmiyorum, kayıt altına alınan görüşmeyi istiyordu annem.

Neyse, en son biz kendimiz araştırıp sorup piyasada ki en iyi denilen televizyoncuyu getirttik. Adam geldi baktı, "Abi yukarı çatıdan gelen kablo çok kalitesiz değişmesi lazım." dedi, tamam dedik değiştirdi gitti. 

Şuanda gayet iyi çalışıyor çok şükür. D smartın gittiği durumlarda çalıştığı bile oluyor bazen :D

Belki benzer bir sorundan kaynaklanıyor olabilir sizin durumda Abi 
Hocam öyle bile olsa 5 kuruş para vermem kablo değişmesi için. Adam gibi firmalarla çalışsınlar. Ben en başta kurulumu onlara yaptırdım. Her firmaya yetki vermesinler.

bizde 4-5 sene önce digitürkten d-smarta geçtik memnunuz Hdm i dan görüntü alıyoz samsung led tv var yayından olsun internetinden de memnunuz

bizde 4-5 sene önce digitürkten d-smarta geçtik memnunuz Hdm i dan görüntü alıyoz samsung led tv var yayından olsun internetinden de memnunuz
Hocam sorun zaten %99 kabloda ya da taktıkları başka bir cihazda. Ama arkasında durmuyorlar yaptıkları işin. Topu taça atıyorlar...

Hocam öyle bile olsa 5 kuruş para vermem kablo değişmesi için. Adam gibi firmalarla çalışsınlar. Ben en başta kurulumu onlara yaptırdım. Her firmaya yetki vermesinler.
Kabloyu onlar mı çekti yoksa ortak antenin kablosu felan mı. Onlar çektiyse bişey diyemem ama mütahitin yaptırdığı kabloysa haklı olarak ona karışmazlar.

Bizim mütahit sağolsun en iyisi en kalitelisini(!) kullanmış.

kablo konusunda bizde kabloyu 1 sene falan oldu değiştireli yeşil siyahlı kaliteli bir kablo çektirdik antenciyi çağırıp sinyal kalitesi ve seviyesinde artış oldu 

Avrupa yakasından anadolu yakasına tasininca mevcut cihaz çalışmadı ve degistirdiler.

Ara ara kanal kayboluyordu.

Dun aksam bir halt edip cagri merkezini aradim.

Karsimdaki vatandaş bizim sitenin altyapısının farkli olduğunu ve site yönetimini aramam gerektigini soyledi.

Bende siz yinede sinyal gonderirmisiniz dedim.tabiki dedi.fisi cektim taktim.

Su an yayın hic yok  &:

Aksam sitenin teknik sorumlusu gelip bakacak ama umudum yok bence kutunun degismesi lazim.

Digiturk ve Dsmartın eline düştüyseniz vay halinize, Gerçekten insanı süründürüyorlar.

Benzer durumu bende Digi tarafında yaşıyordum. Kablo değişimi ile işi çözebildik

Neden kaynaklandığını sorduğumda, çatıdan gelen kablo bina yapısı sebebiyle çatıdan pencereye doğru dışarıdan sarkıyor. Rüzgar, yağmur vs. de kablo sürekli olarak kırbaç gibi duvarı kamçıladığı için ve digi kutusunun diğer uydu cihazlara göre bir tık daha hassas sinyal kalitesi ile çalıştığından 4-5 sene içinde kablo deformasyona uğruyormuş. 

Mantıklı geldi açıklama değiştirttim, uzun süredir sıkıntım yok.

@yusufHocam ücret verilmemesi gibi konular için Sosyal medyayı kullanın özellikle Twitter ben bu sorunu yaşadığım süreçte 2 kez ücretsiz servis aldım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@umitbt evet hocam. Şikayet var kanalı ile ücretsiz servis gelecek. Bakalım sonuç ne olur...

D Smart = Digiturk
Ellerine bir kez düştünüzmü kurtulmak ne mümkün. Çevremde birçok arkadaşım benzer sıkıntıları yaşıyor ama maç, belgesel vb. etkenlerden dolayı idare ediyoruz.
Fiber optik ikamet ettiğim bölgede yok, olsa direk iptv olayına dönücem ama maalesef bir şey yapamıyorum.
@yusuf hocam tez zamanda sorununuz çözülür umarım. 

Geri
Üst Alt